• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
Slika je vjerodostojna i u njemu nije motor 6-ak. Možda je pojačan na 105 ks i ako je od tog više nemože biti pojačan.
i rekao sam da nije 6-ak 8) 8) :blackeye :blackeye
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Sviđa mi se u svakom slučaju...
Ravni most se i meni sviđa...ima između ostalog i bolji grip zbog kotača...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

zjockoo kaže:
Sviđa mi se u svakom slučaju...
Ravni most se i meni sviđa...ima između ostalog i bolji grip zbog kotača...

baš je bila rasprava o tome da se proba naci podatak koliko bi koštao prednji ravni most za rus...ako je prednji ravni most kao dodatna oprema koštala 1500 eura...ne vjerujem da bi skuplje ispalo? :scratch :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Eh, znam, sudjelovao sam u raspravi...no pitao sam servisera gosp. Kožara na proljeće u Gudovcu i on mi je rekao da se ne isplati...e sad...neznam... Na čistoj 820-ki moraš mijenjati sve 4 gume i cijeli prednji most, pa mislim da se to odrazi na cijenu...neznam...volio bih da sam kada smo kupovali znao više o tome pa bih tada bio utjecao na odabir modela...sigurno. No što je tu je, 820 je i ovako strojčina :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ko je rekao da moras menjati sva četiri? samo prednje gume...i prednju osovinu...a sto se tiče starog mosta to ce neko kupiti...znam ja ko bi kupio od mene za dijelove ;) pogledaj dimenzije guma na mojem tipu i novom tipu rusa sa ravnim mostom...zato imas i onaj međuoslonac na kardanu od prednje vuče...
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Po ko zna koji put pišem da je ravni prednji most, kad se naknadno ugrađuje, puno skuplji nego kad se kupuje novi traktor sa tim mostom. Morao bi promjeniti i prednje felge i gume, a zadnje bi ti čak mogle i ostati (ako su na traktoru zadnje 15,5-38). Na tu razliku (1500 eura) između novog traktora sa grbavim mostom i ravnim mostom netreba uopće računati jer je to razlika kad se kupuje novi traktor. Raspitivao sam se o tome na više mjesta jer sam i sam to htio napraviti no u konačnici je to skup sport koji se za tolike novce jednostavno neisplati. Neznam sad cifru napamet no znam da kad sam je čuo odma sam odustao. ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

E, tako sam i ja odustao.. Mislim da je vjerojatno svaki vlasnik traktora sa starim mostom nekad pomislio na promjenu na ravni most...ima dosta prednosti...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ja mislim da cim sredim malo situaciju promjenim ravnog mosta...ako bude kostalo više od 2,000 eura onda odustajem...jer bi se meni svakako to isplati uzimati nego menjati traktor kojeg zelim istog takvog kao sto imam...recimo da prodajem moj bi vrijedio oko 12000-15000 eura...a mozda i manje..eh novi ti rus izajde oko sa ravnim mostom oko 22.000 eura..jel tako?s tim poštom kupujem novi traktor...ajd daj klimu...+1500 eura i traktor bi mi izasao 23,500 eura...tako da bi se isplatilo...pošto bi se mogao naraditi s tim traktorom...a ima malo radnih sati...
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

ROKI kaže:
Dobro si zarajzovo cjenu svog rusa. :lol:
pa jel je tako? ispravi ako grijesim...znam da je cijena rusa ošla puno gore...a koliko neznam...ajd reci koja bi bila cijena rusa kao mojeg,sa ravnim mostom? :idea: :?:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: BELARUS MTZ

Zrine, istina je da je cijena otišla gore, no pitanje je koliko su potencijalni kupci spremni dati za rabljeni stroj...o tome sam već i ja razmišljao...previše rabljenim Rusevima pada cijena...
 
R

Ratarko

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zrine bi da može kupiti dva RX 170 za jednog rusa i još da mu ostane za kavu i sok u kafiću 8)
 
R

ROKI

Guest
Re: BELARUS MTZ

Zrine ako dobiješ 8000-9000 budi sretan. ;) Rusevi strašno gube na cijeni dok god nedođu do cifre od oko 5000 eura i onda drže tu cijenu. A teško se mladi (sa malo godina i malo radnih sati) rusevi prodaju.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

Ratarko kaže:
Zrine bi da može kupiti dva RX 170 za jednog rusa i još da mu ostane za kavu i sok u kafiću 8)

želio bi i rx-170 jednoga dana....;) ;)

zjockoo kaže:
Zrine, istina je da je cijena otišla gore, no pitanje je koliko su potencijalni kupci spremni dati za rabljeni stroj...o tome sam već i ja razmišljao...previše rabljenim Rusevima pada cijena...


eto cemu ja pricam...mislim to je moje misljenje...a vi ga mozete samo komentirati ;) ;)...istina je da pada cijena rabljenih Rusa...tako da meni je to isplatljive radtiti i onda raditi s njim,da mi je jači traktor i da mogu snagu više iskoristit na tlo...i naravno da se rijesim ugodnost i normalnog rada a ne da cijelo vrijeme gledam u desni kotač i očekujem kad ce se oruniti zupčanik...a posto ja imam malo radnih sati 2000...mogao bi i još toliko napraviti...neisplati mi se prodavati i kupovati novog rusa samo zbog ravnog mosta???

ROKI kaže:
Zrine ako dobiješ 8000-9000 budi sretan. ;) Rusevi strašno gube na cijeni dok god nedođu do cifre od oko 5000 eura i onda drže tu cijenu. A teško se mladi (sa malo godina i malo radnih sati) rusevi prodaju.


eto malo se se previše precijenio za svoj rus...tako da vise se isplati staviti ravni most...i znam da nikada iz dvora nece otici...nedao BOG da dojdem gubitak ili sta ti ja znam....o tome ne zelim...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: BELARUS MTZ

Ako ti se može staviti prednji ravni most na tvog ruju, a sigurno da može, to i napravi.
Bude koštalo, ali barem znaš da imaš pravi traktor kod kuće, jer vidiš i sam da ga se neisplati prodavati.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

neka je kupio...sta da mu ja...jer ja znam da MF nikada nece doci u moj dvor ;) :blackeye
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

onaj plavi 952 je prodan za 8500 eura i imal je manje sati od tvojega (1500 rs) i sad kad ga je prodal rekao je samo nikad vise rusa u mom dvoru. BTW kupil je mf-a 4370 2002 g.
nigdar ni bilo da ni nekak bilo, i nigdar nebo da nekako nebo. Obrisan neispravan link. ... th=frabrne
branko

pa čovjek je ipak shvatio šta je bio rus a šta su zapadni traktori.
 
Z

zrine892

Guest
Re: BELARUS MTZ

hehe....pustimo i to...nisu svi traktori savršeni...a bogme nije ni rus savršen...svako ima svoju prednost...samo sto ovi zapadni i tek kako imaju veci prednost...ali to za mene ništa neznaci što se netko sa MF ili FENDTOM...istog ranga hektar poorati recimo 5 minuta prije...to mi nikakvu ulogu ne igra...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: BELARUS MTZ

Zrine čekaj vrijeme če pokazati nakon 20-30 godina kakav češ izledati i kako češ hodati
 

Najnoviji postovi

Na vrh