• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

TX75 kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Bio sam prošli petak u Jurvalu u Vrbovcu, zbog ovoga:

aNaNa031-1.jpg

koliko ručica,,a čemu to sve služi? :) ;)


Čekamo ZRINETA da nam se javi pa budemo sve saznali!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mene to isto sve jako zanima jer ga možda i kupim!!! :D :D :D

Predpostavljam: Naime na prvoj slici se vidi tik uz kabinu da traktor ima bočne hodro priključnice pa su to vjerojatno komande za to!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

ja bih kupio 6000kg...
cijena mije dosta prihvatljiva.....
i ima prekrasne gume :twisted: :twisted:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

TX75 kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Bio sam prošli petak u Jurvalu u Vrbovcu, zbog ovoga:

aNaNa031-1.jpg

koliko ručica,,a čemu to sve služi? :) ;)
pa toliko rucica ima i stari rus.. :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

mario kaže:
Zake rusa?

Kaj ti se ne sviđa SAME?

Naravno da mi se sviđa, ali ponavljam nije 100% moje vlasništvo, njega je kupio djed i ujak ali ja najviše radim s njim na polju, ali bi ja hto vlastiti novi traktor, a ovaj belarus mi je baš cakani, ne patim ja na elektroniku, sam nek je živa strojčina od traktora i nak se provlači kroz najteže uvijete!!

Ovaj Belarus bi Samea zakopao pod zemlju, makar je 14 ks slabiji!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

joj kako podcjenjujes Same :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pa kupi radje IMT....... :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

I ne smeta ti sto na Belarusu volan nije na sredini?!?

I ja sam gledao 82-ku kao moj iduci traktor i cim sam to primjetio, definitivno sam od tog traktora digao ruke...


Rucice do volana su za kontrolu hidro prikljucnica, ako se dobro sjecam dvije dvoradje i jedna jednoradna... Ova sto viri u sliku je mjenjac, te pokraj nejga rucna kocnica. Rucka ispod volana je "POWER" koji svaku brzinu "reze" za 20-ak%

one tri rucice kraj sjedala su rucni gas, kardan te kontrola hidraulika
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

pa koliko vidim da ima 2hidro priključka a za to je dosta 1ručka :scratch :scratch
ma ima te ručke nagurane.........i joos volan nije u sredini....i jos nema hirauliik pri ruci neo tu naprijed da se moras naprijed nainjati... :evil: :evil:
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

uredio sam svoj post iznad...

Kolega mi je jednom objasnjavao da na rucki kraj sjedala namjestis dokle hoces da se spusta hidraulik, a ovom prvom do volana ga dizes do MAX i spustas dokle mu zuta rucica daje. To je bilo na LTZ traktoru...

Zrine mi je u vise navrata objasnjavao rucice u svoj belarusu, no zaboravio sam...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

marko hurlimann xa86 kaže:
joj kako podcjenjujes Same :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pa kupi radje IMT....... :lol:

Ma ne podcjenjujem Samea, to je uistinu stroj od traktora kakav Belarus još 100 godina nebude, ali mislim na masu traktora i robusnost, jer belarus izgleda robusnije od samea!

A zaštoda kupim IMT-a, recimo 577, kad se more sakriti iza ovog 820.2, kaj nije tak??????!
A o cijenama da i ne raspravljamo!!!!!!!!!!!




Nego da ja vas pitam, ima li taj 820.2 koju DANFOS opremu, tj. dijelove na sebi ili je sve obično rusko, koje su im getribe stavljane, iste kao i na starim modelima ili ima novi raspored brzina????????????????????

A kaj se tiče volana ja mislim da to uopće neva veze!
 
B

Bobo

Guest
Re: BELARUS MTZ

DANFOSS volan je nadoplata, a posto se nerjetko dogodi da u garantnom roku ode ruski orbitrol, dobijes DANFOSS u zamijenu besplatno. Ako ode van jamstvenog roka, morat ces sam kupovat DANFOSS orbitrol...

ne znam kako je kod ovih serija s ravnom mostom, mislim da je kod njih DANFOSS standardna oprema...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: BELARUS MTZ

ŠANANA

Ja bi ti preporučio da kupiš SAME traktor, EXPLORER3 100(95ks) ,29 000 + pdv, uzmeš samo još klimu za njega i imaš traktor za 36 600 eura s pdv, ak gledaš razlika između rusa i ovog je 12 000 eura, dobiš kapitalna i pdv, i razlika ti je onda 6000 eura.
A kad bi ga prodavao dobio bi minimalno duplo više nego za rusa.

Taj SAME ima 3800 kg, Rus isto tu negdje.

To je moje razmišljanje, možda ti se to čini puno novca, ali vrijedi.

Rus košta 24 000 s pdv, zar ne?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

pa po cemu rus izleda robusnije od Smea?????????
kao prvo ima pve kotace malo sto uopče nije lijepo kod dupljaka....
ali ako kupis IMT ja mislim da je boji od Rusa..
mozda se i varam...ali jednom IMt uvijek IMt..
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

marko hurlimann xa86 kaže:
TX75 kaže:
[quote="ŠANANA IMT 565":2kkao6fd]Bio sam prošli petak u Jurvalu u Vrbovcu, zbog ovoga:

aNaNa031-1.jpg

koliko ručica,,a čemu to sve služi? :) ;)
pa toliko rucica ima i stari rus.. :mrgreen: :mrgreen:[/quote:2kkao6fd]

ove dvije rucice od volana su ti za prednju hidrauliku ili za prednji utovarivac...ako ne uzimas sa jostikom :)..a ona rucica zadnja do vrata je za kipanje prikolica,ili za rad sa viljuskarom..dizanje tanjurace..a ono dolje sto izgleda kao rucna to i jest rucna kocnica..a ovo malo dolje je menjač..sto se mene tiče za taj belarus je fantazija..kao prvo..treba ga znati voziti..biti njezan prema njemu..a nije los..svida mi se i ima prednji ravni most..moj savjet kupi ga ako si dobar šofer..samo moras paziti na njega..a sto se tice damfos hidraulike to je nadoplata..
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

marko hurlimann xa86 kaže:
pa po cemu rus izleda robusnije od Smea?????????
kao prvo ima pve kotace malo sto uopče nije lijepo kod dupljaka....
ali ako kupis IMT ja mislim da je boji od Rusa..
mozda se i varam...ali jednom IMt uvijek IMt..

kao prvo..nemoj nikada mjeriti imt-e i rusa..drugo rus je puno bolji od imt-e..trece sigurno moj tetak nebi kupio rusa da mu imt-e bio dobar..a sto se tice udobnosti rusa i imt-ea je velika..rus ima puno bolju kabinu..tiši je...mislim da za te novce je rus bolji od imt-ea..gadno si se prevario majstore moj..


Mario belarus je tezak 3.900 kg bez utega...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Ovak ja sam u jako jako velikoj nedoumici, svega sam čuo i pročito, tak da ni sam neznam, no naime imam godinu dana za razmišljanje i proučavanje pa čemo vidjeti! Stari je jako zagrijan za tog rusa jer nema elektronike, a opet ima dost hidraulike, kaže on da što će nama neki skupi zapadni traktor kad je belarus prava strojčina!
IMT nebi uzeo vjerojatno više nikad jer mislim da su malo ipak pretjerali s cijenama, jedino ako budem imao novaca uzet ću si novi IMT 539 s kabinom i svom mogućom opremom, stara linija, bez prednje vuće.
Naime tu mi se nameće i CASE JX 85 kojeg bi uzeo najradije od svi tih traktora, ipak je to poznata kvaliteta, a sad već ide od 20.000 eura!

Neznam, vidjet ćemo, sam nek bude zdravlja onda će biti i traktora!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ako bude bilo kaj novoga stiglo svi budete znali!!!! :D :D :D :D


I da kaj se tiće težine Belarusa to vam je 4200 kg, što je znatno više od zapadnjaka od nekih 80-100 ks
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: BELARUS MTZ

Kupi ti radđe moj MF i imat ceh traktor a takav da se rus moze sakrit iza njega ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Eeeeeeeee, rođo, MF 4455 da mi je!!!!!!
Sam te pare bum imal tek za 6-7 godina!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

marko hurlimann xa86 kaže:
pa titto mislis gotovinom platit??? :scratch

Ma ne, to pogotovo nikad nebi skupil, nego sad imam mogućno sti kroz godinu dana okrenut neke novce, pa i neki mali kredit tak da bi mi zišel neki traktor novi do oko 20.000 eura, a lako si ja poslije kupim MF kojeg god budem htio, samo ako posel krene! :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh