• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Rujo je spreman a i berac takoder promjenio sam geme na perusaru remenje na frezi i jos neke sitnice par lezajeva dobro ga podmazao i sad mu treba samo kukuruza.Planiram u utorak krenut odradit 1,5 ral kukuruza pa cemo vidjet kako ide !
Kardan je sa kvacilom i duplim zglobom!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
sta ima razlike tornado 40 je upitanju?

slozio sam danas berac i krenuo pobrati 2 reda kukuruza da ga vidim u radu sve je islo super 4 spora na 1900 do 2000 okretaja cisti super zadovoljan sam samo jos neznam na kojem da polozaju berem mislim na rudo da li na srednji ili onaj skroz desni ? i jos nesto kada sam isao iskipati bunker digao sam bunker ali ga nisam mogao vise spustiti kao ni rakete nesta ej zastekalo u cemu bi mogao biti problem ? uspio sam ga spustiti tako sto sam otpojio crijevo na traktoru i stisnuo onaj muski dio sta je na beracu i onda je popustilo!

Digne a ne spusti? Pogledaj križ/točku na crijevu od kombajna i na priključku na traktoru. Jednom kod kipanja sa jednoosovinkom sam imao taj problem. Na traktoru je bila točka, a na crijevu od prikolice križ. Diglo je kipu ali je nije htjelo spustit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Rujo je spreman a i berac takoder promjenio sam geme na perusaru remenje na frezi i jos neke sitnice par lezajeva dobro ga podmazao i sad mu treba samo kukuruza.Planiram u utorak krenut odradit 1,5 ral kukuruza pa cemo vidjet kako ide !
Kardan je sa kvacilom i duplim zglobom!

pa nije ti ovo rujo :mrgreen:
a i ako dobro vidim nije ti ovo ni kvačilo na kardanu nego ''frajlaf'' spojka :mrgreen:
pogldaj ti to malo bolje :partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije htjeo da spusti jer ti nevalja ta brza spojka hidraulike , najbolej uzmi je u paru malo kvalitetniju

ili rasklopi pa navari taj pipak malo elektrodom da bude viši , ali po mogućnosti onaj pipak iz ženskog dijela



to sam ja morao napraviti, jer je dizao prikolicu bez problema, a pri spuštanju sam ga morao rukom nagurati unutra "malo dublje i onda je spuštao....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo malo remonta dvorednog beraca.SIP-80

imgp0007.jpg


imgp0009.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
čovijek je kupio 539 sa 800 sati, danas ima 5800 sati......u 12god napravio 5000 sati, nije motor otvoren do sada

vuče tornado 40......i 539 radi sve osim oranja, tanjuranja, i sjetvospremača......čak vuče i frezu od 140cm

nije traktor od sira :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Jel T80 tvoj ili nečiji?
Imal sam ga 3 sezone i nisam baš bil previše sretan. Dobar je za ravnicu, velika polja i suho vrijeme. Kad je mokro i polje (bočno) visi, ili je pak velika uzbrdica, bere samo jedan red, a ne sječka niti taj jedan. Uglavnom, razočaranje.

Mehanički je solidan, no problem je jer ga traktor neuče iza sebe, već ide po sredini traga traktora. Uz to, premali su mu kotači.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nije moj .Ja sam samo ga malo remontovao.Inace kupljen je u hrvatskoj.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Kod nas je dosta ljudi vuklo sa 539 berace tornado 40,dok su za sebe brali bilo je ok,al kad su poceli usluzno ajme majko,ko i na visokotlacnim balirkama....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo kako vladimirec vuče EKOa , idem nekih 5-6kmh , kukuruz je dobar , veoma često nasijano

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZE3r03axbgc[/YT]
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kako tako naravan teren, nista bez rotodrljace, to je sigurno tanjiraca radila.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
baš naprotiv , ovo sam ja radio sa RD
neravno je iz razloga što RD napravi tako lijepo zemlju da svaki trag traktora dok sije ostaje kao kanal , a ovdje na sredini imaju i uredci tako da je onaj koji je sijao ''izšvrljao njivu'' dok se okretao oko tih uredaka
a posle sijanja nije povaljana
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
branje sa 10KMh :cool:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_fVeH-XrojY[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh