• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
253
Kad pogaziš ta dva reda do komšije ili ako je veća parcela pa ideš kroz sredinu,zar se ne vratiš s kontra strane pa to pokupiš kad obereš njivu,mi većinom odemo pa oberemo ručno ta dva reda i isječemo kukuruzinu pošto su male njive,ako su veće onda ovaj što bere,kad završi,vrati se i pokupi to što je slomio
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,235
Pokupi se mozda 1/3 pogazenog, ja imam njive gdje su 2 reda pun bunker tornada 35, 40 tako da mi sve obiramo rucno, negdje ne obiramo ako su strnjaci ili je vec prije medas pobal..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
savoris; Željac kaže:
Točno Savo nisu iste gume dvije sa manjim kanalima su 30 cm a jedna sa večim je 38 cm dužine. To su gume koje su bile prva ugradnja i ponavljam rupe su elipsaste oznaka na gumama se nemože pročitati ali je šest slova ili brojki totalno nečitko.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Onda mi dođeš dužan da stisneš ono dugme HVALA jer sam te uhvatio na spavanju :(y):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako ti je rashodovan i imaš nešto bolje za žetvu onda mislim da bi se isplatilo poigrat sa preradom. Imaš po netu kaj su ljudi stare zmajčine prerađivali u beraće za klip.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
zmaj 142 djeluje malo veliko za branje, nekako najbolje 2 reda, svugdje može ući, a brži se opet od dvorednog traktorskog
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
142 je dobar donator za prepravku , imaš original heder i dovoljno masivnu osnovu , a i dostupnost rezervnih i potrebnih dijelova za prepravku.

Ivane , nebih se nikako složio da je dva reda dobro , bar ne u uslovima koji gravitiraju kod i oko mene.
Njive su isključivo nepravilnog oblika (nisu to table) , ako je dva reda nemože da bude dovoljno širok u točkovima da bi imao neku dovoljnu stabilnost kada se dohvatiš brda , kada sa dva reda dođeš na uvratine treba ti nekoloiko manevara da bi sebi napravio dovoljno prostora za ulazak pod 90 stepeni a svaki manevar je dodatno gaženje.
Blizu mene ima jedan dvoredni koji ahtijeva da mu se ručno poberu ćoškovi baš iz tog razloga i da vidiš mnogi negoduju na to , jednostavno im se ne radi.

A berač i sa dva i sa 4 reda je slične dužine , znači onaj sa 4 reda može u dva manevra da napravi sebi sasvim dovoljno prostora za ulazak pod 90.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja imam zmaja 141 i on je u dosta dobrom stanju pa bi ga ostavio za zetvu psenice i soje.
Meni bi to bila najbolja varijanta jer imas delova digod hoces,a i kad bi ljudi videli kako to brzo radi,cekali bi u redovima ispred kapije.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
Istina da 4 reda je brze, najjeftiniji samohodni koji sam vidio, dvoredni, 6000€ a preradenog zmaja cjene 8000-9000€....ima i onaj new idea sa 4 reda, original oko 6500€

Ove godine sam dugo brao sa jednim redom, nije bilo puno posla, al 1 ili 2 sporohodna, cjeli dan jutro, probat cu ubrzati berac, ima cijeli set da se kupi, uz to, jos nemam hidraulicni kos, pa i to oduzima vrijeme....

Znaci za jedan jeftiniji samohodni od dva reda, treba obrati preko 100 jutara

Kolika je kod vas cijena branja??
Kod mene 55€
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Ja sam se bio napalio na new idea tri reda ali nisam mogao da ga finansijski dotaknem.
A bio je dosta skuplji od 6500e , tako da ovaj za tu cifru 4 reda mislim da je povoljan.

U mojoj blizini je prodan jedan DP6 za 4700e , nisam ni išao da ga pogledam , kako rekoh širina je meni glavni problem.

Ima i jedan napravljeni od dvorednog K2 , čovjek kaže da ga izašao oko 9000e što je po meni ogromna cifra , moglo bi se reći da je kompaktan jer je manjih gabarita ali jako nekvalitetno prepravljen. (to je onaj što traži da se ručno oberu ćoškovi).

I imaju dvije 142ke prepravljene , jedna od njih čak ima i 4X4 pogon i solidno je urađena , ali i ona jako loše čisti jer ima samo 14 valjaka za 4 reda.

Kod nas je cijena 10-12e po dunumu , 100-120e / ha.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Kod mene je cena branja 50evra.Ja mislim da bi imao posla sa 4 reda,jer i sa zmajom 222 berem od 50 do 60 jutara godisnje.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
E pa kod mene branje u mom kraju 15€ 0.1ha sreca pa nemam puno da se obere a da kupujem berac za usluge nemam racuna jer se svake godine sve manje sije :(angel):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Kod mene branje 600kn/ral, dakle 80€. Isto je i branje u zrnu, usluga baš i nema svatko sebi radi.. Takodjer i žetva pšenice, ječma 600kn/ral.
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
139
kod mene je isto 600 kn plačam dok kombanjira,šenicu,zob,ječmen,a sa jednorednim mi se ne isplati brati kukuruz,nego samo sebi......
 
Na vrh