• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Hvala na pomoći riješil sam, ima u novoj korpi šarafe za blokadu.
 

Prilozi

  • DSC_2123.JPG
    DSC_2123.JPG
    31.4 KB · Pregleda: 25
  • DSC_2124.JPG
    DSC_2124.JPG
    29.8 KB · Pregleda: 24

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
To nema ni fabrika i oni otprilike pobodu :hahah:
Bome nisam sretan kao ti radnici u fabrici, kad uključim sva 4 žmigavca, zadnja dva dobro rade, prednji na kabini ne rade, ali rade kad se daje signal preko ručice, ostalo je valjda uredno, nisam sve testirao 😁

Uglavnom, jučer je bila proba, sve uredno, blokada više ne curi, na njoj sam promjenio O ring. Cilindar isto super radi nigdje ne pušta.

Ps. napisao sam u nekim od prethodnih postova da sam kupio cilindar u Masiva Bjelovar za 620kn.. ispostavilo se na kraju da se ne može naći nipl ili redukcija s navoja m20x1.75 na m20x1.5 koji je standardni. Na klipu je taj divlji navoj m20x1.75. Na kraju kupio set gumica i sam reparirao cilindar, radi kao nov, jučer 3ha poorao nikakvih problema.

Eh sad pitanje, s traktorom nisam baš dugo radio do jučer, i ono što sam primjetio je da kad motam volan u lijevu stranu "ide normalno" tj lagano bez napora se mogu zakrenuti prednji točkovi. Kad traktor stoji u mjestu, u lijevu stranu mogu smotati bez napora, dok u desnu nema šanse, mislim da bi prije mogao otkinuti volan nego smotati u desno dok se traktor ne kreće. Kad se vozim u lijevu stranu se može smotati jednim prstom, dok u desnu isto može ali je osjetno teže. Sad ima li tko sličnih iskustava? U čemu bi bio problem? Cilindar? Orbitrol?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa jel mu orbitrol ikli onaj njegov klasični stub?
 

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
Orbitrol, nalazi s desne strane u kabini ispod instrument ploče.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zamijeni crijeva na klipu pa onda probaj .
A momguće je da je i pumpa prdnula ako je slab na uvlačenju klipa.

A jel ti kada nemože da mota volan stane ili se okreće i dalje a točkovi ne mogu dalje?
 

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
Da zamijenim gumena crijeva? Metalna idu s orbitrola sve do ispred hladnjaka motornog ulja pa se na njih nastavljaju gumena crijeva koja idu dolje na klip.

Slab je na izvlačenju klipa. (kad motam udesno klip se izvlači, a na desnu stranu neće). Nema baš logike jer je klip uvijek jači na izvlačenju radi veće površine na koju djeluje pritisak ulja, ali eto.

Ne može se ni volan okrenuti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zamijeni crijeva na klipu pa probaj .
A kada neće , jel neće ni volan ni točkovi ili samo neće točkovi a volan se okreće i dalje?
 

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
Neće ni volan. Stanu točkovi i volan stane i ne može se dalje udesno okretati, a točkovi mi budu skoro ravni, možda 3-4°da su se zakrenuli u desnu stranu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pomoglo bi kada bi imao manometar spojen da otklonimo i mehaničku sumnju da ti negdje koči u glavčinama.
A jesi probao zamijeniti crijeva?
 

lordmorpheous

Novi član
Tu od
11 Stu 2020
Poruka
24
Koliki tlak bi trebao biti ako nabavim manometar da izmjerim?

Da podignem prednji kraj traktora na panjeve, odspojim cilindar i onu sponu što spaja lijevi i desni točak, jel bi se trebali moći okrenuti rukom točkovi kad ih guram? Prije toga ću zamjeniti crijeva da vidim kako će raditi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prije ćeš okrenuti rukom točkome ako ih ostaviš malo na zemlji , zbog opruga koje su na aksijalnim ležajevima.

A pritisak je promjenljiv , upoređuješ sa ispravnom stranom
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,362
Najprije bi bilo da su dobile pikse v rukavcima. Da je do cilindra,onda bi pretakal i kolo volana bi išlo. Pitaj boga kak je to bilo podmazivano. Pogledaj primjer
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako idemo u srž problema rusove čizme su integrisane u bočni reduktor tako da je mala vjerovatnoća zaglavljivanja pošto su (odnosno trebale bi biti) u ulju.
Mada opet može biti jer iznad gumica ima 20tak mm suvog dijela
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja stvarno neznam zašto mnogima smeta taj volan koji nije u sredini.
To je toliko zanemarivo kada sjedneš u traktor da ni ne primijetiš a daleko je lagodnije ulaziti i izlaziti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh