• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
abrkili kaže:
e ljudi danas sam išo kod prijatelja u Donju Bebrinu i vozali smo se rusom po linijama...još me leđa bole...a mjenjač sam savlado nekako...kako on ima osjetljiv nožni gas,sačuvaj Bože...ja ga nisam na nožnom mogo vozit po linijama,kad sam uletio u neku rupu,utekla mi malo noga i tapno gas,kad je poletio,a mi letimo po kabini... :roll:

Kakve su to linije, objasni mi, jer ne mogu prokljuvit o cemu se tu radi. Granice neke, medje, ili nesto sasvim deseto??

Hehe , tako mi kažemo za poljske putove - linije 8)
Kako ti zoveš poljske putove ?
 
Å

Željko

Guest
Ako ideš voziti rusa onda prvo moraš iči u školu za njega!, Taj traktor treba pznati u dušu i tek onda sjesti za volan!!! Ja imam MTZ-a 820 6 god., to je močan traktor koji radi čuda. Brzine mijenjam bez odvajanja spojke -pod malim opterečenjem (vožnja po cesti...). Stabilan je, ijako ne izgleda tako! Ima sitne mane, inače je dobar!
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Tamo pocetkom osadeseth na Belju ih je bilo dosta,onda su jednostavno nestali,bili su samo za trasport dobri .
Sada proucava malo te traktore,kazu da je svaki deseti proizveden trakor na svijetu Belorus,kostaju od 12.000 eura pa na gore za izvedbu od 80 konja.
Nisumi jasne oznake,ima ih deset tipova,ali na kraju su skorom svi isti,samo sinhronizirani mjenajc ili turbo imaju,jos ravni ili lomljiiv most, i to se sve preklapa nekao,ali mehanika i motor su u principu isti.

Kojeg izdvojiti kao najpovoljniju kupovonu snage 80-90 konja?
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Hehe , tako mi kažemo za poljske putove - linije 8)
Kako ti zoveš poljske putove ?

Zovem ih poljski putevi 8)

Prvi put sam neki dan procitao ovdje za voznju po linijama, pa sam sutio, mozda ce netko pitat, ali onda se oni opet voze po linijama :?: Mora da je to nesta cool, pa da se i ja idem vozat po linijama, ako tog ima i kod nas, kad ono nista vise do obicni poljski put...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Za koju to rucicu u rusu neznate cemu sluzi? Barem ga nije tako tesko shvatiti... Rus je napravljen da kao čisti izvor snage koji bi uz male troškove trebao raditi godinama i mislim da su to i postigli... Nove verzije se polako usavršavaju prema ostalima (EHR itd), no mislim da su stari sasvim dobro napravljeni...mozda da su malo siri.
 
R

robert

Guest
i kod nas lenije...a bolje su za neke druge stvari..... :)
ja i moj stari rus se bas ne slazemo kad su u pitanju lenije,ali barem sam se uvjerio da me niko ne moze stic kad ga vozim po lenijama,jel mi zivci naprosto puknu,roknem ga u 9.i Ajmo Misko! ono sjedalo u obliku kade sve amortizira.... :cry:

imaju 4 rucice desno od onoga sto ti stoji pred nosom i sto hvatas dok ga vozis po cesti brzo(volan),treca od volana je za spustanje,zadnja 4. je za dizanje...ove prve dvije ne znam.....ako su mali troskovi enornomna potrosnja..... :cry:

jeste znali da belarus ima powershift?7. i 8. iliti 4. i 5. mjenjam bez kvacila ,samo uhvatim rucicu i iz sve snage iz ramena povucem,i ubaci u sljedecu brzinu,malo traktor poskoci u ubrza...... ma rusina!!

stvarnost koja granici sa mastom..san svakog farmera....made in cccp....
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
da,da powershift je ona stvar koja prepolavlja brzine i u novijim se nalazi na sredini kabine,ispod volana...
 
R

Ratarko

Guest
RX vozi bez kvačila po cesti pod normalno . Potrebno je samo prvi puta pri kretanju pritisnuti kvačilo a dalje ide sve na međugas i bez kvačila . Demonstracija kod mene po potrebi .
 
B

Bobo

Guest
Ja mogu i auto i traktor voziti takodjer bez kvacila... Nije nikakav problem. Vjezbajte na traktoru, jer na autu je to ipak preciznije radjeno, pa nekad bude problema...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ja mogu i auto i traktor voziti takodjer bez kvacila... Nije nikakav problem. Vjezbajte na traktoru, jer na autu je to ipak preciznije radjeno, pa nekad bude problema...

Ma znam za to ali u papirima koje sam dobio sa RX-om stoji napisano da se tako može voziti po cesti :!: :!: :!:
Mislim da to nisi mogao pročitati u katalogu od svojeg auta ...
 
R

Ratarko

Guest
Ne , ima sinhron ispred svake brzine , ustvari nema prva i druga brzina ali one se nikada ne koriste niti u polju niti na cesti.
Ako pronađem katalog poslati ču kopiju teksta gdje to piše.
 
R

Ratarko

Guest
Ima šest brzina i dvije grupe .

Recimo radiš četvrtom normalnom brzinom , oznaka N na mjenjaču od grupa , i traktoru je teško onda ne prebacuješ u treču brzinu nego ostaješ u četvrtoj ali drugu ručicu za grupe prebaciš iz N položaja u Z položaj jer je to malo brže od treče N a malo sporije od četvrte N - među brzina , eto sada sam detaljno opisao :roll: :D
Znači sa te dvije grupe u stvari imaš normalne brzine i među brzine ako ideš u Z položaju .
Ima i puzajuči hod , to su još četiri brzine a za njih se isto može koristiti Z i N položaj.
 
B

Bobo

Guest
Onda i tvoj RX ima uljno kvacilo, ili kako ga ti zoves Turbo kvacilo...

Iako ima sinhrone, ako okretaji gonjene i pogonske osovine nisu isti, a gonjena je vezana za motor, to MORA runiti i krcati, jer druge nema, OSIM ako je uljno kvacilo u igri...
 
R

Ratarko

Guest
Nema uljno kvačilo ili turbo kvačilo kako ga ja zovem , pravo ime je turbomatik .

Ako ti kažeš da ...
to MORA runiti i krcati, jer druge nema

onda ti vjerujem na riječ . 8)
 
B

Bobo

Guest
Kako ne krci i ne runi, a nema turbomatik??

Pa to je cista mehanika... Zasto ne prave aute na taj nacin, ako se moze bez opterecenja saltati bez kvacila. Mislim da je jeftinije od automatskog mjenjaca...


Molio bih da ne izvlacis moje tvrdnje iz konteksta, jer to nije bilo napisano samo za sebe...
 

Najnoviji postovi

Na vrh