• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

M

mladi gazda

Guest
Re: BELARUS MTZ

boris sitarić kaže:
ja radim 230 jutara zemlje s 2 rusa imam 2 nove kuće;nemam kredita imam pun novčanik novaca zahvaljujući belarusima i sada za koji dan stize mi jos jedan belarus u dvorište kupljen za keš samo se vi rugajte rusevima jer onaj tko ga ima ima i novaca u đepu
:D :lol: :lol: :lol: :lol: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

(isparavak netočnog navoda)

neželim ispast grub al ovo je prča koja kaže hvalite me usta moja.............. dokaz treba ne obećanja



mladi gazda
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

nevolim se hvalit ali su me vaši postovi zivciraju koji nisu upola točni nemojte kuditi konja kojega nista jahali
:!:
 
B

boris sitarić

Guest
Re: BELARUS MTZ

staviću slike za par dana od moje mehanizacija
 
A

Alen

Guest
Re: BELARUS MTZ

Koje vi glupe rasprave vodite? Pa tko pametan uključi prednju vuču po asfaltu?? Što če mu??
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Alen kaže:
Koje vi glupe rasprave vodite? Pa tko pametan uključi prednju vuču po asfaltu?? Što če mu??


Nitko pametan, ali je moj kolega isao iz pozege u Pakrac, i na povratku kuci mu se prednja vuca sama ukljucila i nije ju mogao iskljuciti... kuci je dosao na platnima, a gume su bile skoro nove... Drugi dan je izbacio "automatsko" ukljucivanje i sada samo ima ukljuceno-iskljuceno... Tom istom kolegi je pri punom gasu pod prikolicom iz cista mira zablokirao prednji desni kotac, a traktor je imao oko 700-800 radnih sati tada. Popravljeno je, ali se desna prednja guma na ocigled vise trosi od lijeve... Proklinje dan kad nije nikakav alat sa sobom ponio, da je makar kardan skinuo s reduktora i vozi.

Mislim ono... Grbavi prednji most na ruskim traktorima je zlo zivo... Ravni prednji most im nije ravan, ali opet je masivnije napravljen od onog grbavog.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

joj daj molim te...ako nisi malo bolje vidio jos uvijek se prodaju rusevi sa tim grbavim mostom.....čekaj malo...stani na loptu on je doma terao pod prednjom vučom?? pa gdje ti pise u prirucniku da se može terati na asfalt pod prednjom vučom?!?? pa ako vidis da nemozes nesto iskljuciti stani pa pogledaj i popravi to...bez obzira jel bio na kraju svijeta ili nije...ili imao alat pokraj sebe ili nije...poceli ste me zivcirati sa tim prednjom vučom...ma svakako kojeg god rusa vidio svima..ama bas svima ošla prednja vuča...jel da?! volio bi da zasutis..kada budes jednom uzivo radio sa rusem javi se...pa cemo pričati o toj prednjoj vuči...jer tebi nemoze neke stvari dokazati...ti tamo po požegi vidjas neke ruseve kojem je svima osla prednja vuča...a meni ces tu crtati kako je ta prednja vuča živo zlo....koji ja svaki dan vidam te ruseve ne samo jednoga nego njih 15 u okolici...i znam svakog rusa napamet..i sta je radio na njemu i sta nije...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: BELARUS MTZ

kod mene čovjek ima rusa, a ja neznam koji je to, nerazumijem se u to stare, on ima onogg starog što ljudi idu u šumu sa njim, i on ima prednju vuču na njemu, i ja neznam šta je to, kad ide po asvaltu uvjek mu ostaje trag od gume tj. obadvje prednje gume. koda koči
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

postoje ISPRAVNI i NEISPRAVNI traktori

citaj traktori
normalno i rusi su medju njima
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

Vi sto nemate rusa prestanite da pametujete. Vojvodjani bar znaju sta su belorusi, kod nas ih ima bar 20-ak. Samo je jedan sa ravnim mostom. Nikad niko nije imao probleme sa prednjom vucom, jer se ne izivljavaju sa traktorima. Ja imam 820 Eurolux 2006.godiste, 560 sati i prezadovoljan sam. Vuce trobrazni Vogel L950 ko od sale, tanjiracu consum 2.8m i spremac 3.6m. Niti trosi kao sto vi pricate(osim ako se ne vozikate s njim umesto autom), niti ima losu hidrauliku.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BELARUS MTZ

Koliko troši u raznim operacijama po jutru? Jel si vodio evidenciju? Koliko su te koštali servisi do tih 560 rh. Pozdrav
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

moj trosi od 9-12 litara na jutro sve zavisi od uvijeta oranja...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

LALA IZ BANATA kaže:
Vi sto nemate rusa prestanite da pametujete. Vojvodjani bar znaju sta su belorusi, kod nas ih ima bar 20-ak. Samo je jedan sa ravnim mostom. Nikad niko nije imao probleme sa prednjom vucom, jer se ne izivljavaju sa traktorima. Ja imam 820 Eurolux 2006.godiste, 560 sati i prezadovoljan sam. Vuce trobrazni Vogel L950 ko od sale, tanjiracu consum 2.8m i spremac 3.6m. Niti trosi kao sto vi pricate(osim ako se ne vozikate s njim umesto autom), niti ima losu hidrauliku.

Istina nije velika razlika dali se voziš po cesti snjim bez veze ili radiš na njivi al rusevi nisu tako veliki potrošači jedino su malo bučni motori al zato imaju snage ko sam vrag. ja znam dva čovjeka koji imaju ruseve 92KS kaj oni rade s njih to je nezamislivo da ti traktori još ideju imaju preko 4000RH za 3 godine al ga ne požale ni malo imaju grbavi prednji most al snage za povuč i više nego new holand 100KS i strašno su brzi. kad smo vozili silažu imali su veču prikolicu nego nh100ks al ju je rus dalje nagurao nego nh100. taj čovjek s rusom je zapeo pretprošle godine u blato al on je tolko taj traktor pilio i uništavao da ne povjeruješ dimilo se iz motora al je on prikolicu izvukao al kad je NH TM155 došao u njegove tragove mogao se pozdravit jer nije ni mrdnu kad je propao a prikolica nije ni došla do blata prazna al ju je provezao kroz blato i digla se temperatura kolko ga je čovjek ubijao al mu ništa nije bilo ni s prednjom vučom jedino ga je prilikom mjenjanja pomiješao brzine pa je uzeo pajser i čekič i kad je počeo tuč po traktoru mislio sam da taj više neče ići. sjeo je u kabinu i gas al taj traktor kod njega nikad nije znao za polaku vožnju samo gas i nikad nije imao nikakvog kvara. to je nepoderiv traktor i ide vječno ako ga znaš vozit i isključit prednju vuču dok ideš po cesti i da vuče lemken okretač 14 cola i ima prednji utovarivač na tom rusu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: BELARUS MTZ

jadni ti traktori....
A jel jadan moj kad 24 diska vučem sa 3. puni gas? :D :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

marko355 kaže:
jadni ti traktori....
A jel jadan moj kad 24 diska vučem sa 3. puni gas? :D :D
pa zavisi kolko ih puštaš i kolko se muči al da vidiš kaj ovi rade s rusima nebi mogo k sebi doč kad bi vidio. al interesantno nigdje ne slini ulje niti kaj drugo traktor je suh e sad dal zato kaj ima blata na sebi za pola prikolice i prašine na motoru kolko hočeš pa se ne vidi al ne vjerujem. al ideju ko metak pod biločim. čak jedan vuče rotodrljaču 3m.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

Sesva kaže:
Ahaaaaa to su ona 2 luda brata ... hehehe
da marijan i alen.to su ljudi ludi dok prikolica nije puna silaže da se s nje rasipava van na trokut u vrh nejdeju doma al nogu sgasa ne mičeju. kaj ti je njima kad bi dal neki trktor sa dynashift-om ili na gumbe oni bi zvali servis i kad bi čovjek došel u kuču ovaj bi mu donesel ručicu na stol i pital da čemu je to služilo pa bolje da on vozi rusa. kad on prime mjenjač a muž je nekih 130 kg visok 2 metra i kad on mjenja brzine svom snagom ga rukne u brzinu al svaki zupčanik prebroji i samo ga tjera.
 
M

mile seljak

Guest
belarus duplak

koliko je dobar belarus mislim da je t40 za u sumu i za svakodnevne poslove
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

kikic MF kaže:
Istina nije velika razlika dali se voziš po cesti snjim bez veze ili radiš na njivi al rusevi nisu tako veliki potrošači jedino su malo bučni motori al zato imaju snage ko sam vrag. ja znam dva čovjeka koji imaju ruseve 92KS kaj oni rade s njih to je nezamislivo da ti traktori još ideju imaju preko 4000RH za 3 godine al ga ne požale ni malo imaju grbavi prednji most al snage za povuč i više nego new holand 100KS i strašno su brzi. kad smo vozili silažu imali su veču prikolicu nego nh100ks al ju je rus dalje nagurao nego nh100. taj čovjek s rusom je zapeo pretprošle godine u blato al on je tolko taj traktor pilio i uništavao da ne povjeruješ dimilo se iz motora al je on prikolicu izvukao al kad je NH TM155 došao u njegove tragove mogao se pozdravit jer nije ni mrdnu kad je propao a prikolica nije ni došla do blata prazna al ju je provezao kroz blato i digla se temperatura kolko ga je čovjek ubijao al mu ništa nije bilo ni s prednjom vučom jedino ga je prilikom mjenjanja pomiješao brzine pa je uzeo pajser i čekič i kad je počeo tuč po traktoru mislio sam da taj više neče ići. sjeo je u kabinu i gas al taj traktor kod njega nikad nije znao za polaku vožnju samo gas i nikad nije imao nikakvog kvara. to je nepoderiv traktor i ide vječno ako ga znaš vozit i isključit prednju vuču dok ideš po cesti i da vuče lemken okretač 14 cola i ima prednji utovarivač na tom rusu



po mom misljenju rus i nema bas bucan motor...stovise dosta je tih i jako je dobar...i žilav je to motor...pogotovo ta moja serija...a sto se tice za rus jest da je grub menjac i hidraulika za svako pocetnika :) ali navikne se na to nakon neki par sati i ide ko pekmez...samo sto je rusa bas i neporucam svakome ako ama bas nista nezna o rusu...ako ima neko iskustva moze proči...jer kao sto si rekao...treba znati s njim i nauciti puno stvari o njima...tako da...nema problema sto se rusa tiče...vrlo je jednostavan i vrlo jeftin je za održavanje ;)
a sto se tice snage...da pokucam o drvo samo me jednom iznevjwerio :) tako me iznevjerio da sam sa punom prikolicom repe upao u vagaš vode(blatan put ili kako da drukcije kazem) toliko da su osovine na prikolici gurale blato ispred sebe...bio je tu ursus 1234 pa mi je pomogao izvuči me...i nije mu puno trebalo...ali sto se tice oranje s njime po blato...nema blata kojeg nemoze proči...ima tu slika kako sam orao po blatu...odnosno po močvari ;)
a sto se tiče potrosnje ja bas i ne gledam potrosnju...jer po mom misljeni uopce mi potrosnja nije bitno...bitno je gledati kako si napravio posao i kakav je ucinak bio...



LALA IZ BANATA kaže:
Vi sto nemate rusa prestanite da pametujete. Vojvodjani bar znaju sta su belorusi, kod nas ih ima bar 20-ak. Samo je jedan sa ravnim mostom. Nikad niko nije imao probleme sa prednjom vucom, jer se ne izivljavaju sa traktorima. Ja imam 820 Eurolux 2006.godiste, 560 sati i prezadovoljan sam. Vuce trobrazni Vogel L950 ko od sale, tanjiracu consum 2.8m i spremac 3.6m. Niti trosi kao sto vi pricate(osim ako se ne vozikate s njim umesto autom), niti ima losu hidrauliku.

koja je razlika eurolux i standar 820 jel ima neke opreme?? i kazes da ima 560 sati? to mi je vrlo malo sati za traktora starog dvije godine...znaci godisnje pravis oko 250 sati?
moj po novom satu ima 2000 radnih sati...a po starome imao je 650 sati...a star je 5 godina...a sad me nepitajte kako to da sam menjao sata ;) :lol:
 
Z

zrine892

Guest
Re: belarus duplak

hmm..kojeg bi belarusa? o tim stariji neznam bas nista...ali znam o ovima..552,820,892,950...te serije...za šumu bi ti bio cak dobar i 552 i 820 belarus...primjer 820 belarus moze sa nači od 30 000-45 000 kuna...a godine im se kreće 91g-95g i za jeftine novce mozes ga dobro srediti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh