• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
znaci svaki lezaj u dva kucista, kao sto je ns slici 1?
hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Nisu to dva kućišta, već dvije polutke jednog kućišta :)
Da, tak kak je na prvoj slici.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Ako je tko bio u Gudovcu i imao prilike viditi dvoredni berac majevica ..haha ono izgleda koda je neko polovnu sklopociju nanovo remonturao, pol kombajna oljustenu pa farbano kistom, curaka i nepofarbanog kolko hoces..uvlakacki lanci zafufljani bojom kak je heder sprican... krs zivi.. sa 127000 kn
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
rijesen transporter, rijesena glavna getriba, ali se javio novi problem..jucer i danas prijepodne berem bez problema, popodne mi odjednom ppcne izbacivati lanac koji pokrece lopatice iznad komusackog stola.Lanac ne pukne, nego ga jednostavno izbqci sa lancanika.

da li je ovo preveliki hod lopatica ( to je lopatica koje je vezana za lancanik ) ili je problem nesto drugo? sve tei osovine sa lopaticama imaji takav luft

https://www.youtube.com/watch?v=HvsMw3hNViU

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
A kak ti izgledaju oni okrugli natezači lanaca?
Imaju li lanci puno lufta radijalno?
Probaj malo smanjiti taj aksijalni zazor, ali tak da postaviš sve lančanike u istu ravninu.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Tako otprilike i na mome lopatice imaju lufta već godinama ali mi nikad nije lanac spao dolje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
evo video cijelog tog sklopa, lancanik koji pokrece lopatice, natezac, lancanik sa osovina lopatice.

vidim da i ovaj koji pokrece lancanik lopatica ima malo lufta, ali ne vidim nacina kako tpga uopce izvaditi van :( bude morao ici dolje cijeli komusacki stol?

mislili smo na ovu osovinu staviti 5mm podlosku ( ova sada je 2mm ) pa mozda tako rijesiti problem

pomagajte ;)

https://www.youtube.com/watch?v=CkuoNtFC6MQ

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Pogledaj jesu li lančanici u pravcu .
Onaj plastični ekscentrični španer zna da se ureže od lanca i onda ga počne zbacivati , ili ga okreni naopačne ili ga zaokruži na stugu.
Pogledaj da lanac nije već istegnut.

Da bi izvadio taj dupli lančanik mislim da nemoraš skidati sve , mislim da je sa druge strane u onome ''U'' dijelu jedan seger koji skineš i osovinu povučeš prema sebi.

Ako ubacuješ podloške da bi smanjio onaj aksijalni luft sa prvog snimka najlakše ih je ubaciti tako šro ih rasiječeš na pola i onda te dvije polutke ubaciš i samo ih malo zapecaš aparatom , tako je mnogo brže jer nemoraš skidati lopatice i ostala čudesa. Ako imaš CO2 još bolje , časkom pecneš i odma ohladi da ne prenese na plastične piksne.

I dođeš mi pivo :drink::drink::icon_mrgreen:
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
315
Vec smo skinuli lezaj na jednom kraju osovine i tu cemo staviti 5mm podlosku da nema tolko lufta pa onda probati dalje u polje? odmah cu okrenuti i taj spaner. nadam se da bude ok ;)

a piva je najmanji problem ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ljudi pomoć, Tornado 70 u pitanju.. kukuruz je stvarno odličan, posijan na 17 razmak, 1 sporom sam probao brat sa 560, desi mi se situacija da na hederu zastopa klipove, tj samo na redu koji je do bunkera a na vanjskom niti jednom, jednako su podešeni oba dva
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Gdje stopa, mozda da otkidacke valjke malo priblizis, da ranije povlaci
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Evo da stavimo realnu sliku kako bere Tornado 40, u 13.30 sati po najjačoj temperaturi...
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
139
mene zeza nagib na beracu tornado 35 na jednu stranu kad visi bunker ide dobro a u drugu katrastrofa kao da su mi one lopatce kratke na komusanskom stolu pa nemogu dobro izbacivat ,kolko moraju biti duge maksimalno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
mene zeza nagib na beracu tornado 35 na jednu stranu kad visi bunker ide dobro a u drugu katrastrofa kao da su mi one lopatce kratke na komusanskom stolu pa nemogu dobro izbacivat ,kolko moraju biti duge maksimalno

Napravi ih dulje za 1.5 - 2cm od originala, od trake transportera 8mm (toga bar ima u tvojem kraju).
Tak sam i sam napravil i dobro je čistil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh