• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Zna li netko gdje se štela brzinomjer ili gdje su njegovi osigurači na 820 - tki? Prestao mi je pokazivati brzinu, sad pokazuje samo 0.1 km/h cijelo vrijeme (a idem ja i puuuno brže od toga :blackeye :mrgreen: :blackeye :mrgreen: )
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
kikic MF kaže:
Istina nije velika razlika dali se voziš po cesti snjim bez veze ili radiš na njivi al rusevi nisu tako veliki potrošači jedino su malo bučni motori al zato imaju snage ko sam vrag. ja znam dva čovjeka koji imaju ruseve 92KS kaj oni rade s njih to je nezamislivo da ti traktori još ideju imaju preko 4000RH za 3 godine al ga ne požale ni malo imaju grbavi prednji most al snage za povuč i više nego new holand 100KS i strašno su brzi. kad smo vozili silažu imali su veču prikolicu nego nh100ks al ju je rus dalje nagurao nego nh100. taj čovjek s rusom je zapeo pretprošle godine u blato al on je tolko taj traktor pilio i uništavao da ne povjeruješ dimilo se iz motora al je on prikolicu izvukao al kad je NH TM155 došao u njegove tragove mogao se pozdravit jer nije ni mrdnu kad je propao a prikolica nije ni došla do blata prazna al ju je provezao kroz blato i digla se temperatura kolko ga je čovjek ubijao al mu ništa nije bilo ni s prednjom vučom jedino ga je prilikom mjenjanja pomiješao brzine pa je uzeo pajser i čekič i kad je počeo tuč po traktoru mislio sam da taj više neče ići. sjeo je u kabinu i gas al taj traktor kod njega nikad nije znao za polaku vožnju samo gas i nikad nije imao nikakvog kvara. to je nepoderiv traktor i ide vječno ako ga znaš vozit i isključit prednju vuču dok ideš po cesti i da vuče lemken okretač 14 cola i ima prednji utovarivač na tom rusu


po mom misljenju rus i nema bas bucan motor...stovise dosta je tih i jako je dobar...i žilav je to motor...pogotovo ta moja serija...a sto se tice za rus jest da je grub menjac i hidraulika za svako pocetnika :) ali navikne se na to nakon neki par sati i ide ko pekmez...samo sto je rusa bas i neporucam svakome ako ama bas nista nezna o rusu...ako ima neko iskustva moze proči...jer kao sto si rekao...treba znati s njim i nauciti puno stvari o njima...tako da...nema problema sto se rusa tiče...vrlo je jednostavan i vrlo jeftin je za održavanje ;)
a sto se tice snage...da pokucam o drvo samo me jednom iznevjwerio :) tako me iznevjerio da sam sa punom prikolicom repe upao u vagaš vode(blatan put ili kako da drukcije kazem) toliko da su osovine na prikolici gurale blato ispred sebe...bio je tu ursus 1234 pa mi je pomogao izvuči me...i nije mu puno trebalo...ali sto se tice oranje s njime po blato...nema blata kojeg nemoze proči...ima tu slika kako sam orao po blatu...odnosno po močvari ;)
a sto se tiče potrosnje ja bas i ne gledam potrosnju...jer po mom misljeni uopce mi potrosnja nije bitno...bitno je gledati kako si napravio posao i kakav je ucinak bio...



[quote="LALA IZ BANATA":kquaddmy]Vi sto nemate rusa prestanite da pametujete. Vojvodjani bar znaju sta su belorusi, kod nas ih ima bar 20-ak. Samo je jedan sa ravnim mostom. Nikad niko nije imao probleme sa prednjom vucom, jer se ne izivljavaju sa traktorima. Ja imam 820 Eurolux 2006.godiste, 560 sati i prezadovoljan sam. Vuce trobrazni Vogel L950 ko od sale, tanjiracu consum 2.8m i spremac 3.6m. Niti trosi kao sto vi pricate(osim ako se ne vozikate s njim umesto autom), niti ima losu hidrauliku.

koja je razlika eurolux i standar 820 jel ima neke opreme?? i kazes da ima 560 sati? to mi je vrlo malo sati za traktora starog dvije godine...znaci godisnje pravis oko 250 sati?
moj po novom satu ima 2000 radnih sati...a po starome imao je 650 sati...a star je 5 godina...a sad me nepitajte kako to da sam menjao sata ;) :lol:[/quote:kquaddmy]

a tvoj rus ima ruski motor ili neki drugi jer su kolko znam i još nekakve drukčije motore stavljali u njih. neznam njegov je 92ks al motor je jako bučan. al mislim da je stvar do gazde kako ga tjera da je zato takav motor bučan. al svaki put kad sam vidio taj traktor uvijek mu je bio pun gas. pa kad silramo on u silos doveze pola prikolice silaže kolko putem ne rasipa toliko se ona zbije pa onda znaš kolko se vozi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: belarus duplak

mile seljak kaže:
koliko je dobar belarus mislim da je t40 za u sumu i za svakodnevne poslove

daj malo vise informacija o potrebama u sumi i tim ostalim potrebama

koliko cega bi radio ????


t40 nije los za sumu ali je nezgrapan za ostale poslove
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

Kontam kaže:
Koliko troši u raznim operacijama po jutru? Jel si vodio evidenciju? Koliko su te koštali servisi do tih 560 rh. Pozdrav
Kostalo me samo ulje. na 50 sati samo nastelovani ventili i do sada, hvala bogu, nikakve intervencije. samo sipam naftu, ulje menjam jednom godisnje i pici. Nisam bas tacno merio potrosnju, ali sam ga uporedio sa mojim IMT-om 560. Ne trosi nista vise od njega, a radi sa masinama veceg zahvata, i sto je najvaznije, ja se vozim ko gospodin covek.
Odgovor za zrine892: Ima tako malo sati zato sto pored njega imam jos dva IMT-a 539, Rakovicu 76 i IMT 560. U Agropanonci Eurolux je naziv za traktore kao sto je tvoj(tegovi 450kg, pojacana sasija, obe spigle sa podesavanjem, teleskopske zatege, grammer sediste, gume 13.6-20 i 16.9-38, tegovi zadnjih tockova, hidraulika prinudna na dole, poteznica za poluge, donja klateca poteznica, kuka i gornji vucnjak). Mene je 820 Eurolux kostao 1.466.000,00 dinara, odnosno tada 17950 eura a danas taj traktor kosta 22.500 eura!
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Zna li netko gdje se štela brzinomjer ili gdje su njegovi osigurači na 820 - tki? Prestao mi je pokazivati brzinu, sad pokazuje samo 0.1 km/h cijelo vrijeme (a idem ja i puuuno brže od toga :blackeye :mrgreen: :blackeye :mrgreen: )
Ispod obrtomera imas nekimali cetvrtasti poklopac sa znakom MTZ-a. Ispod njega imas dugmad za stelovanje, al moras po tablici koju mozes naci u ruskom uputstvu za upotrebu koje je bilo u dzaku sa kljucevima i onim drkavim crevom za duvanje guma koje nije ni za k... Si dobio to uputstvo? Osiguraci su mu u instrument tabli kod soferke.
Ima li neko iskustva sa rasturacem stajnjaka ZMAJ 487? Ja se ponovio pre neki dan.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BELARUS MTZ

Lala iz Banata hvala ;) I kod Belarusa su jeftini konjići, a opet vjerujem da je lakše naći djelove nego za kineza. A jel ima neki manji Belarus cca 50ks? I koliko košta ako ima?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Kontam kaže:
Lala iz Banata hvala ;) I kod Belarusa su jeftini konjići, a opet vjerujem da je lakše naći djelove nego za kineza. A jel ima neki manji Belarus cca 50ks? I koliko košta ako ima?

imas zastupnika belarusa u osijeku ;) nalazi se tamo u Cepinskoj ulici...kada se autom vozis za Cepin :)...vjerujem da ima i rus od 50 ks..tamo imas dijelove za njega..ako si gazda bez racuna i takvim slicnim stvarima...(nadam se da kuzis sta pricam) imas u madarskoj...u siklosu i u pecuhu djelove za rus...


LALA IZ BANATA kaže:
Odgovor za zrine892: Ima tako malo sati zato sto pored njega imam jos dva IMT-a 539, Rakovicu 76 i IMT 560. U Agropanonci Eurolux je naziv za traktore kao sto je tvoj(tegovi 450kg, pojacana sasija, obe spigle sa podesavanjem, teleskopske zatege, grammer sediste, gume 13.6-20 i 16.9-38, tegovi zadnjih tockova, hidraulika prinudna na dole, poteznica za poluge, donja klateca poteznica, kuka i gornji vucnjak). Mene je 820 Eurolux kostao 1.466.000,00 dinara, odnosno tada 17950 eura a danas taj traktor kosta 22.500 eura!


e hvala na odgovoru tako ima i moj opremu...samo sto kod mene ne pise Eurolux...i ja imam vece gume od tebe...moj je prije 5 godina kostao 14,000 eura...a 820 je kostala oko 11,000 eura...

kikic MF kaže:
a tvoj rus ima ruski motor ili neki drugi jer su kolko znam i još nekakve drukčije motore stavljali u njih.

onda su motori isti...koliko sam ja upoznat sa rusima da onaj rus od neznam koje godine i do dan danas stavljaju iste motore...samo su promijenili bosch pumpu...recimo na starim rusevima se gasio traktor preko rucice za davanje gasa...ali kada smanjis gasa i jos do kraja iza onda se ugasi...a ovi modeli imaju posebnu rucicu za gašenje preko boshc pumpe...ako me razumijes...
ja vjerujem da je bucniji zato sto ima turbo..i vjerujem da mu je u pitanju turbo pa ima malo veču buku...
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

Kontam kaže:
Lala iz Banata hvala ;) I kod Belarusa su jeftini konjići, a opet vjerujem da je lakše naći djelove nego za kineza. A jel ima neki manji Belarus cca 50ks? I koliko košta ako ima?
Agropananka ne uvozi manje od 82.1, a inace imas Belarus 572 (62 ks, mehanicki menjac) i 592 (62ks, sinhron menjac), mada cisto sumnjam da su nesto puno jeftiniji od 82.1. Znate li kako se pokazao rus 1025? Nema ga kod nas u Sefkerinu, a nesto planiram da kupim tako nesto. I pitam oret, zna li neko kako su se pokazali rasturaci stajnjaka zmaj?
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

LALA IZ BANATA kaže:
Kontam kaže:
Lala iz Banata hvala ;) I kod Belarusa su jeftini konjići, a opet vjerujem da je lakše naći djelove nego za kineza. A jel ima neki manji Belarus cca 50ks? I koliko košta ako ima?
Agropananka ne uvozi manje od 82.1, a inace imas Belarus 572 (62 ks, mehanicki menjac) i 592 (62ks, sinhron menjac), mada cisto sumnjam da su nesto puno jeftiniji od 82.1. Znate li kako se pokazao rus 1025? Nema ga kod nas u Sefkerinu, a nesto planiram da kupim tako nesto. I pitam oret, zna li neko kako su se pokazali rasturaci stajnjaka zmaj?


ima jedan kod mene u okolici...pokazao se dosta dobrim samo sto boluje na prednju vuci...jer ima prednju vucu i menjac isto kao i na 82-ojki,ima široke gume kao moj i ima tegove naprijed od 450 kg i to je razlog zasto odlazi...ako budes uzimao takvo sta uzimaj sa prednjim ravnim mostom...
 
Č

Čugi

Guest
Re: BELARUS MTZ

LALA IZ BANATA kaže:
Agropananka ne uvozi manje od 82.1

Uvoze od ove godine, već sam pisao o tome na forumu, ali su preskupi! 60ks i Euro 3 motor košta 30000eura!
Obrisan neispravan link.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

kikic MF kaže:
a tvoj rus ima ruski motor ili neki drugi jer su kolko znam i još nekakve drukčije motore stavljali u njih.

onda su motori isti...koliko sam ja upoznat sa rusima da onaj rus od neznam koje godine i do dan danas stavljaju iste motore...samo su promijenili bosch pumpu...recimo na starim rusevima se gasio traktor preko rucice za davanje gasa...ali kada smanjis gasa i jos do kraja iza onda se ugasi...a ovi modeli imaju posebnu rucicu za gašenje preko boshc pumpe...ako me razumijes...
ja vjerujem da je bucniji zato sto ima turbo..i vjerujem da mu je u pitanju turbo pa ima malo veču buku...[/quote]


moguće al je traktor pravi kad sam vidio kaj sve može
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BELARUS MTZ

Čugi kaže:
[quote="LALA IZ BANATA":hlt6zjjf]Agropananka ne uvozi manje od 82.1

Uvoze od ove godine, već sam pisao o tome na forumu, ali su preskupi! 60ks i Euro 3 motor košta 30000eura!
Obrisan neispravan link. [/quote:hlt6zjjf]

A uuu to je malo paprena cijena... :scratch
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: BELARUS MTZ

Da, IMHO, bolje kupiti dva Kineza ili Srbina (ili bilo koju kombinaciju istih) nego jednog Belorusa .....
Nego, sto mu je ovo pokraj stepenice? Skupljac blata i/ili zapinjalo :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: BELARUS MTZ

pomislio sm da je akomulator kad sam vidio one 2 žice(plava u žuta, bejla koja li je) ali opet onaj čep, prije d re rezervar
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
Kontam kaže:
Lala iz Banata hvala ;) I kod Belarusa su jeftini konjići, a opet vjerujem da je lakše naći djelove nego za kineza. A jel ima neki manji Belarus cca 50ks? I koliko košta ako ima?

imas zastupnika belarusa u osijeku ;) nalazi se tamo u Cepinskoj ulici...kada se autom vozis za Cepin :)...vjerujem da ima i rus od 50 ks..tamo imas dijelove za njega..ako si gazda bez racuna i takvim slicnim stvarima...(nadam se da kuzis sta pricam) imas u madarskoj...u siklosu i u pecuhu djelove za rus...


LALA IZ BANATA kaže:
Odgovor za zrine892: Ima tako malo sati zato sto pored njega imam jos dva IMT-a 539, Rakovicu 76 i IMT 560. U Agropanonci Eurolux je naziv za traktore kao sto je tvoj(tegovi 450kg, pojacana sasija, obe spigle sa podesavanjem, teleskopske zatege, grammer sediste, gume 13.6-20 i 16.9-38, tegovi zadnjih tockova, hidraulika prinudna na dole, poteznica za poluge, donja klateca poteznica, kuka i gornji vucnjak). Mene je 820 Eurolux kostao 1.466.000,00 dinara, odnosno tada 17950 eura a danas taj traktor kosta 22.500 eura!


e hvala na odgovoru tako ima i moj opremu...samo sto kod mene ne pise Eurolux...i ja imam vece gume od tebe...moj je prije 5 godina kostao 14,000 eura...a 820 je kostala oko 11,000 eura...

[quote="kikic MF":2gtvvvqb]a tvoj rus ima ruski motor ili neki drugi jer su kolko znam i još nekakve drukčije motore stavljali u njih.

onda su motori isti...koliko sam ja upoznat sa rusima da onaj rus od neznam koje godine i do dan danas stavljaju iste motore...samo su promijenili bosch pumpu...recimo na starim rusevima se gasio traktor preko rucice za davanje gasa...ali kada smanjis gasa i jos do kraja iza onda se ugasi...a ovi modeli imaju posebnu rucicu za gašenje preko boshc pumpe...ako me razumijes...
ja vjerujem da je bucniji zato sto ima turbo..i vjerujem da mu je u pitanju turbo pa ima malo veču buku...[/quote:2gtvvvqb]

Ma nemas bre vece gume, kazem ti da su tvoj 892 i moj 820 sem motora potpuno identicni(jebi ga, kad ne mogu slike da ti stavim da vidis da su isti, bre). i ja imam siroke gume.
I ja imam bolje farove, he! ;) :lol:
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

Goran18 kaže:
jel zna neko koliko kosta novi 820 eurolux?
U Agropanonci je 1.709.860,00 dinara ili po danasnjem kursu NBS 21.500,00 eura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh