• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
jel si ti sta kemijao na beracu ili je tako slab kukuruz ja sa svojim t-4o ide maximalno ove godine 5 kmh na 540 okrataja kardana!
Na mjestima bi islo i 6 km/h ali samo negdje!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi moji pa vi vozite reli po tim kukuruzima,meni danas čovjek sa ajherom od 50 ks i sip 3500 brao 1300čhv tri sata,fino pedantno,bez gaženja i sipanja oko prikolice,mogu reči da kukuruz i nije tako loše platio sa obzirom na sve:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
jel to samo ja primjećujem da je video ubrzan??

molim vas poštedite me takvih jeftinih komentara :prayer:
jer ako bolje pogledate snimak i pogledate detalje tipa :dim iz auspuha,zvuk, pokreti ruke na volanu i još mnogo toga skontat ćete da je ovo realna brzina snimka
a ono trzanje na snimku je uzrok zumiranje , pošto se radi o skoro najjeftinijem fotoaparatu dok snimaš svaki put kada klikneš zum ili odzum pojavi se trzaj u snimku
tako da ......... :finga:

ja se krećem konstantno ove godine od 5-7kmh , na ovome snimku radi se o boljem kukuruzu
berač je ubrzan i sve je remontovano , faktički se radi o novom beraču jer su svi vitalni dijelovi zamijenjeni novima
i izazivao sam svaki jednoredni berač iz okruženja da se potrkamo , niko se nije usudio da prihvati okršaj jer sam za opkladu naveo cifru od 500e

a svi oni koji nevjeruju da on može ići i 10kmh neka dodju da se lično uvjere , ako berač ne bude mogao da proguta njima naredne sezone berem DŽABA :partyman:

e da , nisam naveo skoro najvažnije , nemože se kretati ovako brzo tamo gdje stabiljka pusa na pola , znači ovako možeš ići samo u kukuruzu gdje je stabiljka čvrsta i ne puca , nije bitno ni kolika je visina stabiljne niti koliki je klip na njoj
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
reci ti šta god hoćeš ali video je ubrzan i to se jako dobro vidi kad traktor izađe iz reda. . . .
ne kažem da nije moguće da toliko ide, ali to definitivno nije u ovom videu. . . .
lijep pozdrav. . . . ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
očito me ne poznaješ dovoljno tako da nemam o čemu pričati sa čovjekom koji me optužuje za nešto :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
neznam koliko je ral , kažem ti da berem nekih 6-7kmh , ovo sa 10 je nemoguće raditi , neravne njive a i vlatko nema dovoljno snage da bi konstantno vukao pod tim opterećenjem pošto in ima samo 31ks

evo juče sam brao , radilo se o brdskom terenu i malim njivama , počeo sam u 11 sati i brao do 7 uveče , stim što sam pauzirao dok sam ručao i dok sam jedan lanac zamijenio , ovdje uračunati i povratak kući nekih 6-7km jer sam u njivi bio u 11 a došao kući u 7

obrao sam prvo 4 dunuma jakog kukuruza (bilo 5 bunkera) , onda 6 dunuma slabog kuruza (bilo 4 bunkera ili manje ako se dobro sjećam) , pa 2 dunuma srednje jakog kukuruza (3 bunkera ali je bilo jaka strana i bočni nagib nisam smjeo da idem brzo) i na kraju 3 dunuma jakog kukuruza (4 bukera)

eto recimo jučerašnji bilans , opet napominjem radilo se o njivama od kojih nijedna nije ravna niti u kvadrat što igra veliku ulogu u brzini branja , jedina srećna okolnost je što su bile uredno posijane i stavljeni uredci u sredinu jer je isti čovjek sijao kod svih

1 dunum = 1000 M2
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
pa tebi to ide odlicno 15 dunuma za nekih 7 h,to je i vise nego dobro,.taco da dosta zavisi kako je posijana njiva i kojeg je oblika njiva,meni najgore za brati su njive koje su na trokut,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ja neznam šta si ti ovime htjeo da kažeš , pojasni malo :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
i ja sam zamolio već za slike ali izgleda ZJ nije vidio :blackeye
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
neznam zakaj se čudite toliko Savi,ak je predelal malo stroja nevidim razloga zakaj nebi mogel tak brzo terati...jedino mu rusu fali još kojih 25ks...hehe...

evo jednog mojeg videa od pred nekih par godina z Zetorom i tornadom 40,ništa predelavano,sve orginal tvornički , inače to je negdje ista brzina ko i kod IMT-a prva direkt...:supz:

[YT]v=tMMOLx2WaMk[/YT]
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
kako se podmazuje onaj spaner na remenima od freze nema nigdje mazalice???radi se o sip tornadu 40?

moj tornado ima na tom spaneru mazalicu ali moram ispod kombanja i onda ju mogu namazat
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
evo jednog mojeg videa od pred nekih par godina z Zetorom i tornadom 40,ništa predelavano,sve orginal tvornički , inače to je negdje ista brzina ko i kod IMT-a prva direkt...:supz:

zanima me koji je to zetor i koje godište vidim da je serija 20 i je li to radio serijski ili si ga ti ugradio i ako jesi možeš mi reći kako
zašto je to čudno ta berač bere tako brzo ako je berač dobro naštiman žasto ne bi mogao ići 9-10 kmh odnosno u zetorovoj drugoj
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
evo jednog mojeg videa od pred nekih par godina z Zetorom i tornadom 40,ništa predelavano,sve orginal tvornički , inače to je negdje ista brzina ko i kod IMT-a prva direkt...:supz:

zanima me koji je to zetor i koje godište vidim da je serija 20 i je li to radio serijski ili si ga ti ugradio i ako jesi možeš mi reći kako
zašto je to čudno ta berač bere tako brzo ako je berač dobro naštiman žasto ne bi mogao ići 9-10 kmh odnosno u zetorovoj drugoj

pa sta nevidis da je kukuruz sijan na 25 cm i da ga na mjestima ni nema a i prosao si koliko 15 metara???
ajd ti tako ravnicu polja od 200 metra beri nema sanse to svatko tko prica da bere u 2-3 direktnoj moze samo pricat...

pri takvoj brzini nista neradi kako treba od freze pa do raketa a i trga se berac bezvaze...

imam ursusa i berem najcesce u 4 sporoj i u prvoj direktonoj ali samo zato sto mi je 1 direktna sporija od 5 spore.berac se mora vrtit na 550 okretaja pa cak i do 600 onda radi najbolje...a ovo sve ostalo sta vi berete je lupanje u prazzno i vise se sarafi onda nego bere ....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
pa sta nevidis da je kukuruz sijan na 25 cm i da ga na mjestima ni nema a i prosao si koliko 15 metara???
ajd ti tako ravnicu polja od 200 metra beri nema sanse to svatko tko prica da bere u 2-3 direktnoj moze samo pricat...

pri takvoj brzini nista neradi kako treba od freze pa do raketa a i trga se berac bezvaze...

imam ursusa i berem najcesce u 4 sporoj i u prvoj direktonoj ali samo zato sto mi je 1 direktna sporija od 5 spore.berac se mora vrtit na 550 okretaja pa cak i do 600 onda radi najbolje...a ovo sve ostalo sta vi berete je lupanje u prazzno i vise se sarafi onda nego bere ....

gledaj većina ovog kaj si napisal je točno,ne dela on idealno kak dok se tera polakše,i naravno da ga nemreš tak terat u kukuruzu koji je sijan na 20cm,al ovo da sam prošel 15 metri si malo preteral jer kakva bi onda to bila parcela od 15 metri:lol:...
ak je sijano 24-26cm i ide se ujutro kukuruz koji se zreo i donekle se lako ljušti ide čak jako dobro,ako zanemarimo da činjenicu da freza baš ne siječe bogzna kak...:finga:
isto tako mora se strogo paziti na ulaz na raketama koje moraju biti točno u dlaku uštimane da se ne trga kukuruzovina nego da idu samo klipovi unutra...

...a da se više šarafi nego bere isto nije istina,ak je stroj redovito održavan, podmazivan i pregledan nakon svakog bunkera,jer stara izreka kaže da mali kvar dela velikog:finga:
...sve u svemu ide to samo treba iskustva i ne zujati okolo nego paziti kaj se zbiva otraga:weedman:...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
interesuje me ima li neko možda BURGON samohodni dvoredni berač , model DP6 ako sam dobro zapamtio , onaj što ne diže koš da kipa nego nekako izbacuje iz bunkera nekim elevatorom

ja mislim da se radi o ovome modelu , ima li neko iskustva sa tim praistorijskim primjerkom
slika je prva na koju sam naletio na google
burgoin-dp6-slika-3569724.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh