• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Dado, zadnji sam put uslužno bral 2004.
Još onda je pri nama bilo 500kn.

Za 400kn/rali sam bral 1998. prvi put.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Kod mene se cijene i nisu onda baš previše promijenile.
Trenutno berem ral za 500-600 kn. Navodno ima da neki rade i po 100€/ral, mislim da je to malo previše.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kod mene cijena po bunkeru tornado 40 uzima 200 kn. Puno ili malo? Imali smo 7 bunkera po dva kubika... koliko bi to bilo čistog zrna na bc 352?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja ne razumijem ovo racunanje po bunkeru , satu, itd..
Valjda se racuna po nekoj jedinici povrsine i to je to.
Ja berem sa Imt 539 i Tornadom 35 i obicno ide 3 spora na 1500 okretaja, ako je bas gust i dobar kukuruz onda 2 spora i oberem jutro za cca 4 sata, i isel sam usluzno po 500 kn jutro, al sad vise nejdem jer imam puno svojeg pa ne stizem.

A ovo racunanje na sat, onda ja mogu doci na njivu, staviti ga u prvu sporu i evo zarade, cista glupost i varanje naroda.

I ja berem od 5 ujutro do 10 prije podne, i za to vrijeme oberem jedno jutro i onda je skroz cist kukuruz i to popodne pospremimo sestra, majka i ja i tako svaki dan.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Kod mene cijena po bunkeru tornado 40 uzima 200 kn. Puno ili malo? Imali smo 7 bunkera po dva kubika... koliko bi to bilo čistog zrna na bc 352?
Hm, po meni je to puno.
Ne znam na kojoj si to površini dobio, pretpostavljam na oko cca 5000 kvadrata?
500-600 kn bi bila moja cijena.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Po radnom satu je najpoštenije, ali malo tko tak radi.
Nije isto ak dojdeš na neko dugačko polje ili s rijetkom kukuruzom ili pak dobiješ kratko a široko polje s puno okretanja.
Čak je i ovo po bunkeru poštenije od naplate po površini, jer svatko o površini laže.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
To je zeznuto uato ja sebi nisam berača kupovao.
Nema brzine imam jednog koji mi bere za novce .
I idem ja izmjerit bere s case ko ferga u 1 direkt.
Napravi posao 400 kn sat.
I racunao sam 20 godina nebi berač otplatio.
Onda platim a znao mi je jedan brat s jednorednim sipe eco 35 ajme cjel dan tuče a nikad kraja

Kakve veze ima traktor sa berbom? 539 ide bez brige 1 brza, ali to berač ne može progutati, ako ti je brao tom brzinom znači da su kukuruzi loši.
Ove godine 3. spora i berač stalno pun.
I znači on tebi 1kj naplati 1000kn najmanje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kakve veze ima traktor sa berbom? 539 ide bez brige 1 brza, ali to berač ne može progutati, ako ti je brao tom brzinom znači da su kukuruzi loši.
Ove godine 3. spora i berač stalno pun.
I znači on tebi 1kj naplati 1000kn najmanje.

Jok ide jednostavno piči njivom.
Očisto super gas dobar .
U traktoru je sve .
Kuruz odličan
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hm očito da sam puno platil. 200 kn i 7 bunkera tj 1400 kn a bilo je posijano vreća i pol tj 35000 zrna... neznam površinu ali iz toga možete experts zaključiti koliko je to
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Kod mene cijena po bunkeru tornado 40 uzima 200 kn. Puno ili malo? Imali smo 7 bunkera po dva kubika... koliko bi to bilo čistog zrna na bc 352?
Pa to je pljačka...ja bunker BC572 prodal po 500 kn. Od tvoje kuruze kad se osuši u čardaku,izađe 350 kg zrna od tog sadašnjeg kubika, a od 572 izađe 400 kg suhog zrna,
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,653
Puno previše, meni za 1500 kn čovjek pobere 3 rali=129000 posijanih zrna...i to traje cca10h(dvoredni berač)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Po radnom satu je najpoštenije, ali malo tko tak radi.
Nije isto ak dojdeš na neko dugačko polje ili s rijetkom kukuruzom ili pak dobiješ kratko a široko polje s puno okretanja.
Čak je i ovo po bunkeru poštenije od naplate po površini, jer svatko o površini laže.

Kak je to po radnom satu poštenije od normalnog sata? Ak imaš više okretanja potrošiš i više vremena i nabiješ radnih sati. Kak veli @ivan kc po površini se naplačuje,u mom kraju od 500 a neki navodno i po 800kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Ak brže vrtiš motor, brže ide i brže broji sate. U konačnici je svejedno radiš li s malim gasom ili velikim.
Na radnim satima je sve svima jasno (razlika kad uđeš u polje i izađeš), a kod vremenskih bi trebalo koristiti štopericu.
Kak rade bageristi i ostali na radnim strojevima? Po radnom satu.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Bhorv, covjek govori da je placal branje 200 kn po bunkeru, a ne da je prodaval bunker klipa po toj cijeni..
To je preko previse, po meni 500 kn za jutro je dosta za platiti uslugu branja.

Mali, kakve veze traktor ima s tim kakva je kukuruza i kako se brzo tjera, berac je tu puno bitniji.
Kak veli kolega Mr Sima, 539 moze tjerati jednorednog u kojoj brzini hoce, ali kad berac to ne moze progutati, onda se mora ici sporije.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
200 kuna po bunkeru? Dajte ljudi kakve su to bedastoce, cijeli prošli tjedan berem kukuruz prosjek od od 10 do 11 bunkera od dvorednog tornada po jutru, da naplačujem tako bio bi milioner
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
800 kn/ral?
Nije loša cijena (za onog tko bere).
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
Kod mene cijena branja 1 ral 800 kn , bil to jednoredni berac ili Burgon troredni , cetveroredni cijena je ista .
 

Najnoviji postovi

Na vrh