• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Linkao sam bio gdje se cijeli 6 redni kukuruzni adapter prodaje za 600€
A tu ima lanaca, lancanika, osovina, zeljeza, reduktora da moze sastavit i mali kombajn.
Tako da 200€ za ovakav mini berac bez komusaljki nije nemoguce.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Svaka čast za interes ali krupan je to zalogaj , ja bih prije uzeo neki bilo kakav berač i malo ga sredio i to je to.
Volim ja samogradnju ali kada je staviš u matematiku onda pretežno gubiš.

Evo ti na oglasima dva jeftina , ovaj jednoredni malo uljuditi :spustiti bunker i napraviti na kipovanje , skratiti elevator.
A i kao ovakav može da zadovolji jer ima ga član @ivanz koji radi i bez kipe , jeste dosta sporije ali za tvoje potrebe opet dovoljno dobro pošto pretpostavljam da nemaš neke mnogo velike površine za branje.

Ako već imaš veće potrebe evo ti ga K2 koji je dobar berač , jako dobar za malo para.

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/jednoredni-berac-kukuruza-zmaj-212-oglas-20748436

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/mengela-4-t-oglas-20640034


taj 212 se barem nađe za neke realne novce.....uz malo šarafanja, bude to odličan berač, na mom kako je kupljen promjenjeni samo noževi na hederu, za čišćenje raketa, i ništa više.....


evo još jednog, kojem bi trebao postaviti bunker, ako budem imao volje, od prvog vlasnika, garažiran, prva boja, malo radio.....uzeo prije koji tjedan



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jebate, a kakov je to, liči mi na K2, a heder je od ovih novijih, jel to tak original?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako ima zainteresiranih prodao bi zmaja 221, dvoredni, stanje odlicno, baca u prikolicu, nazalost, nisam stigao prepraviti na bunker
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ljudi, kak rijesiti ovaj problem da mi klipovi ne zapinjaju ovdje izmedu otkidackih letvi?

To mi se stalno dogada u niskoj i losoj kukuruzi, i to je da poludis, svako malo gasim beraci idem rucno to maknuti..

U pitanju je tornado 35..

A otkidacke ploce su mi skroz pritisnute i na donjem i na gornjem dijelu, ovako to izgleda..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Uzdužno navari flah tak sem navaril i radi od vremena dok je naš Puknuti bil malecki :icon_weed:.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Nije ti dobro naštelovan razmak , otkidačke letve moraju u prednjem dijelu da imaju manji razmak nego u zadnjem , za oko 4-5mm razlike.
Znači na ulazu neka ti razmak bude 35mm a u zadnjem dijelu 40mm , opet ove mjere zavise i od debljine stabiljke ali tu je to negdje.

A u tebe je kontra i zato ti zaglavljuje . Sigurno.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
993
Ja na svom na svakoj letvi imam navarene četvrtaste šipke 8mm i nemam nikakvih problema s tim. Isto tako na ulazu u kljun letve moraju biti bolje stisnute, a gore kod getribe malo raširene, dovoljno je da su 3 mm šire.
Kod mene su neki navarili običnu okruglu šipku 8mm i služi ih...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Koliko sam skužio nmože ih više stisnuti. Znači ili je berač popucal pa se raširil ili su letve poderane.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Meni na tornadu štopa stabljike na hederu.. Kako da to rješim?

Rakete su mi dosta raspuštene.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ne mogu ih vise stisnuti jer su vec sad do kraja priblizene u donjem dijelu..
Nije berac popucao 100% nigdje..
To mi se dogada samo u strasno losem kukuruzu u kojem su klipovi skoro dolje kod zemlje i onda mi tu ti mali klipovi stopaju, a i puno takvog kukuruza izmelje freza jer ga heder uopce ni ne moze dohvatiti..
Mislim da budem za koju sezonu trazio T 40, njegovo spustanje i podizanje hedera je velika stvar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Smije, ali rakete imaju više posla, pa je stroj sporiji. A i rasipa više klipova, jer T40 ima uske oplate sa strane.
Drugi je razlog taj kad u redu ima trave, rado ju namota u lagere raketa.
Upravo radi problema s travom, ja sam T35 povisil za ~50 mm.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ak se dobro sjećam, vrh rakete oko pol metra . Kljun oko 70-80cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh