• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Moj T35 pobrao oko 20 jutara, jos ga nisam ocistio, inace ga ne perem, samo ga sa spuzvom operem izvana tj limove, za na godinu ce dobiti kardan sa duplim zglobom, nove gume na komusacke valjke i obavezno ventilator nekud nakalemiti..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Mi smo prošle godine radili remont cijelog komušačkog stola, nove gume, nokti, ležajevi i osovinice gdje je to trebalo. Ove zime je u planu pretresti heder i tarup. Fali jedan nož na tarupu i jedan remen se okrenuo tako da to ide novo.

Kad to sve napravimo onda smo mirni par godina..
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
I mi smo na SIP EKO3500 ( isti kao 35 ) radili remont stola..gume ( 9komada ) 60eura, lezaj 20kn komad, obrada svih osovina kod tokara ( malo su lancanici na kajlicama dobili lufta ) 600kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ljudi, doslo vrijeme da se pocnu "odmakati" beraci.
Radi se o Sipu T35, trebale bi mi rakete, kucista lezajeva raketa, gume za komusacke valjke?
Gdje ima za kupiti, kakve su kvalitete i cijene dijelova?

A za komusacke valjke, jel kupiti ovo iz tri komada po valjku ili one prstenove koji su sirine 2, 3 cm?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Dali na kucistu raketa-spirala, u kucistu idu dupli lezaji?
Po uputstvu idu valjda 6205 al neznam jel su 2 ili 1, slabo se da skuziti iz nacrta.
T-40
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Istokareno je kao cijev, koja sa svake strane ima seger.
Ide:
seger - lager - odstojni prsten - lager -seger

Ako otvaraš to, daj napraviti odstojne prstene i za na osovinu, jer je puno lakše izbiti lager kasnije, kao i ugradi šmir niple M6 (mazalice) s donje strane kućišta.

Ja sam to napravil na oba moja berača.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Znaci ipak idu 4 komada.. nekuzim te jedino to s mazalicama, ja imam na svakom kucistu po 1 odozdola
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Moji ni T35 ni T80 nisu imali, pa sam ih naknadno ugrađival.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
MI smo neki dan skidali stare rakete i kucista dolje i sve stavljali novo i da, idu 4 lagera, a na kucista smo od ispod ugradivali mazalice, jedino nismo stavljali te odstojne prstenove, jer ih nije bilo ni na starim originalnim raketama.

A dok smo izbijali spirale van, dosta smo im razbili rubove pa smo morali nadovarivati sa gus elektrodom.
Jel postoji to kakvo blaze vadenje tih spirala ili mora brener i cekic i udri?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Susjed nije mogo spirale ni brenerom pa je kupovao sve novo koliko je zapeklo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Meni se nije dal skinuti taj vrh pa sem odrezal raketu i dio kaj je ostal u tom vrhu izbušil a na raketu navaren taj dio koji je napravil tokar tak je spašen vrh i raketa .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Priraste se :)
Kad skineš prije sastavljanja dobro nalažu grafitnom masti.
Razlog je da uđe voda a nema kud van.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Željko kž, kak si rezal raketu, jel nije smetal nosac rakete u kojem su lezajevi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ono kaj smeta Željac odreže i kasnije zatali, nemaš ti brige hihihi....

Ja sam to vadil i uvjek je išlo kombinacijom plin i acetilen. Ove kartuše i kojekakve fenove zaboravi. Na crveno i nema da ne pušča.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Mislim da bude moj odradio sezonu tak kak je :D:

Od pitanja kolko lezaja ide u kuciste ispal pravi spektakl i manjak volje za zamjeniti to.. :)
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
sip eko 3500 - da li vam je onaj lancanik koji pokrece elevstor vareni ili ne?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh