• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

sve sve...
i jos moras traktor platiti :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Treba ga ukrasti nekud preko šume prepeljat doma!!! :mrgreen: :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

ŠANANA IMT 565 kaže:
mario kaže:
Uzmi radje rusa nego tog CASE-a.

Gle ga pak sad????? zakaj???
Pak su barem CASE traktori poznata kvaliteta, kaj nije to IHC grupa il se varam?????!


PA to je turčin, i čujem da motori nisu nekaj, da jako rano počnu ulje žderat.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Pa zar nije CASE američki traktor???

Ako je turčin bežim dalje od toga!!!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

PA izvorni je , al ovi za nas nisu, barem manji, misli da ti je onaj veliki od 500 ks američki :D

Ovaj jx ti je turčin.

Preporučam ti bilo kojeg drugog CASE-a osim tog JX-a.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

mario kaže:
PA izvorni je , al ovi za nas nisu, barem manji, misli da ti je onaj veliki od 500 ks američki :D

Ovaj jx ti je turčin.

Preporučam ti bilo kojeg drugog CASE-a osim tog JX-a.


Zato CASE JX Traktori ne valjaju? U pozeskom komunalnom poduzecu imaju JX75 i s njim nikad problema, stalno ga vidim kako se voza i neki vrag radi. istina bog vuce prikolicu i cisternu, ali opet, nabija sate samo tako...

CASE JX80 ZAORE belarusa 820 kao od sale, i bar je 3 puta bolji od belarusa...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

E vidiš bobo to i ja mislim da je bolji od belarusa, ipak je to već i veča razina komfora, a i cjenovno je prihvatljiv, kod nas po okolnim selima ima ih sve više, samo tih serija JX 80, 85 i 95 ks!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

Šananan, kupi ti JX-a pa onda ćeš se sam uvjerit.

Al ja za tu lovu nebi pokuse radil.
Znam jednog JX-a koji ima probleme s potrošnjom ulja, a nema ni 500 sati. Bučan je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

O kupnji traktora ja imam još podosta vremena za razmisliti, pa čmo vidjeti, bio bi najsretniji da bude neki iz SDF-a, ali otom, potom!!!

Kaj se tiče CASE-a , velim samo ono kaj vidim!
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

@mario: Znas za jednog... Koliko ih znas da valjaju i da rade bez greske?

Za takve stvari postoji jamstveni rok, zakon o zastiti potrosaca i sudske tuzbe... To je jedini nacin da se u ovoj drzavi popravi curenje ulja iz traktora, kako mi se cini ;)

A kad u Gudovcu odes na BELARUS stand, tamo imas jednog koji okolo patrolira s krpom (ili rolom papira), te brise ulje koje curi s traktora...

Tako i ja znam za 4 belarusa koji imaju gadnih problema s prednjim vucama, te iz toga zakljucujem da je taj jedan problematicni CASE puno manja sansa za izvuci nego kad biras Belatuse kod kojih je sansa 3 puta veca...

Da o udobnosti izmedju CASE i Belarusa niti ne pricam... belarus visok kao zgrada i volan pomaknut u desno... To s volanom mi se tolik ogadi da je to nezamislivo, a nisu niti na novim modelima to popravili. Sto se prednje vuce tice, pise "ravni prednji most" koji je jos uvijek "grbav", te kao takav podlozan kvarovima, ali puno manje od onog starije tipe...


Sve u svemu, svatko tko imalo razmislja bi uzeo CASE, ili onaj JD 5625, iako se u torskoj sastavljaju, ne znaci da su to losi traktori. Belarus se sastavlja u UKRAJINI... Jos gore...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Pa i SDF se sastavlja u Italiji, a svi kažu da imaju njemačke traktore, ej ljudi, na to više nebi trebalo gledati, jer onda niko nebi imal novog traktora, najbolje nek si svako odhrani konja pa nek s njeme obrađuje zemlju, tak da bude znao da je to sastavljano kod njega doma!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

jako gadno grijesite..taj case je dobar traktor..i ja sam se sam uvjerio i vozio sam ga i vozio se s njim dok je radio sa strojem kojeg vuče ursus od 120n ks..i stvarno traktor ima snage..a sto se tice ja nikada ne odustajem od rusa jer sam svjestan sta je taj traktor..a sto se tice menjaca jer ima 16x4 brzina..pa je zato spor..a da ima 24x4 nisam vise siguran koji je ali znam da je puno brzi..
a sto se tice sto je volan udesno nesmeta mi to...bolje to nego imt-e..haha
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

nije mi jasno otkada je motor s 3 klipa jači od 4 klipa pitanje za bobu
:lol:
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

boris sitarić kaže:
[

CASE JX80 ZAORE belarusa 820 kao od sale u kojem si to crtanom gledao :mrgreen:

.
:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

U tu fantastiku ni ja ne vjerujem. Bobo, trebao bi jednom ići vidjeti kako Rus ore. Taj traktor je STVOREN da ore, to mu je osnovna namjena i pičit ću garant s 3 brazde u svakoj zemlj - provjereno. Možda će dimit u teškoj AL ĆE IĆI :mrgreen: -
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
U tu fantastiku ni ja ne vjerujem. Bobo, trebao bi jednom ići vidjeti kako Rus ore. Taj traktor je STVOREN da ore, to mu je osnovna namjena i pičit ću garant s 3 brazde u svakoj zemlj - provjereno. Možda će dimit u teškoj AL ĆE IĆI :mrgreen: -


zjocko...pusti njih..oni nisu svijesni sta rus može napraviti...nek se samo oni samo pricaju...koliko rus posla moze napravit imt-e...i svi ostali bi krepali...;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Bobo kaže:
. Belarus se sastavlja u UKRAJINI... Jos gore...

u Bjelorusiji se sastavlja... :!:
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

boris sitarić kaže:
nije mi jasno otkada je motor s 3 klipa jači od 4 klipa pitanje za bobu
:lol:


3 cilindra vece zapremnine su uvijek jaca od 4 cilindra manje zapremnine... tako je oduvijek bilo, i uvijek ce biti... Jos ako je trocilindras TURBO... nema tu cetiri cilindra sto traziti...


Sve ovisi o tome kako je motor projektiran i za koju je namijenu radjen. Provrt i hod klipa su vrlo bitne stavke u svakom motoru, pa tako i u traktorskom, no to vec svi znamo... Uglavnom, belarusa ne bih kupio pa da je najbolji traktor na svijetu, sve dok nisu sposobni volan staviti u sredinu traktora... Gledao sam dosta belarusa kako rade, oru, tanjuraju i svaki ima zvuk kao da mu je tesko, ali prikljucke s kojima su radili su dozali bez trzaja, i nosili ih bez problema, pa ne znam zasto sam dobio dojam da se u njivi muce... Prednja vuca je na svim rusevima s grbavim prednjim mostom jedna jako velika mana i zato bih se njega klonio... Belarusi bez problema probijaju granicu od 50 km/h, ali to je opasno kako za traktor, tako i za vozaca, a jos vise za ostale sudionike u prometu, tako da mu ta suluda brzina NIKAKO ne ide u prilog...

Za mene taj traktor ima vise mana nego prednosti, i zato mi se ne svidja.
 
M

mladi gazda

Guest
Re: BELARUS MTZ

Neznam sto bih vam reko na ovo al i ja nisam baš ljubitelj belarusa al kad vidim kako ore to nije za pričat!! Ima ga moj prijatelj sa kojim sam jako dobar i nije mu baš nešt nakon nekoliko radni sati je procurio volan propustio neki semering u hidraulici tak imao je male kvarove koje je sam sredio i sad to ide.... Inače ja imam torpeda 7506 sa prednjom i bilo kojom brzinom da idem ja sa 14 cola 2 brazde on me obiđe sa 14 tri brazde i tu mu dajem jako veli8ki plus jer ore jako brzo nadalje u spremanju nije za vjerovat vuče unia novi spremač koji nije bio star ni možd god dana on ga je naprosto raskinio sa tim rusom(inače pričam o 82) tobože minimalna je snaga za taj spremač je 75 ks a o n ga ravalai sa 82 malo glupo al istinito....... morao je dodavati neke šipke kod tpling poluge da nebio opet ošo u bananu...... to su moja neka viđenja tog traktora al opet to je belarus koji se nije bar kod nas u selo koliko ih ljudi ima nisu baš nešt pokazali jedino taj u kolege je donekele u super stanju a ovi ostali su ošli u zamjene nakon 2 do 3 god. E sad ko voli nek izvoli.......


mladi gazda
 

Najnoviji postovi

Na vrh