• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

S

sapat

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ma kod nas je ovaj tip zašitćen ko lički međed, niko mu ne smije ništa.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Registraciju bih mu i oprostio, signalizaciju na prvoj, ali na zadnjoj MORA biti, dok kocnice NIKAKO... Eto, volim kamionske prikolice, no ovakve ljude bas i ne volim... Sto mu treba da napravi kocnice, jedan dan posla i minimalna ulaganja, dok mu za signalizaciju treba max pol sata po prikolici.

Dobro, opet sam zaboravio da je kod vas sve ravnica vise-manje, no opet to nije dobar razlog za toliko ugrozavanje sebe i ostalih...
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Sapat znamo zašto je ON zašticen!!! Marinci-Nuštar taj potez ima brda. Ali točno, nema pravo tolko jurcat sa toliko tereta niti na ravnom.

Sapat jel se jako skrlo, s kojim prikolicama i kako?!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

kako zasticen,oni su ludi koliko rade.U to doba njegova jedna sestra je takoder vozila na silos JD 4755 i veliku kamionku, a druga je bila na DF 1620.Ali jednom je ipak nastrado kada se spustao sa tom kompozicijom sa Budrovackog brda prema Dakovu.Izasao policajac( koji je cini mi se ludi no on) i pokusao ga zaustavit zbog prometne koja se desila na tom potezu i nije se stigao makniti a ovaj je vec polako stajao i ipak mije mogao stati i pregazio ga
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Mislim na tog iz Marinaca (zaštićen), a ne na tog iz Durdanaca. A za tog nesretnika iz Durdanaca sam čuo i za to kako je pokupio policajca.
 
S

sapat

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
Sapat znamo zašto je ON zašticen!!! Marinci-Nuštar taj potez ima brda. Ali točno, nema pravo tolko jurcat sa toliko tereta niti na ravnom.

Sapat jel se jako skrlo, s kojim prikolicama i kako?!

Navodno mu je pukla guma na prikolici, traktorom je navodno sletio sa ceste a prikolice su navodno se samo popriječile preko ceste. Ovo navodno pišem zato što nisam to vidjeo nego sam čuo priće. Potez Vukovar - Bogdanovci -Marinci - Nuštar - je dosta nezgodan za transport. Mislim da je imao 2 troosovinke kamionke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

... A onda je svizac zamotao čokoladu ... :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

Picek kaže:
ZJ kaže:
Treće, u Hrvatskoj u zakonu piše da se smiju uvoziti traktori koji se mogu kretati do 40km/h. Nisam siguran da se tu nešto mijenjalo.
:shock:
jesi siguran?

Negdje sam to videl, u ZOSPC-u.

Kažem da nisam siguran. Kaj se homologacije tiče, ovi na Agronomskom su valjda pametniji od zakonodavca i ne koče napredak.

Koliko znam, za 50 km/h mora biti ogibljena prednja osovina, za ABS nisam siguran.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

sapat kaže:
ZJ kaže:
... A onda je svizac zamotao čokoladu ... :lol:
Na šta ciljaš?

Na lupetanje gluposti o brzinama kretanja.
Za Rusa neznam, no za ostale NIJE moguće.
JD do nedavno nije ni imal 50-km getribu.
 
S

sapat

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zakone baš i nepratim, ali mislim da je za traktore dovoljna i maximalna brzina od 40kmh. Zbog samih traktorista, ali najviše zbog vozaća automobila zbog loše procjene u zaobilaženju. Još strašnije mi je to što puno vozaća ni neprimjećuje našu signalizaciju na traktorima, prikolicama i sl.
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

e moj ZJ..previse gledas te zakone....to 50 km/h i ogibljenje...to je po novom(u europi),a mi smo ovdje na ''divljem'' istoku...samo malo odvrni bosch pumpu,prelazi on i 50 i 60 km/h..fendt 512 iz 96 pri 2500okr ide 58km/h.kakvi zakoni....zakoni su da se toboze pise na papiru........(barem sto se tice traktora i max. brzine)
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Hvala Bogu pa na na rusu imam ogibljenu prednju vuču pa makar po tome mogu ić 50 km/h. 8) Morat ćemo ti nekako danas pokušat nacrtat kako traktor ide 50 i više km/h, jer nevidim drugu mogućnost kako da te uvjerim! Molim kolegu Roberta da odmah izvadi svoje bojice i krene u akciju :!: Traži se najvjerniji crtež zbog što lakšeg tumačenja istog. Pa čovječe traktori idu brže od 40 km/h i to ne samo stari već i novi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

Roki,
Rus ima prednju osovinu s oprugama, koliko ja znam-bar je tak bilo prije. Nešto slično je imal Zetor u ponudi (neznam ima li još).

To nije ogibljena prednja osovina, jer, koliko ja znam, nema prigušenje ljuljanja (što moderne prednje osovine imaju). Istina is takvom se ugodnije voziti po polju, no na cesti se ponaša gore i nesigurnije od krute prednje osovine. A kaj je s kočnicama naprijed? Koči samo dok je uključen prednji pogon, a to nije na cesti. Kak misliš stati s tolikom brzinom (iako i dalje ne vjerujem da je više od 40-45km/h)?

A i ova spomenuta Fendtova brzina od 58km/h ... Osim toga, koliko mi je poznato, Fendt razvija traktor za 65km/h i nisam siguran je li već u prodaji, tak da su vam priče o brzini "trla baba lan". Zvuče mi previše djetinjasto da bi bile istina.
Sad će Picek reći: mi prodajemo Valtre koje istina piše da idu 50, no to vam je zapravo 100, samo nemojte nikom reći :roll:

Teoretski bi se moglo povećati brzinu na traktorima koji imaju tzv. eco (transportnu) brzinu (40 ili 50km/h na 1500rpm motora, poput ovoga Ratarkovog MF-a, ili Dorada 85 Stop&Go), no trebalo bi mijenjati software za getribu. No nisam siguran da se ikome dade s tim zafrkavati.

Valjda su ljudi koji razvijaju traktore i pišu kataloge stručniji od hrpe "djece" koja se u autima vozika iza traktora i hvali koliko su se vozili. A i mislim da vam elementarna matematika nije poznata.

Još jednom, za Rusa nemogu nikaj reći (kod njih je sve moguće :scratch ), no ostalima su kataloški podaci sigurno točni.
 
P

Picek

Guest
Re: BELARUS MTZ

ZJ kaže:
Sad će Picek reći: mi prodajemo Valtre koje istina piše da idu 50, no to vam je zapravo 100, samo nemojte nikom reći :roll:

Valtre dolaze sa dvije izvedbe getribe..
40 km/h je standardna izvedba a kao opcija na neke modele je moguće staviti 50 km/h getribu, uz nadoplatu naravno..
i isto tako postoje modeli koji u transportu razvijaju veću snagu uz korištenje tzv. transport boosta, odnosno ECO modea odnosno POWER modea..
i nigdje nisam napisao da traktor ide 50 ili 100 km/h...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

Picek kaže:
ZJ kaže:
Sad će Picek reći: mi prodajemo Valtre koje istina piše da idu 50, no to vam je zapravo 100, samo nemojte nikom reći :roll:

Valtre dolaze sa dvije izvedbe getribe..
40 km/h je standardna izvedba a kao opcija na neke modele je moguće staviti 50 km/h getribu, uz nadoplatu naravno..
i isto tako postoje modeli koji u transportu razvijaju veću snagu uz korištenje tzv. transport boosta, odnosno ECO modea odnosno POWER modea..
i nigdje nisam napisao da traktor ide 50 ili 100 km/h...

Isprika tebi, jer sam te spomenul kao primjer (no ne baš najspretnije), samo zato jer si ti jedini ovdje od strane trgovine.

Trebalo je glasiti ovako:
Pa bi Picek mogao reći: ...
 
R

robert

Guest
Re: BELARUS MTZ

Valjda su ljudi koji razvijaju traktore i pišu kataloge stručniji od hrpe "djece" koja se u autima vozika iza traktora i hvali koliko su se vozili. A i mislim da vam elementarna matematika nije poznata.



neka od te djece su diplomirala,ozenila se,imaju djecu,i rade sa poprilicnom svotom novca .....
to sto pise u katalozima,ljudi koji vjeruju samo u to,ocito se ne kuze bas previse u mehaniku...onda moja vadilica ne isla 33,nego 20km/h,a case bi bio toliko lagan da ne bi vuko 4 brazde...''po papirima''....
i ja i Roki imamo puno vrednijih stvari,nego da se hvalimo sa jednim rusom.vozio sam iza njega,jer mu nisam vjerovao da rus ide toliko.....e sada mozda si ti ZJ u pravu,pa na mojoj 406-ici ne valja sat.... :roll: :roll:
al vidim,ne vrijedi se pametovati sa ljudima koji ne znaju i koim se nesto ne moze objasnit,pa teraju po svom... :?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

a koliko moze ici MB-track ili JCB fastrack.Znam jednog poznanika koji je kupio novoga Fendt-a od nekih 170ks prije tri-cetiri godine i onda je taj traktor mogao povuci na nekih 60km/h uglavnom isao je brze od 50.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ne da mu se ne da objasniti, nego kako vidim da ne zeli citati... Tu se radi o mehanickom mjenjacu, te tu je jedini softwer cekic od kilu i pol, no to je prije hardver ;)

Nadalje, kad se na pumpi odvrne traktor, to nije dobro za njega, i vrlo brzo traktori zaribavaju od nedovoljnog podmazivanja pri toliko povisenim okretajima. Evo, moj 539 ima jako rastelanu pumpu (ima na forumu negdje i video clip) i najbrzi je traktor u selu (od ovih koji imaju 3 brzine) baz zbog rastelane pumpe. No nije mu to dobro, i svakim mu je danom stanje sve gore i gore. kad idem nekoga obilaziti s traktorom, a ovaj kad vidi da obilazim, da gas do kraja, no ja sam i dalje brzi, te ga prodjem bez nekih vecih problema.

Tako i svi traktori kad se na pumpi odvrnu, lete. Ima u susjednom selu IMT 555 koji je takodjer na pumpi odvrnut, no gazda to zna iskoristiti samo kad mu treba, a ne ganja ga stalno tako. Mog starog je prestigao s njim i kapa mu pala s glave. Lik stao, vratio se po kapu, i starog opet obisao, a stari je vozio 3. IBER...

Nije dobro niti za traktore, niti za sofere, pogotovo sto se prednji kraj zna zacupkati, a nema nikakvog ogibljenja tamo. Veci JD traktori automatski pale prednju vucu cim se stisne kocnica, cak i ako je prekidac na OFF, jer pomoc pri stajanju je uvijek potrebna. To mi se na njemu svidja.

Ne umire se od velike brzine, nego od naglog stajanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: BELARUS MTZ

MB track, Fastrac (pa i Unimog) NISU građeni kao traktori, već imaju ogibljene obje osovine. Koliko znam Fastrac ide do 80km/h. Bar sam se toliko vozil za jednim po autocesti kod Passau-a. Vukel je prikolicu za sijeno :roll: .

Eto jedan primjer nelogičnosti: spominjete Fendt-a koji ide 60. I motor se vrti 2500. Taj traktor je deklariran kao 40km/h @2200 rpm. Da bi išel 60 trebal bi se vrtiti 3300 rpm.
Na 2500rpm bi mogel ići "samo" 45.5km/h.

Zanimljivo, do sad nisam susrel ni jedan takav stari traktor, kakav spominjete. Jesam Fendta Vario (50km/h), no nikakav 542 ili 549 koji idu više od 30-32kmh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh