• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
čuj, zmaj voli brzinu kardana, ja recimo s IMT 565 nemogu brati ako nije doslovno pun gas, a znamo koliko je spor 565 na kradanu, tak da bi ga rus mogel puno bolje zavrtiti, a na manjem gasu ak je motor dovoljno jak...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam radio, bere ko pravi zmaj......jedan problemčić je bio, al se brzo otklonio.....onaj španer, što drži otkidački valjak, on je bio otpušten, pa mi je zbog toga valjak ispao sa reduktora, al brzo sam to vratio i našpanovao taj valjak, poslije nije bilo problema.....

tjerao sam ga sa 500 obrtaja kardana.......probao sam sa 600, i onda mi baca klipove u kabinu, jednom je dobilo zadnje staklo, drugi puta zadnje svijetlo, al ništa nije puklo......na moju sreću, pa sam probao sa 540 kardana i opet se događalo da je koji klip preletio koš.......pa sam pustio na oko 500 obrtaja i tada nije više prebacivao klipove.......

brao sam od 4 popodne, do 9 navečer, i opet suh kukuruz, al ga odlično komuša, za nepovjerovati.......
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kao sto rekoh imao sam ga nekad i isto sam bio prezadovoljan ucinkom. Vec na valjcima je otkidao cist klip. Mozda su valjci pod drugim kutom u odnosu na ove nove ili je nesto drugo u pitanju no sve u svemu odlicno radi svoj posao.
 
D

DF-germany

Guest
imam univerzal 643 i jednoredni berač t-40 koliko ide max okretaja na kardan 1000


ja berem sa sip 40 i sa DF-om berem na nekih 1000 - 1200 motora, to je za kardan 1000, ali ako je neki ekstremni uspon prebacim na 540 jer mi treba veći gas za izvući
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na rusu je 1100 obrtaja motora jednako 540 kardana, ako je kardan na 1000.....
 

737kruno

Član
Tu od
21 Lis 2011
Poruka
32
Pozdrav,
od prekojucer sam vlasnik Sip 40 berača. To mi je prvi berač, pa imam pitanje: Koliko moraju biti zategnuti lanci u hederu koji vuče kukuruz prema perušaču?
kako se kontrolira zategnutost?
Hvala
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pozdrav,
od prekojucer sam vlasnik Sip 40 berača. To mi je prvi berač, pa imam pitanje: Koliko moraju biti zategnuti lanci u hederu koji vuče kukuruz prema perušaču?
kako se kontrolira zategnutost?
Hvala

a našpanaj ih dok na sredini prstom gurneš da možeš lagano par cm(2-3, ne više) ići unutra...:supz:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kod kolege pripremali berač za sezonu prošli tjedan...komplet remont...

DSC01447.jpg

DSC01446.jpg

DSC01479.jpg

DSC01480.jpg

DSC01483.jpg

DSC01485.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas sam malo gledao ovaj berač , u daleko jadnijem je stanju nego što izgleda , da bi radio kompletan bi se morao ''pretresti'' ali baš generalno

Nisam nešto pretjerano zainteresovan za njega (jer je startna cijena 3500e ali se može uzeti daleko ispod toga)
Ipak me zanimaju vaša mišljenja
Burgon DP6 , nema kipanje bunkera nego istovara transporterom , motor perkins , mjenjač+varijator , 10 valjaka na komušačkom stolu

slika118.jpg


I još jedno pitanje , dali bi se na njega mogao upasovati troredni heder od zmaja i dali bi ga on mogao nositi
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima ko kakvih iskustav sa dvorednim ĐĐ beračima

Prednosti njegove i mane
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas sam malo gledao ovaj berač , u daleko jadnijem je stanju nego što izgleda , da bi radio kompletan bi se morao ''pretresti'' ali baš generalno

Nisam nešto pretjerano zainteresovan za njega (jer je startna cijena 3500e ali se može uzeti daleko ispod toga)
Ipak me zanimaju vaša mišljenja
Burgon DP6 , nema kipanje bunkera nego istovara transporterom , motor perkins , mjenjač+varijator , 10 valjaka na komušačkom stolu

slika118.jpg


I još jedno pitanje , dali bi se na njega mogao upasovati troredni heder od zmaja i dali bi ga on mogao nositi
Kod nas čovijek imao 2redni Burgon 1 sezonu,natrpio se straha od prevrtanja i prodao ga u ravnu slavoniju,možda bi se pripasao 3redni heder ali onda definitivno gubiš i ono malo stabilnosti,kod nas je največi problem što večina tig Burgona ima razmak između kljunova 80 cm a sadilice su na 70 pa ima muke na nagnutim terenima sa berbom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa i ovaj je na 80 a širina vanjskih ivica guma je 195 , znači iako bi ga skupio na hederu na 70 (što je moguće) opet ostaje problem gaženja susjednog neobranog redka
Znači jedini izlaz je 3redni heder
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene branje završeno......ono što je obrano, klipovi nisu loši, al ih malo ima........po 20-30m na jednom djelu je stabljika bez klipa, sa južne strane, sa sjeverne nešto bolje, al sve je daleko od dobrog......prinos oko 2000-2200kg na 1 jutro, klipa naravno, bez komušine........još dobro pa sam rijeđe posijao nego što je preporuka za taj hibrid, da sam po njihovom, vjerojatno nebi imao ništa.........:madmana:
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Ja sam danas obrao 1,2 ha i bilo je oko 7 t klipa. Kakva je godina ja sam zadovoljan.
 
B

ButcherCRO

Guest
Pozdrav poljoprivrednici i poljoprivrednice! Trebao bih pomoč, naime trebam zamjeniti one gume što se nalaze na beračima i na trijebilicama što trijebe kukuruz, u hrvatskoj sam probao kod gumiipex-sa! Ali nemaju, čujem sa ima neki proizvođač iz slovenije! Pitao sam majstora gdje on nabavlja, ali neče reči(a nedam 1500kn za par guma)! Pa vas lijepo molim ako tko zna gdje toga ima u Hrvatskoj ili Sloveniji i di su najniže cijene! Hvala!
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Pozdrav poljoprivrednici i poljoprivrednice! Trebao bih pomoč, naime trebam zamjeniti one gume što se nalaze na beračima i na trijebilicama što trijebe kukuruz, u hrvatskoj sam probao kod gumiipex-sa! Ali nemaju, čujem sa ima neki proizvođač iz slovenije! Pitao sam majstora gdje on nabavlja, ali neče reči(a nedam 1500kn za par guma)! Pa vas lijepo molim ako tko zna gdje toga ima u Hrvatskoj ili Sloveniji i di su najniže cijene! Hvala![/QUOT

Komplet sve gume za sva tri valjka (Sip KK30) platio 1.000,00 kuna. Možda mogu još nabaviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh