• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Mladi gazda, mnogi se ovdje neće složiti s tobom...pogotovo koji su ga ikad imali...
SVI traktori se kvare, al razlika je što kad se Rus pokvari popraviš ga za jako mali iznos, a kad se tom tako dobrom JD-u pokvari baš npr. mjenjač dat ćeš CIJELOG RUSA za popravak. Gdje je onda ekonomičnost? :mrgreen:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

Sve mogu da vjerujem ali da tako sruni rusa kako je mladi gazda naveo ne mogu. Ipak je to greska covjeka koji rukuje sa njim, pa i najbolji traktor na svijetu mozes pokvariti nestrucnim rukovanjem i upotrebom. Ipak Belarus kako nam je govorio profesor Mehanizacije spada u red jednog od boljih traktora na svijetu, ne hvalim ga ali da zauzima veliko mjesto na trzistu ovih nasih prostora je sigurno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

mario kaže:
ŠANANA

Kupi od Željka Belarusa s utovarivačem za 7000 eura.
pa ima i moj Mf za te pare koji je u puno boljem stanju od rujana ;) ;)
al jbga nema utovarivač :mrgreen:
rus mi se nikad nije sviđao zbog toga što je jako visok,volan nije na sredini i kao vi svi kažete rus dobar orač ovo ono,ma dajte ja sam vidio rujana kako ore onaj 82ks je orao s V&N 2×14..išao je sporije od mene ja sam orao s hurlijem a svi velite da dobar orač ;) (ne želim nikog uvrijedit ko ima ruju) :blackeye
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: BELARUS MTZ

Ma to je mladi gazda mislio možda na onaj ltz 55-60-65 seriju, kod nas u selu bilo par, to nije bilo ni za *****. Traktor se nije ni razradio a pola tog se pokvarilo, ovaj jedan je jako brzo prodimio bijelo i posto neupotrebljiv ali je imao i jako lošeg gazdu. Ostali su bili više na klocnama nego u radu, i danas su svi prodani osim tog od lošeg gazde
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Marko hurlimann, dođi idemo orati istu parcelu pa da vidimo kako rus sporo ore :mrgreen:
Puno je brzina, možda se čovjek nije znao snaći
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

toma84 kaže:
Pa šanana sad sa Sameta na Rusa, kako to :)

Ma iz mjeseca u mjesec mi je sve neugodnije žicat djeda i ujaka za Same-a, nekak mi je neugodno lagano več, mada smo svi svoji, a i djed me zove i veli ak ti treba traktor sam dojdi po njega, i sad je trenutno kod mene, al neznam htio bi imati svojeg stroja, da s njim radim baš sve po želji i kak mi puhne, i ovak radim s sameom, al nije to to!!!

Kaj se tiče rusa i ovog kaj veli mladi gazda, neču reči jer neznam, al to su gluposti, vjerojatno je ltz, gea il te neke bijesne inačice u pitanju, jer stvarno nevaljaju!!!
Al za oriđiđi Belarusa nema se kaj reči, em nema elektronike u sebi ko imt, jednostavno je sve mehanički, na žgance :mrgreen: , a traktor je hvaljen od strane naših forumaša, njegovih vlasnika, zna se koji su i koliko rade s njima, samo da velim za zrinetovog, mada ima grbavi most, koliko radi s njime i non stop ide, to je sasvim dovoljno!!!


Žejko, bez uvrede, al takov mi doma ne treba!!! :roll: :roll: :roll:
 
R

Rajtek

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ja imam Belarusa 820 2003.godina i 3000r/h, niakkvih većih kvarova, samo održavnje.
Teram snjime rotobran Pegoraro 2,5 m i Plug 3 brazde Lemken. 13", a kod mene je zemlja dosta teška i nikad ne skidam 3 brazdu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Marko hurlimann, dođi idemo orati istu parcelu pa da vidimo kako rus sporo ore :mrgreen:
Puno je brzina, možda se čovjek nije znao snaći
evo ja sam napisao kako sam vidio,moguče je da se čovjek nije znao snači :blackeye :blackeye
meni isto bilo čudno kak tak spore ide jer koliko vidim svi govorite kak je rus dobar orač,a i puno je teži od mog hurlija pa bi svakak bolje mogao orat al šta je bilo s ovim neznam nisam išao do čovjeka pa da ga pitam zakaj tak sporo ore... :!: :mrgreen:
 
K

Kojcica

Guest
Re: BELARUS MTZ

IMT 560 sa setvospremacem,to je slika od proletos kad smo ga kupili novog pa zbog razradjivanja prvih 30 sati sam ga samo vozio.imam jos i imt 539 za lake radove,do sada ruja ima oko 200 sati i odlicno se pokazao .Radio je transport u zetvi , zita i suncokreta i posle na oranju za zito i na dubokom jesenjem oranju.Ove godine je nosio plug imt 757.20 ali za sledecu godinu planiram da uzmem vogela 950 lm za ugar posto je zemlja u banatu malo teza za obradu radi cu sa njim do 25cm a za duboko sa 2 brazde.
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

Kojcica...

prije ikakvih uzaludnih pokusaja stavljanja slika, obavezno procitati ovo:

Obrisan neispravan link.


Svaku sliku do sada sam morao popravljati, ali vise necu, samo da se zna...
 
B

Bubu

Guest
Re: BELARUS MTZ

Kojcica, lepo mozes ugariti i sa tim plugom, samo teras brzinom do dve vise..ima da slaze kao lud! Inace, sada ima dosta IMT plugova u Banatu da se pazari jer se ovi veliki modernizuju pa ih izbacuju iz upotrebe..
 
K

Kojcica

Guest
Re: BELARUS MTZ

Znam ja to , ovog leta sam super radio sa njim ali cisto zbog ekonomicnosti bih uzeo 3 brazde.A sa postavljanjem slika malo mi to losije ide procitao msam uputstva i sledio ih ali bas i nisam nesto sa kompijuterima naj jaci, pa kako mi ispadne.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: BELARUS MTZ

kojcica,ajde kad stavljas slike,probaj stisnut prikaz a ne posalji.
tako da vidis kako ce ti izgledati poruka. ako nije dobro,probas nesto popraviti pa onda ponovno prikaz. i tako dok ne uspijes. na kraju stisnes posalji ;)
 
K

Kojcica

Guest
Re: BELARUS MTZ

Pritisnem ja prvo prikaz ,ali ne znam sta dalje, meni ostanu samo slova izmedju ona 2 img. ne znam jel bi trebalo slika da se pojavi pa da onda pritisnem posalji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh