• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Čim su ti više razmaknute otkidačke ploče, bolje čisti. Problem su mali bati kukuruze, jer ih onda rakete melju.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Pa među raketama ustvari i nema razmaka jer se ona pera naizmjenično preklapaju.
Možda misliš na razmak na onim kućištima ležajeva na vrhu raketa.
Tu je razmak malo veći nego najdeblja stabiljka koju imaš na njivi , možda nekih 30tak mm.

A najsigurnije to je ono što Zj kaže , gledaš gdje će da ''svuče'' stabiljku i po tome šteluješ taj razmak.

Baš me to zanima kad se to pero preklopi,koliki je luft između tog pera i druge osovine?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Negdje otprilike oko 2cm na početku, a oko 1cm na kraju.
Ne sjećam se točno, ali to lako provjeriš.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Ja nemam berač nego ću si pokušat nešto sklopit pa zato skupljam informacije,tako ne mogu baš "lako provjerit"jer je kod nas nacijeloj općini jedan berač" :icon_e_sad:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ima jedna samogradnja u našem kraju.
Mogu ti poslati slike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
I to je istina.
Samo prijevoz od mjesta gdje se prodaje do Istre bi ga mogel koštati više nego berač.
Onda za te novce potraži SIP-ovoga u Sloveniji.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Ma sve sam to već vidio i prekalkulirao,ali sve je to ok,ali neznam dok kad budemo i mi sijali pa mi se neda odvojit neke novce za nešto što mi za par godina neće više trebat,pa ću izradit nešto samo da bere glave,bez komušanja i transportera:(handshake):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Onda radije na oglasu najdu samo jedan red od kombajna. To nebi trebalo biti skupo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Evo ti malo pogledaj ovaj snimak pa preko njega naći ćeš još ideja.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=qcEjYRczcn0[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Svaka čast za interes ali krupan je to zalogaj , ja bih prije uzeo neki bilo kakav berač i malo ga sredio i to je to.
Volim ja samogradnju ali kada je staviš u matematiku onda pretežno gubiš.

Evo ti na oglasima dva jeftina , ovaj jednoredni malo uljuditi :spustiti bunker i napraviti na kipovanje , skratiti elevator.
A i kao ovakav može da zadovolji jer ima ga član @ivanz koji radi i bez kipe , jeste dosta sporije ali za tvoje potrebe opet dovoljno dobro pošto pretpostavljam da nemaš neke mnogo velike površine za branje.

Ako već imaš veće potrebe evo ti ga K2 koji je dobar berač , jako dobar za malo para.

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/jednoredni-berac-kukuruza-zmaj-212-oglas-20748436

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/mengela-4-t-oglas-20640034
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Nabavio sam već dosta dijelova jako jeftino,tako da računam na nekih 200 eur max :cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh