• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Re: BELARUS MTZ

MTZ-4520-2.jpg
MTZ-4520-1.jpg

Mislim da se ovakav traktoric bas i nebi zaglavljivao u blatu
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Ima prevelik pokopac motor, iz toga se niš van ne vidi... Iako, mislim da je ona mala stvar naprijed iznad znaka mini kamera pa da vidiš nešto ipak...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

joj se vidi da je belarus :mrgreen:
i onda kad se kamera zaprlja moraš ju ič van brisat ;)
 
Č

Čugi

Guest
Re: BELARUS MTZ

Jeste kamera sigurno, kao na Fendtu Tri-Six :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: BELARUS MTZ

ma rusevi su zakon ja sam ispočetka mislo to je šrot od traktora hrpa željeza koja jedva ide po cesti al stari moj on ide više 40km/h po cesti i a kako to ide po blatu kad vidim tu luđake kod mene kaj rade snjima stari moj to su traktori kaj oni sve proživljavaju kod njih. al kaj primeju sve strgaju na siliranju ju barem svaki dan barem jedamput prevrneju prikolicu rus je zakon.

a da rusa radi netko drugi mislim da bi ljudi svi drukčije imali mišljenje o tim traktorima al samo ime kvari traktor što je rus.
 
J

jokapz

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ko kaže da rus nevalja taj nije vozio rusa. Malo je nedoraden al brzo se navikneš i kad sve skužiš neizlaziš iz njega. Motor ima tolku sirovu snagu da to nije za vjerovar, puno traktora se može postidjet pokraj njega... AL RUS JE RUS ;) ;) ;)
 
K

krpiguz

Guest
Re: BELARUS MTZ

Kod nas ima šumsko gazdinstvo koje u jesen odredi jedan dan kada ljudi mogu ući svojim traktorima u šumu i natovariti koliko mogu a na izlazu iz šume se to meri i plati.Tada dođu i ljudi iz susednih sela pa se napravi kolona od 50 do 100 traktora koja čeka da se ujutru otvori rampa za ulaz u šumu.E sad,kad je jesen kišna možete da zamislite kako izgleda put koji je mokar danima a ugazi ga toliko traktora od kojih je svaki pretovaren,jer pušta se u šumu samo jedan dan.Kad naiđeš na kaljugu,uhvatiš zalet i gas.Ako ne uspeš i staneš, onda tu i ostaješ.Jedini spas
, i to ovde svi znaju,je da zustaviš belorusa da te iščupa.Ni jedan drugi traktor iste ili slične kategorije bio to Volvo,Rakovica 120,Fiat ili sličan nemože to da uradi.
Drugi primer:pričao sam sa traktoristom iz PKB-a kombinata koji ima ogroman mašinski park i u njemu sve i svašta od traktora.Kad se zaglave SAMO belorus i Džon Dir i ni jedan drugi, mogu da izvuku po klizavom i raskvašenom oranju.
Ja nikada nisam seo u rusa niti imam želju, ali ne znam u čemu je trik da li u težištu,rasporedu prenosa na prednji i zadnji pogon ili šta treće ali praksa je potvrdila ovo što sam vam gore napisao.
 
L

LALA IZ BANATA

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zajeban taj Минский Тракторный Завод.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

evo da se i ja malo ukljucim kod mene nije MTZ vec LTZ T40 vidio sam da ga je neko spominjao u nekom od postova, za snijeg i blato je cudo inace je to i koncipirano kao sumski traktor ali ne bas po nasim gorskim vrletima vec za ruske tajge. Ono sto je njegova prednost su uske gume, tako da se ukopa za sekundu do tvrdje podloge, a druga stvar ima daleko visociji klirens od drugih traktora ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

juxi kaže:
evo da se i ja malo ukljucim kod mene nije MTZ vec LTZ T40 vidio sam da ga je neko spominjao u nekom od postova, za snijeg i blato je cudo inace je to i koncipirano kao sumski traktor ali ne bas po nasim gorskim vrletima vec za ruske tajge. Ono sto je njegova prednost su uske gume, tako da se ukopa za sekundu do tvrdje podloge, a druga stvar ima daleko visociji klirens od drugih traktora ;)
ali mu je to i jedna veeeeelika mana
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
juxi kaže:
evo da se i ja malo ukljucim kod mene nije MTZ vec LTZ T40 vidio sam da ga je neko spominjao u nekom od postova, za snijeg i blato je cudo inace je to i koncipirano kao sumski traktor ali ne bas po nasim gorskim vrletima vec za ruske tajge. Ono sto je njegova prednost su uske gume, tako da se ukopa za sekundu do tvrdje podloge, a druga stvar ima daleko visociji klirens od drugih traktora ;)

ali mu je to i jedna veeeeelika mana

Zasto tako mislis prijatelju, objasni...na youtube-u sam gledao klipove kako se zaglavljuju traktori sa gumama sirim bar tri puta, takva guma samo kliza na povrsini, pa nisu dzabe Lada Niva i Mercedesov Puh najbolja terenska vozila za razliku od svih nabudzenih terenaca :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: BELARUS MTZ

Vjerovarno zato što negdje imaš tek na povećoj dubini tvrdi sloj i kad dođe do njega više ni sam nemože van.
A uže gume inače imaju manji grip.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

krpiguz kaže:
Kod nas ima šumsko gazdinstvo koje u jesen odredi jedan dan kada ljudi mogu ući svojim traktorima u šumu i natovariti koliko mogu a na izlazu iz šume se to meri i plati.Tada dođu i ljudi iz susednih sela pa se napravi kolona od 50 do 100 traktora koja čeka da se ujutru otvori rampa za ulaz u šumu.E sad,kad je jesen kišna možete da zamislite kako izgleda put koji je mokar danima a ugazi ga toliko traktora od kojih je svaki pretovaren,jer pušta se u šumu samo jedan dan.Kad naiđeš na kaljugu,uhvatiš zalet i gas.Ako ne uspeš i staneš, onda tu i ostaješ.Jedini spas
, i to ovde svi znaju,je da zustaviš belorusa da te iščupa.Ni jedan drugi traktor iste ili slične kategorije bio to Volvo,Rakovica 120,Fiat ili sličan nemože to da uradi.
Drugi primer:pričao sam sa traktoristom iz PKB-a kombinata koji ima ogroman mašinski park i u njemu sve i svašta od traktora.Kad se zaglave SAMO belorus i Džon Dir i ni jedan drugi, mogu da izvuku po klizavom i raskvašenom oranju.
Ja nikada nisam seo u rusa niti imam želju, ali ne znam u čemu je trik da li u težištu,rasporedu prenosa na prednji i zadnji pogon ili šta treće ali praksa je potvrdila ovo što sam vam gore napisao.

Pa kako ovo objasnjavate? :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

pa ovo gore je lako objasniti "PA TO JE RUS" :roll:

imao sam na rusu naprijed gume 7.50X20 prilicno potrosene
nasao sam kod vulkanizera neke stare gume 11.2X20 koje su bile jos celavije od onih uskih koje sam skinuo
razlika je bila ogromna nisam mogao da vjerujem koliko je se povecao grip i na suvom i na blatu

posle toga sam kupio nove gume 11.2X20 i nikada ali nikada vise ne bih stavio uze gume naprijed samo sire ako bi bilo moguce ali mislim da je ovo MAX. za rusa naprijed

i nemogu da prezalim to sto sam nazad kupio gume 13.6X38
sva sreca je sto sam ih vec potrosio i nadam se da uskoro na njihovo mjesto lijezu 15ke

u rusa sposobnim u blatu cini visina od tla i raspored tereta prednja zadnja osovina
pogotovo kod T40 je ukljucivanje prednje vuce rijeseno tako da oba tocka moraju da vuku i nema sanse da jedan stoji ,skoro savrsenstvo od mehanizma vrlo jednostavno a radi , u njega ako nema jedne pooluosovine nikako drugi tocak mora vuci
mana toga mehanizma je sto kada ides nizbrdo prednja vuca ne koci nego samo bog moze da ti pomogne

dok MTZ nema blokadu prednjeg diferencijala i to je mali hendikep ali zato imas kocenje nizbrdo koje je po meni vrednije od blokade ;)

OVO VRIJEDI ZA STARIJE TRAKTORE ZA NOVIJE NEZNAM ]
ako je isti sistem onda je isto nema tu izmjena osim ravnog mosta o kome nemam pojma kako radi

od ova oba tipa sam rasklapao prednje diferencijale (vise puta) pa tako da znam ih u saraf
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
u rusa sposobnim u blatu cini visina od tla i raspored tereta prednja zadnja osovina
pogotovo kod T40 je ukljucivanje prednje vuce rijeseno tako da oba tocka moraju da vuku i nema sanse da jedan stoji ,skoro savrsenstvo od mehanizma vrlo jednostavno a radi , u njega ako nema jedne pooluosovine nikako drugi tocak mora vuci
mana toga mehanizma je sto kada ides nizbrdo prednja vuca ne koci nego samo bog moze da ti pomogne

dok MTZ nema blokadu prednjeg diferencijala i to je mali hendikep ali zato imas kocenje nizbrdo koje je po meni vrednije od blokade ;)

Ja sam to ovako rijesio, kada kreces niz brdo prvo ga ubacis unazad da malo "proslajdra" i onda normalno ides naprijed jer je on ublokiran, mada bi ponekad volio da ima rucno paljenje prednje vuce, ali je ovaj sinhro sistem nekad stvarno prednost jer on sam rasporedjuje kad je upaljena vuca a kad ne, zavisno od proklizavanja to je veoma zanimljivo kod oranja :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

ali ga nista ne sprecava da se na pola nizbrdice prednja vuca iskljuci i najebao si :blackeye
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

zato sam i rekao da bih volio da ima rucno ukljucivanje ;) ali sve usvemu nije los traktor, kad bi imao priliku uzo bih novog MTZ 820, traktor ima dobar odnos cijena - snaga, koliko se sjecam ove godine na sajmu u Bijeljini kostao je oko 39000KM
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

:scratch :scratch mislim da je bio vise nisam siguran ili sam je gledao onoga sa ravnim mostom

da zgodam je taj LTZ u odnosu potrosnja-snaga
ekonomican je nema sta sam meni se nesto ne svidja pa jebat ga
ali iako mi se ne svidja ne sporim da je dobar

recimo bas sam bio u sumim gdje su zajedno bili i radili 82ka i T40
T40 uzadje na rikverc gdje 82ka nema sta traziti ali zato povuce mnogo veci trupac od njega cak i iz losije pozicije

ama ljudi tesko je porediti nesto
sve ima svoje namjene

ja traktore dijelim samo u dve grupe ispravni-neispravni


a cini mi se da u vas tamo oko Sarajeva ima mnogo LTZa :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh