• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

robert kaže:
Valjda su ljudi koji razvijaju traktore i pišu kataloge stručniji od hrpe "djece" koja se u autima vozika iza traktora i hvali koliko su se vozili. A i mislim da vam elementarna matematika nije poznata.



neka od te djece su diplomirala,ozenila se,imaju djecu,i rade sa poprilicnom svotom novca .....
to sto pise u katalozima,ljudi koji vjeruju samo u to,ocito se ne kuze bas previse u mehaniku...onda moja vadilica ne isla 33,nego 20km/h,a case bi bio toliko lagan da ne bi vuko 4 brazde...''po papirima''....
i ja i Roki imamo puno vrednijih stvari,nego da se hvalimo sa jednim rusom.vozio sam iza njega,jer mu nisam vjerovao da rus ide toliko.....e sada mozda si ti ZJ u pravu,pa na mojoj 406-ici ne valja sat.... :roll: :roll:

al vidim,ne vrijedi se pametovati sa ljudima koji ne znaju i koim se nesto ne moze objasnit,pa teraju po svom... :?


Novcem NEMOŽEÅ  kupiti ni znanje, ni pamet, ni inteligenciju, diplomu možda, pa se, MOLIM TE, NEMOJ, njime razbacivati ovdje.
Jer tvrdnjama da oni koji su konstruirali određenu stvar, nemaju pojma kaj su dobili, upravo pljuješ po toj inteligenciji. Oni ju vjerojatno nisu kupili, već stekli mukotrpnim radom i učenjem.

Izmjerite li brzinu laserom, te dokažete da nije namještena, onda ću se pokriti pepelom. I ispričati se svima. Do tad vam NE VJERUJEM. Iznimka, još jednom, za Rusa. Kod nas ih nema baš, pa neznam, no 55 je nemoguće.

Za Bobu.
Znam pouzdano da moj Same postigne 40, i to malo iznad nazivnih okretaja. A 549 ostavim iza sebe, k'o taj 549 starog Deutza, pa mi nije jasno kak on ide onda 45???
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

ÄŒuj ZJ, da se želim hvaliti novcem ondak bih to radio drugačije, ali neželim jer nisam takav tip čovjeka. Ovo tvoje "dijete" (kako nas nazivaš) već ima dijete, tako molim malo lakše sa takvim izjavama. Normalnoj osobi možeš nešto objasniti, a samo djeci neke stvari nemožeš. Ako se diplome daju kupiti reci gdje da odemo kupit par komada. Kad nešto potvrdjuje više ljudi onda bi se ti trebao zapitati dali je to točno što većina govori ili si ti kao jedini kontraš u pravu. Znači mi svi lažemo, a ti govoriš istinu. Ako će ti biti tako lakše evo: Moj rus 892 ide 36 km/h, a 50-55 km/h je nedostižna brzina za takvu kantu od traktora. Neznam gdje ti živiš, ali dodji na PIK Vinkovce pa ćeš vidjeti kolko idu Fendt-ovi. To će ti traktoristi reći i onda će te PROVOZATI 50 km/h (a sigurno i više) u tim istim Fendt-ovima kojih ima sigurno 20-ak. Po tome i Picek laže kad kaže da se prodaju Valtre koje idu 50 km/h. Nevrijedi tebi objašnjavati neke stvari jer izgleda da neželiš prihvatiti činjenice stoga odustajem od te "dječije" teme koju ti nemožeš nikako shvatiti. A valjda ćeš se jednom sam uvjeriti u istinu naših postova pa ćeš možda reći: Jebote pa ljudi su bili u pravu! Ako se to dogodi piši nam o tome. Majstore svaka čast, uporan si nema šta. ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

ZJ kaže:
Za Bobu.
Znam pouzdano da moj Same postigne 40, i to malo iznad nazivnih okretaja. A 549 ostavim iza sebe, k'o taj 549 starog Deutza, pa mi nije jasno kak on ide onda 45???

Evo sad za tebe nesto. Ako i poslije gledanja ovog clipa ne vjerujes da ide 40, onda ne znam sto da ti kazem.
LADA ima i "ekonomjer" (dolje desno od brzinomijera) pa pogledaj da se ne mice, tj. ne pritiscem niti otpustam papucicu gasa, tako da je brzina vise menje konstantna. Kad krenem obilaziti, vidi se koliko skoci, a dao sam gas do pola, mozda malo vise, sto ce reci da je jako precizan mjerni instrument ;)

[youtube:e4fb8]Hl7zpmSsEMw[/youtube:e4fb8]


I, da. Kad vec ostavljas 549 iza sebe, onda reci liku da ga ubaci u 5. i da ga nagazi do daske, pa cemo vidjeti tko koga ostavi. Jos ako je stariji traktor, pa se malko rastelao, onda ide jos bolje ;) Mnogo ljudi ne zna da 549 ima 4. i 5. brzinu, pa kad im pricas ne vjeruju svojim usima kakve "gluposti slusaju". Jedan djed iz mog sela imao 542 i nije pojma imao da ima 4. i 5. brzinu ?!?

Evo, ako ticlip nije dovoljan, kad slijedeci puta vidim policajce kako pucaju pistoljem u mene, nagazit cu ga dokle ide i onda cu stati da pitam koliko ide... Ako mi se bude dalo ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ne mogu ostaviti ovako dobru raspravu na miru , moram se makar jedn puta uključiti :mrgreen:

robert kaže:
e moj ZJ..previse gledas te zakone....to 50 km/h i ogibljenje...to je po novom(u europi),a mi smo ovdje na ''divljem'' istoku...samo malo odvrni bosch pumpu,prelazi on i 50 i 60 km/h..fendt 512 iz 96 pri 2500okr ide 58km/h.kakvi zakoni....zakoni su da se toboze pise na papiru........(barem sto se tice traktora i max. brzine)

Da , kod nas je zbilja malo drugačija nego u Evropi ali budući da smo mi kupovinom nekog zapadno Evropskog traktora koji tamo vani smije ići 50 km/h jednostavno prisiljeni uzeti cijeli paket tako da uz to dobijemo i prednju gibljivu osovinu , kočenje na prednjoj osovini , blatobrane široke koliko i gume i tako te cake koje dolaze sa 50 km/h traktorom bezuvjetno .

ZJ kaže:
Roki,
ODREZANO...A i ova spomenuta Fendtova brzina od 58km/h ... Osim toga, koliko mi je poznato, Fendt razvija traktor za 65km/h i nisam siguran je li već u prodaji, tak da su vam priče o brzini "trla baba lan". Zvuče mi previše djetinjasto da bi bile istina...ODREZANO

Kako ne , Fendt-ovi serije 9 idu 60 km/h , na tržištu su više od pola godine .
Također se šuška da ti traktori zapravo idu dosta brže od 60 km/h , to sam pročitao na stranom forumu gdje se jedan tip hvalio da nova 936-ica ide 88 km/h , mjereno autom :scratch

zvona kaže:
a koliko moze ici MB-track ili JCB fastrack.Znam jednog poznanika koji je kupio novoga Fendt-a od nekih 170ks prije tri-cetiri godine i onda je taj traktor mogao povuci na nekih 60km/h uglavnom isao je brze od 50.

MB Trac a i JCB imaju verzije od 60 km/h a i od 80 km/h .

Bobo kaže:
...ODREZANO...Nije dobro niti za traktore, niti za sofere, pogotovo sto se prednji kraj zna zacupkati, a nema nikakvog ogibljenja tamo. Veci JD traktori automatski pale prednju vucu cim se stisne kocnica, cak i ako je prekidac na OFF, jer pomoc pri stajanju je uvijek potrebna. To mi se na njemu svidja...ODREZANO...

Ne samo JD nego i Massey :mrgreen:
Evo ovih dana sam dosta na cesti sa Masseyom i Tehnostrojkom pa mogu biti samo zahvalan što mi traktor ima prednje ogibljenje a prikolica dobre zračne kočnice . Iako je moj traktor 50 km/h stroj zatvoren je za HR tržište i nikada neće moći ići 50 kao u Evropi , sada ide max.42 km/h na 1360 okretaja motora . Ta elektronska blokada brzine se ne može ukloniti po riječima Orinog servisera . Ovakav kakav je traktor sada doslovno se ne može iskoristiti njagov potencijal , ne mislim samo na tih par km/h razlike nego na jednu puno goru stvar a to je vožnja putem papučice gasa . U tome modu traktor sam dodaje okretaje motora i ubrzava vario mjenjač po potrebi kada se pritiska papučica za gas . Kako je zablokiran na 42 traktor jednostavno ne zna što se od njega očekuje jer po defaultu bi trebao nakon što ubrza na 50 spustiti okretaje motra na 1700 i nastaviti voziti 50 ... e to kod mene jednostavno ne fercera zbog blokade ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

Ratarko , pa tvoj bi na 2200 okretaja išao i 67 km/h, ako paralelno povećamo okretaje i brzinu.
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

mario kaže:
Ratarko , pa tvoj bi na 2200 okretaja išao i 67 km/h, ako paralelno povećamo okretaje i brzinu.

Može biti ali da bi postigao tu brzinu morala bi se skinuti još jedna blokada i to ona na 50 km/h . Moj ide 42 km/h na 1360 okr. , trebao je ići 50 km/h na 1700 okr. a ako bi mu se i ta blokada na 50 skinula onda ljudi kažu da bi išao oko 70 km/h na max. okretajima motora 2200 okr.

Meni naravno ne pada na pamet praviti ga da ide 70 km/h .
Tražim samo da ide 50 jer sam ga takvog kupio po ugovoru ali kao da pričaš zidu .
Tako su mi mogli isporučiti 170 KS umjesto naručenih 190 KS ... vjerojatno opet ništa ne bi učinili .
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

bobo,svim novim traktorima kad stisnes kocnicu upali se predjna vuca(barem ovim malo boljim).kad ju stisnem do kraja,da cujes kako moj keze ficuka.... ;) kao avio-turbina.zvuk je ludnica,al nije pametno cesto tako vozit. :?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

Moj Lambo ima prednje kočnice pa nema potrebe da se uključuje prednji pogon.

RATARKO- kad već možeš brže ići zar nebi barem onda 60 km/h.
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

mario kaže:
Moj Lambo ima prednje kočnice pa nema potrebe da se uključuje prednji pogon.

Nisam siguran da li ću sada pogriješiti ali mislim da bolje koči ako se uključi prednja vuča . Mislim da onda imaš i malo kočenje motorom ??? Na drugu stranu ni malo mi se ne sviđa činjenica da mi se prednja vuča uključi na 40 km/h kada naglo zakočim , nekako se nadam da to ipak nije tako ili što ti ja već znam ... nadam se da je to sve dovoljno izdržljivo onda.

mario kaže:
RATARKO- kad već možeš brže ići zar nebi barem onda 60 km/h.

Ako je traktor limitiran na 50 km/h to je sigurno 54 - 57 km/h u praksi , tako barem čitam po stranim forumima da pišu zadovoljni vlasnici novih pila i to svih marki ... a to mi je dovoljno brzo .
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

ma dajte,koji traktori idu 60 i 70?pa....ta ne mojte biti djeca...... :lol: :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pod vecim teretima nizbrdo i po asfaltu i po kaldrmi palim prednju vucu, jer me jednom do sada vec spasila u sumskom putu. Prikolica puna drva me pogurala nizbrdo, i kad sam isao zakociti, traktor se samo ukopao. Milina, da je bila ugasena, zaustavilo bi me drvo :?

A da se upali na 40 km/h i nije neki problem, kad na velikim strojevima to nije cista mehanika. Mozda imaju diferencijal s ogranicenim proklizavanjem. Znam da JD ima. Cak i onaj famozni 5403, kojeg sanjam ;)
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ako ovdje ima djece, djeco odma u vrtić! Odma :!: A da, nema šta! :) :) :)

Na mom se holandezu pali prednja vuča čim malo naglije stisneš kočnice. Pri svakom se uključenju osjeti lagani "udarac" i zvuk sličan fićukanju kao kod Robertovog kejza, jel. Ako u tjeku kočenja pustite kočnicu, a traktor se još kreće, osjeti se "udarac" kad isključi prednju vuču. Kad kočnicu pustite nakon što je traktor stao nema nikakvih nuspojava. Mali koči odlično i sutra ću ga zakačiti za Tehnostrojku DP 1100 da uparim kočenje prikolice i traktora.
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

he,pa roki jesam ti kazivao,da stavis cekic u kutiju za alat,a ne da ti skace po kabini....normalno da se osjeti udarac! :lol: bit ce blagi tup dok jednom ne udari i ne izleti kroz onu sajbu van,pas ga trazit di ti ispo... :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

robert kaže:
he,pa roki jesam ti kazivao,da stavis cekic u kutiju za alat,a ne da ti skace po kabini....normalno da se osjeti udarac! :lol: bit ce blagi tup dok jednom ne udari i ne izleti kroz onu sajbu van,pas ga trazit di ti ispo... :lol:

Stop - stop samo malo :lol:
Evo u transportu sam treći dan za redom , kočim kao luđak jer vozim kao luđak ali - NIKADA - baš nikada nisam osjetio udarac ili zvuk uključivanja prednje vuče kada naglo zakočim u transportu . Svaki puta kada kočim vidim kontrolnu lampicu od prednje vuče kako se upali ali to nikada nije popračeno zvukom , udarcem ili fijukanjem o kojem vi pričate ?

Demonstracija moguća !
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: BELARUS MTZ

Ratarko kaže:
Nisam siguran da li ću sada pogriješiti ali mislim da bolje koči ako se uključi prednja vuča . Mislim da onda imaš i malo kočenje motorom ???

čekaj, nije mi jasno:?,, moj JD ima prednje kočnice i koči ko lud a nepali mu se prednja vuča, a i koči s motorom
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ratarko slobodno dodji do mene sutra i probaj pa ćeš osjetit.
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
Ratarko slobodno dodji do mene sutra i probaj pa ćeš osjetit.

Ne nego ti dođi kod mene pa nećeš osjetiti :D
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

roki i ratarko,ja ne bih ulazio u ove vase teme ko ce kod koga sta osjetit...... :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

A kak rus koči prenje kotače pri 55 km/h, ak smijem pitati?
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pa Rus takodjer ima automatsko paljenje prednje vuce, no ne znam da li taj "sistem" radi i pri kocenju. Taj traktor nije napravljen da ide toliko brzo, a to sto ga njudi otvaraju na toliko je njihov problem. Takvih traktora se treba kloniti, jos pogotovo kad ih voze vozaci koji su presamouvjereni da taj traktor moze stati pri tolikoj brzini na nekoj normalnoj udaljenosti, sto je (malo za reci) previse za ocekivati od Rusa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh