• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Meni na tornadu štopa stabljike na hederu
Meni je štopalo dok nisam malo popravio rakete. Bile su poderane i od tada nemam problema sa tim. Može ti štopati i zbog toga što su rakete previše raširene pa stabljiku prekasno povlači.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Moje rakete su odlične, ako ih skupim onda mi skida klip prerano. Bile su dosta raširene, skupio sam ih da skida klip nakon gume odmah, ali opet štopa i onda povuče tih par stabljika odjednom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Onda su ti otkidačke letve preuske za tu stabljiku.
Neznam šta bi drugo bilo. Za rakete sam i ja tak mislio dok nisam izmjerio nove i moje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Da, tanka je dosta stabljika.. Zašto bih mjenjao rakete dok god ih možeš skupiti?

Mjenjane su pred 5-7 godina tako negdje, a beremo 20 rali godišnje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Nebi onda smjele biti poderane. Ja sam svoje prvi put lani popravio. Nisam kupovao nove. Možda ima crva u stabljici. Neznam stvarno više zašto bi se to dešavalo ako nije ništa od navedenog. Možda se javi neko pametniji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Milane, jesi li probal smanjiti brzinu vožnje?
Jel se i onda to događa?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jedan mali dodatak za zmaj berac, neznam hocu li ga stici ugraditi i probati ove godine.....




 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,426
Ovo je za dvoredni berač,, koji ?????
A šta je,, trebaš ti to reći,,!!
Nije valjda neki silažer????
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Kolege, jel berete kaj po povi vrucinama, jel ima puno smeca u bunkerima?

Zanime me kako Tornada 35 "nagovoriti" da ne baca smece u bunker, znaci lijepo okomusa klip, ali koliko komusine i lisca baca u bunker sad dok je ovako suho, to nije normalno..

Danas je do podne islo super, ali poslije podne koliko kukuruza u prikolici, toliko i smeca, pokupio se sa njive i nastavljam sutra ujutro..

Na godinu ide obavezno ventilator na njega, samo ne znam gdje ga postaviti i kakav pogon mu sloziti, ne znam jel bi bio dovoljan onaj elektricni od auta ili?

Jel ima ko kakve ideje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Pa zamoli ga ovako :icon_thumright:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=cHrIxW3csJ0[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MT1_Z_TeR4Y&t=83s[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KSUbwYSL470[/YT]
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Recimo da i sam imam takav problem na EKO 3500.
Nabavio sam ventilator sa nosačem od nekog auta i to planiram negdje uglavinjat. On mi se čini najjednostavniji zbog pogona, ima svoj el. motor i mogu ga palit i gasiti po potrebi.
Najveći mi je problem otvor kud će to smeće izlaziti van.



Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Čisto sumljam da ti od auta imaju dovoljno moći za izduvati , ali ako već pričamo o njemu ja bi ga stavio na elevator kao ovaj sa jednom snimka.


Elem , mene muči ista stvar ali teško mi je postaviti ventilator koji duva , gledam na novijim burgonima ventilatore koji usisavaju smeće i izduvavaju ga van , znači smeće prolazi kroz propeler . Ono što mene zanima je kako izgleda taj propeler ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
A budem probal, razmišljam da stavim nekakav usmjerivač zraka, možda bi na taj način dobio malo na snazi.
Ovakve turbine kao na videu baš i nemogu samo tako naći.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Kolege, jel berete kaj po povi vrucinama, jel ima puno smeca u bunkerima?

Zanime me kako Tornada 35 "nagovoriti" da ne baca smece u bunker, znaci lijepo okomusa klip, ali koliko komusine i lisca baca u bunker sad dok je ovako suho, to nije normalno..

Danas je do podne islo super, ali poslije podne koliko kukuruza u prikolici, toliko i smeca, pokupio se sa njive i nastavljam sutra ujutro..

Na godinu ide obavezno ventilator na njega, samo ne znam gdje ga postaviti i kakav pogon mu sloziti, ne znam jel bi bio dovoljan onaj elektricni od auta ili?

Jel ima ko kakve ideje?

Ja sam pod zadnje poceo izbjegavati branje od 11-17h.. sranja ko kod tebe, onda nahebu ovi kaj istovaraju
 

Najnoviji postovi

Na vrh