• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ovo te nisam razumio-rama iza bunkera ili si misli ispod ili na rudu
-rama iza misliš negdje ispod elevatora ?

ne,osnovna rama za koju je pričvrščeno rudo ,pucaju odmah između bunkera i elevatora,al velim to je čista kovačija,bitno ti je da su sve pogonske osovine cijele(da nisu one nigdje varene)jer dok mu to počne pucati,to je jako teško više složiti,jedino kupit novu osovinu,a one znaju bit dost skupe...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a kako peruša ,jel bi još izdržali valjci koju sezonu ili bi ih odma trbalo promjeniti i jel ima kakve koristi od ventilatora,čitao po postovima da su za "ukras"
-a kod njega je to povareno kako treba ili je i ostalo sjebano pa je i to razlog prodaje,nebi volio uložiti 35000kn i da ga moram odma metati u oglas jer s njime nije moguće raditi
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a kako peruša ,jel bi još izdržali valjci koju sezonu ili bi ih odma trbalo promjeniti i jel ima kakve koristi od ventilatora,čitao po postovima da su za "ukras"
-a kod njega je to povareno kako treba ili je i ostalo sjebano pa je i to razlog prodaje,nebi volio uložiti 35000kn i da ga moram odma metati u oglas jer s njime nije moguće raditi

...peruša ok ujutro kak i svi ostali,a popodne baš i ne,ali to je "stara boljka" svih njih:?
sad ak hoćeš delati "ono kak z novim" trebalo bi promeniti ...

...rama je složena dobro i more se odmah z njim delati...

...jedino sam to navel kao mali nedostatak jer su to nabrzinu u sezoni slagali,pa je tak i ostalo i nije baš "lijepo za oko" ali je složeno ok i dalje nema problema s tim...

...ventilator je za ukras,to si dobro pročital i to ti morem potvrditi,učinak je minimalan...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
taj ti je dost delal...vidi se kak je zlizana farba na adaptaciji...ima za te novce i ljepših,barem na oko...

...ali jedini svjet koji ti mogu dati je natoči rezervar goriva i pogledaj oko ljudi što ti se sviđa i za kaj imaš novce i onda odluči,jer ovak samo doma dok pregledaš nebudeš ustvari ništ videl:finga::finga::finga:
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
trebam savjet
-jel tko od Vas ima sip T 70-icu,da s njime radi traktorom 70ks bez prednje vuće,znaći zanima me jel za 70-icu potrebna prednja vuća,kod nas imaju 3 takva berača ali svi imaju prednju vuću
-trbao bi kupiti neki berač 40 ili 70,pa me zanima vaše mišljenje
-40 -ica mi se čini premala,a 70 opet prevelik za zetora 70ks bez prednje

ja imam dko5501 i vucem ga sa mtz 82.1 ima prednju vucu ali mislim da bi mogao i bez nje gdje nema puno brda
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
hvala,još me zanima jel on stane na labudicu za prijevoz auta,pošto je udaljen 150km(u jednom smjeru) od mene ,da nejdem traktorom:D
-jel ima možda od vas netko da prodaje 40 u dobrom stanju
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
hvala,još me zanima jel on stane na labudicu za prijevoz auta,pošto je udaljen 150km(u jednom smjeru) od mene ,da nejdem traktorom:D
-jel ima možda od vas netko da prodaje 40 u dobrom stanju

uff neznam jel bi išel na auto-vuču jer ima širi trag od traktora ,ali ima mogućnost sužavanja za transport i može se prikapčiti za neki kamiončić ili manje teretno vozilo i tak ga prevesti...

...ako dojdeš do kuma morete navrnuti do mene imam i ja T40 samo je puno stariji i više je delal,al neznam dal bi ga još išel prodavat jer ne dobim neke novce za njega,a on još navek odradi sezonu uz minimalne kvarove i ulaganja...
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
na labudicu ti nebu stal al na kamion sa kranom bu stal jer su meni mojega dopeljali tak dok smo ga kupili. kipa se pomakne desno do kraja a na elevatoru se skine ona kapa gore (završetak elevatora). kaj se tice prevoza, pun tank u traktor i pici jer neznam dal ti se bu splatilo financijski kamion platiti
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
hvala na savjetu ,danas obišo križevce-sav povaren,đeletovec -2001g farba dobra al otkad ga je kupio nije uložio ni kune u njega,treba sve ležaje gume lance i jedna raketa,obišo jedan u bjelovaru ,potrošio rezervar goriva i ništa od kupnje,za tjedan dana idem u sl.brod -kopanica -vidjeti još jednog i to je to sa njuškala dok ne bude koji novi oglas:D
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
hvala,još me zanima jel on stane na labudicu za prijevoz auta,pošto je udaljen 150km(u jednom smjeru) od mene ,da nejdem traktorom:D
-jel ima možda od vas netko da prodaje 40 u dobrom stanju

ja sam svojega uzeo kod zdenaca i isli smo sa vucnom ili kak ti kazes labudicom.Isto smo ga htjeli staviti na vucnu ali nismo ni proavali mislim da bi ti jedan kotac bio na rubu a to nije dobro da ne bi skliznuo, pa smo ga mi zakvacili za vucnu i dovukli ...

ima kod mene jedan berac ali neznam jel je za prodaju ako te zanima mogu se raspitat noviji je ali nema ventilator i covjek je prvi gazda...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
hvala na savjetu ,danas obišo križevce-sav povaren,đeletovec -2001g farba dobra al otkad ga je kupio nije uložio ni kune u njega,treba sve ležaje gume lance i jedna raketa,obišo jedan u bjelovaru ,potrošio rezervar goriva i ništa od kupnje,za tjedan dana idem u sl.brod -kopanica -vidjeti još jednog i to je to sa njuškala dok ne bude koji novi oglas:D

imam ti ja čovjeka u novoj gradiškoj, inače švera s time, ali ja sam uzeo berač kod njega za solidne novce u odličnom stanju...i 100 eur sam mu platio dovoz iz n.gradišek do mužilovčice.. vukao ga je kamionom..i uvjek ih ima po par kom na dvorištu
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
j...

ima kod mene jedan berac ali neznam jel je za prodaju ako te zanima mogu se raspitat noviji je ali nema ventilator i covjek je prvi gazda...


može ako ti nije problem,bitno mi je da nije varen (mislim na nosač kotača gdje je freza i dio iznad remeneice od freze ,znači negdje oko sredine berača gdje se nalaze lanci ispod onog poklopca)kao ovi što sam gledao
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
imam ti ja čovjeka u novoj gradiškoj, inače švera s time, ali ja sam uzeo berač kod njega za solidne novce u odličnom stanju...i 100 eur sam mu platio dovoz iz n.gradišek do mužilovčice.. vukao ga je kamionom..i uvjek ih ima po par kom na dvorištu

znam za njega ,ima ih više komada kao što si i napisao ,ali od njega nebi volio kupiti,jel ih on malo pokrpa i tako prodaje,bolje bi volio nešto naći da nije pucalo i da nije farban ,nema veze kakve su gume na valjcima i ležaji ,to bi promjeni sam sve u komadu i mir par godina
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kakav berač gledaš????

meni se sviđaju ovi zmajevi 212 sa prepravljenim hidrauličnim košem.......jako su jednostavni i puno jeftiniji od sip-a, a također i dvoredni 221 sa košem mi je ok, jer se jako jeftino nađu, te pred sezonu odraditi kompletan remont, dok dvoredni SIP nema ispod 50-60 000kn, i novijeg su godišta......a berač koji dođe 10 000kn i uložiti 3-4000kn, mislim da bi trebala biti solidna mašina, koja može puno obrati, a najvažnije da se otplati prve sezone......
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
može ako ti nije problem,bitno mi je da nije varen (mislim na nosač kotača gdje je freza i dio iznad remeneice od freze ,znači negdje oko sredine berača gdje se nalaze lanci ispod onog poklopca)kao ovi što sam gledao

da tak sam ti i rekel većina njih tu po sredini puca :madmana:...loš materijal ili loše izvedena konstrukcija(sad nebitno koji je razlog:evil: )

al ja se nebi previše z tim zamaral jer to se sve za 200-300 kuna da složiti i pojačati,bitno je da glavne prijenosne osovine nisu pofrkane ili varene,te da getriba i zubčanici ne škripaju :mrgreen: :!::!::!:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@ivanz
moram mnogo da te razočaram , imao sam i 212 i 221 sa koševima i mogu ti reći da su oba bili jedno obišno smeće , ali baš smeće

pogotovu 221 koji je totalno van svih gabarita i nemogućnosti podizanja kljunova

sada imam EKO 3500 koji sam oooodavno tražio , e nešao sam ga i kupio , generalno sredio i to je sila od mašine , tek sam onda vidio da ako nešto valja nije bitno koliko košta , otplatit će se kad-tad

ja sam i uzimao ove zmajeve jer su mi bili finansijski dostupni , hvala nebesima pa sam malo ''ojačao'' i mogao da uzmem sipa
od zmaja jednio (ne baš potpuno) poštujem 216s , ostalo je čista nula , a dvoredni su pregabaritni (moram reći za moje uslove i podneblje)
 

Najnoviji postovi

Na vrh