• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Za odsis treba puno veći ventilator i puno više snage neg' za puhanje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Ja sam pod zadnje poceo izbjegavati branje od 11-17h.. sranja ko kod tebe, onda nahebu ovi kaj istovaraju

To mogu tak sebi brati, tj. tak sam si i bral, ujutro nabrao dvije prikolice i popodne to istrpali i tako svaki dan.
Ali dok idem k nekome brat, necu se u podne pokupiti doma, ako mi je ostalo jos npr pola njive..
Mislim da bi jedan ventilator na pravom mjestu bio pun pogodak, e sad ne znam jel ga uglaviti negdje na eelevator ili mozda tamo iznad hedera da puse u ona cetiri zeljezna valjka koja izbacuju smece iza beraca..
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,426
Kolege, jel berete kaj po povi vrucinama, jel ima puno smeca u bunkerima?

Zanime me kako Tornada 35 "nagovoriti" da ne baca smece u bunker, znaci lijepo okomusa klip, ali koliko komusine i lisca baca u bunker sad dok je ovako suho, to nije normalno..

Danas je do podne islo super, ali poslije podne koliko kukuruza u prikolici, toliko i smeca, pokupio se sa njive i nastavljam sutra ujutro..

Na godinu ide obavezno ventilator na njega, samo ne znam gdje ga postaviti i kakav pogon mu sloziti, ne znam jel bi bio dovoljan onaj elektricni od auta ili?

Jel ima ko kakve ideje?

Čuj, neznam za Tornado 35,, al sam na Zmaju 214, ugradio ventilator,, pomogne dobro,, mada poslije podne slabiji mu je učinak,, al pomogne,,,
Nemam sad kad,, al narednih dana budu slike,, pa se iskemijajte šta,,
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
To mogu tak sebi brati, tj. tak sam si i bral, ujutro nabrao dvije prikolice i popodne to istrpali i tako svaki dan.
Ali dok idem k nekome brat, necu se u podne pokupiti doma, ako mi je ostalo jos npr pola njive..
Mislim da bi jedan ventilator na pravom mjestu bio pun pogodak, e sad ne znam jel ga uglaviti negdje na eelevator ili mozda tamo iznad hedera da puse u ona cetiri zeljezna valjka koja izbacuju smece iza beraca..
Šta te briga za usluge, samo tjeraj.. Ne možeš ti na to utjecati previše, a js baš nisam za neka kemijanja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Osobno pazim i gledam kad radim uslugu da to što bolje ispadne. Čak mogu reći da drugom bolje poberem nego sebi. Ako negdje i vidim da ću morati gaziti ili da ne čisti dobro onda to najprije napomenem stranki i pitam jel hoće tako da berem ili da odustanemo od branja.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,426
Vidi Milane,, baš jučer mi se desilo.. berem tipu, lokalni tajkun,, i ujutro po rosi oberem mu dvije prikolice,, kukuruz čist ma nemal 100%,, poslije sunce ugrijalo i kukuruz se slabije čisti,,, i on pručuje kako mu ja neću da čistim kukuruz kao ujutro,,
al sam, mu ja poručio da mu *ebem što i on:icon_weed:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Osobno pazim i gledam kad radim uslugu da to što bolje ispadne. Čak mogu reći da drugom bolje poberem nego sebi. Ako negdje i vidim da ću morati gaziti ili da ne čisti dobro onda to najprije napomenem stranki i pitam jel hoće tako da berem ili da odustanemo od branja.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Možda sam se malo pregrubo izrazio.. Ne fušarim ni ja, pazim svaki klip nema tu. Ali na smeće u bunkeru ne mogu utjecati previše, a izmišljati svatko može koliko ga volja.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Kakvi ventiltori??? Berite kad je klip zreo a ne kad je stabljika suha, i netreba nikakav ventilator. Naravno to vrijedi za marljive gazde koji ručno preberu red kud prolazi berač, a za ove koji čekaju da mejaš pobere kukuruz da bi on mogao svoj, takvima berem do 11 sati i čao-bao, ima dana...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa nemogu ja mušteriji da određujem kada će on brati , ja mu berem ako uskladimo termine,cijenu i to je to.
A moja je loša reklama ako mu u bunkeru bude kamara smeća ako se bere po vrućini , ako je već moguće jednim ventilatorom povećati kvatitet branja i time udovoljiti i mušteriji i mome novčaniku zašto da ne?!?!

Sebi kad berem , uvijek gledam da to bude po rosi , daleko je čistije nema šta.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Savo.. mlad si još...u tom poslu...ja berem 18 godina. Počeo sam s novim beračem po 350 kuna za jutro, radio dan i noć, svakakvim mušterijama. Danas kad sam stariji 18 godina, imam birane mušterije, kojima sam ja djelio savjete kako sijati i brati kukuruz, da se isplati. Ove ostale sam predao drugim mladim beračima., nek se uče i pate na njima. Npr. ove godine odbio sam lijep komad parcele od 1 jutra, kojeg bi preletio za sat vremena i uzeo 550 kuna, jer je kukuruz bio nikakav,ali..NE hvala..cijela parcela puna mračnjaka.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,426
Savo.. mlad si još...u tom poslu...ja berem 18 godina. Počeo sam s novim beračem po 350 kuna za jutro, radio dan i noć, svakakvim mušterijama. Danas kad sam stariji 18 godina, imam birane mušterije, kojima sam ja djelio savjete kako sijati i brati kukuruz, da se isplati. Ove ostale sam predao drugim mladim beračima., nek se uče i pate na njima. Npr. ove godine odbio sam lijep komad parcele od 1 jutra, kojeg bi preletio za sat vremena i uzeo 550 kuna, jer je kukuruz bio nikakav,ali..NE hvala..cijela parcela puna mračnjaka.

A šta su to mračnjaci????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Hvala na komplimentu , ali nisam baš toliko mlad :icon_mrgreen:

Ma berem ja sve i svašta , samo me najviše ubija kada neko posije na način da poželiš samoubistvo , sve ostalo može da prođe. Pa i korovi. :icon_pidu:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Pred jedno 15- tak godina čovjek je na njivi posijao kukuruz u krug. Sad si zamislite kako je to brati.


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Danas berem 15 km od kuce, do podne super, gdje koja komusina u bunkeru, poslije podne smeca ko u prici..
A parcela 1 ha, 130 redova kod puta, 100 redova na kraju njive, pa sad se vrti s jednorednim.
Po meni jednoredni beraci nisu za usluge i to je to.

E da, crko mi lezaj na jednom komusackom valjku, dok se stavlja novi jel on mora ici tesko u ono svoje kuciste ili lagano?
Ja stavio novi, ali mi se lezaj okrece u kucistu, o to je inace onaj podesivi lezaj koji ide lijevo desno, gore dolje u kucistu, sad jel se smije okretati unutra?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Danas berem 15 km od kuce, do podne super, gdje koja komusina u bunkeru, poslije podne smeca ko u prici..
A parcela 1 ha, 130 redova kod puta, 100 redova na kraju njive, pa sad se vrti s jednorednim.
Po meni jednoredni beraci nisu za usluge i to je to.

E da, crko mi lezaj na jednom komusackom valjku, dok se stavlja novi jel on mora ici tesko u ono svoje kuciste ili lagano?
Ja stavio novi, ali mi se lezaj okrece u kucistu, o to je inace onaj podesivi lezaj koji ide lijevo desno, gore dolje u kucistu, sad jel se smije okretati unutra?
Nesmije se okretati u kučištu, samo oko osovine, trebaš promjenit kučište. Ležaj je zacvikao i poderao kučište.
 

Najnoviji postovi

Na vrh