• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

Pa onako ima ih ovdje kod mene u Mokrom kod Pala mi smo kupili nov T40 pred sami rat 1990te i poslije nas nekih 2-3 mjeseca ovaj jedan prika, poslije rata ih je doslo dosta polovnih iz Tuzle kako mi je ovaj jedan lik pricao, vidio sam i par onih novijih sa Torpedovim motorom. Onoliko koliko ja radim sa njim sam zadovoljan, doduse ne vucem sumu sa njim uglavnom je dosta ravno ovo sto ja obradjujem.

savoris kaže:
imao sam na rusu naprijed gume 7.50X20 prilicno potrosene
nasao sam kod vulkanizera neke stare gume 11.2X20 koje su bile jos celavije od onih uskih koje sam skinuo
razlika je bila ogromna nisam mogao da vjerujem koliko je se povecao grip i na suvom i na blatu

posle toga sam kupio nove gume 11.2X20 i nikada ali nikada vise ne bih stavio uze gume naprijed samo sire ako bi bilo moguce ali mislim da je ovo MAX. za rusa naprijed

i nemogu da prezalim to sto sam nazad kupio gume 13.6X38
sva sreca je sto sam ih vec potrosio i nadam se da uskoro na njihovo mjesto lijezu 15ke

Nego si me ovim zainteresovao, posto cu za koju godinu morati mjenjati gume vec su "sazrele" pa koja je to najsira dimenzija koju bih mogao staviti i naprijed i nazad? Na njemu su trenutno 8.3X20 naprijed i 13.6X38 nazad. Pogotovo me ovo naprijed interesuje jer sam gledao na ovom novom LTZ-u kao i na MTZ-ovima da je felga ista ali su gume znatno sire a da to nisam prije posebno zagledao. Imas li nekog prakticnog iskustva?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

za MTZ imas dvije vrste felni sire i uze
ja sam stavio siroke guma na uske felne sto bas i nije hmhm :scratch
ali sta cu nisam imao siroke ako ih nabavim naravno da ce ici one

a na LTZu nisam ni u koga video ove 11ke samo te 8.3
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

savoris kaže:
za MTZ imas dvije vrste felni sire i uze
ja sam stavio siroke guma na uske felne sto bas i nije hmhm :scratch
ali sta cu nisam imao siroke ako ih nabavim naravno da ce ici one

a na LTZu nisam ni u koga video ove 11ke samo te 8.3

Moguce, trebao bi vidjeti na ovim novim koje su, a ne bi bile lose sire gume naprijed pogotovo.
Sta rece za zadnje jel ista felga?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Zrine 892, kak ti se ponaša traktor u oranju, dal može tjerat 3 m rotodrljaču??

Dakle tvoj 892 je 92 ks
952 je onda 95 ks, kaj ne
a 820.2 je 82 ks???

E sad mene interesira jako, jel bi 820.2 mogao normalno orati s vogelom 3x14'' na dubini do 30 cm i na nekakvoj normalnoj zemlji????? :?: :?: :?:

Koja je razlika između 892 i 952??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: BELARUS MTZ

ako ti sta znaci ja sam sa rusom i 3x12 OLT vukao nemoze samo u teskoj zemlji
srednje idu bez problema
kod mene je 70 ks

i bio sam bez tegova naprijed koji su potrebni za ovu akciju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Znači da bi trebao 820.2 bez problema vuči 3x14''!

Ma ostali smo pri tome da nam ipak bude Belarus traktor koji čemo na godinu uzeti novi! Nadam se ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

ŠANANA IMT 565 kaže:
Znači da bi trebao 820.2 bez problema vuči 3x14''!

Ma ostali smo pri tome da nam ipak bude Belarus traktor koji čemo na godinu uzeti novi! Nadam se ;)

820.2 je traktor s ravnim prednjim mostom?

On bi u ravnici u srednje teskoj zemlji mogao vuci 3x14" na 30 cm samo tako. u tezoj zemlji bi imao posla, kao i na brdu... Sve naravno ovisi i o plugu...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ŠANANA IMT 565 kaže:
Zrine 892, kak ti se ponaša traktor u oranju, dal može tjerat 3 m rotodrljaču??


pa ore super...jako je dobar orač...samo sretniji bi bio da ima ravan most da ga mogu malo stisnit...

Dakle tvoj 892 je 92 ks
952 je onda 95 ks, kaj ne
a 820.2 je 82 ks???

da 820,2 je 82 ks....a 892 i 952 takoder imaju 92 ks...

E sad mene interesira jako, jel bi 820.2 mogao normalno orati s vogelom 3x14'' na dubini do 30 cm i na nekakvoj normalnoj zemlji????? :?: :?: :?:

pojma neam dali bi mogao...kod mene u selu i okolici jos nisam vidio ni jednog rusa 82 da oru sa tri brazde do dubina 30 cm...do 24 -26 dubine oru..ali samo za žito kada pripremaju...

Koja je razlika između 892 i 952??


razlika u menjaču...892 ima mehanicki a 952 ima "sinkronizirang" koji krči i kao kod mehanickog menjača...ima nesto manji izbor brzina...ali ja ti preporučam mehanickog
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Šanana, ja orem sa 820 sa 3 brazde, V&N plug, zahvat je 38 cm/brazdi, dakle sigurno 14 cola. Može vući i to lijepo. Još ako ćeš uzimat 820.2 ići će i lakše zbog širih guma i boljeg gripa. Traktor ima nevjerojatno puno snage, nećeš pogriješiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

mario kaže:
Šanana kolika je cijena sad za belarusa 820.2?


Nisam 100% siguran jer svako malo mjenjaju cjene, ali dok sam bil prije nekih 2 mjeseca 820.2 je koštal oko 24.000 eura, a sad imaju neku akciju pa bi išel za 22.000 eura!

Ma dečki 820.2 otkad sam ga prvi puta videl, nekak mi je ostao u srcu :oops: :oops: :p , ima taj neki novi dizajn u sebi, naravno RAVNI PREDNJI MOST, šire gume, ma zakon, a cijena za tako močan traktor je stvarno prihvatljiva, ne muči mene elektronika, još i bolje da je nema, me nek i on zakrči koji put, barem znam da imam nekaj stvarno živo pod nogama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zakon mi je taj Rusina!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D

Evo moje bebicemoja tiha patnja

Obrisan neispravan link.

Vidjet čemo, sad ova kriza se naprckala, banka neda kredu, treba štalu napraviti, nadam se da bude, vidjet čemo!
Jednog dana vozit ču ja njega po selu 50 km/h, ima da se babe od straha u šaht skrivaju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!:
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ŠANANA IMT 565 kaže:
mario kaže:
Vidjet čemo, sad ova kriza se naprckala, banka neda kredu, treba štalu napraviti, nadam se da bude, vidjet čemo!
Jednog dana vozit ču ja njega po selu 50 km/h, ima da se babe od straha u šaht skrivaju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!:


ne ide taj rus 50 km/h neide ni jedan...čak ni moj ne ide 50 a ionako ima veče gume...na gps pokazuje mi da ide 45 km/h...s tim da obrtaj motora bio na 2000 a inace je 1800 o/min...to sam ja malo otvorio zbog kardana....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Ma nema veze i 40 je dosta, nebudu babe znale, bitno je da se boje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: BELARUS MTZ

zrine892 kaže:
pa ore super...jako je dobar orač...samo sretniji bi bio da ima ravan most da ga mogu malo stisnit...

Da bas i mene interesuje koja je razlika izmedju, ovog standard, eurolux i ravan most? U cijeni je itekako vidna nekih 1000 evra izmedju svakog.

mario kaže:
Šanana kolika je cijena sad za belarusa 820.2?

imam ovaj nekakav cjenovnik i po njemu je oko 22100 eura
 
K

Kojcica

Guest
Re: BELARUS MTZ

820 ravan most je fenomenalan traktor za te pare . Mi smo ga kupili proletos i izuzetno se pokazao u svim operacijama mislim da bi se dobro smalazio kod oranja sa 3 brazde ali do 30 cm jer tako mu je i u katalogu propisano.mi smo naseg vozili ove godine 2 glave od 14 samo zbog toga sto je traktor nov pa da se razradi ali za ugar sledece godine planiram uzeti 3 brazde vogela 12,
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

ŠANANA

Kupi od Željka Belarusa s utovarivačem za 7000 eura.
 
M

mladi gazda

Guest
Re: BELARUS MTZ

jedan savjet iako sam mlad al nekupuj belarusa ni za živu glavu mani se ćorava posla na njem imaš sam gubitke je da on ima neke prednosti al to je loš traktor(neželim nikoga uvrijedit al tako je) lega mi ga ima možd 3-4 god nema šta nije mjenjo na njem a nije ga ni silio u poso kvarovi na njem koje ja znam pucanje kardana prednje vuče, u sezoni siliranja ošla mu lamela kardana ili tako nešt pa je morao čekat nekoliko dana servis a do tad kukuruz nije bio više za siliranje, onda mal mal neka cijev u karteru otkopča se pa nema pritiska ulja u motoru,procesor ili što mu je ono već ispred motora pod maskom pregorio i nešto što je bilo prije tjedan okrunio miu se jedan zupčanik mislim da je reko od 6 brzine..............ima tzog dosta al neće da kaže sve što je bilo jer kupio ga je ispod čekića tak da nije ni njem baš svedno..............

.............mladi gazda................
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: BELARUS MTZ

mladi gazda:ja osobno znam čovjeka kojemu je novi john deere (mislim da je serija 7030) lani orunio mjenjač... :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh