• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jeste tako na papiru ali teško da mu može zafaliti snage u 3sh bez obzira u kakvom je brdu , moj vlatko je vukao uz brdo ekvivalentnim stepenom prenosa kao što je 3sh u ferge , dolazio sam u situaciju gdje je motor umirao ali je iznosio
a i sam znaš da je vlatko 31ks

e sad , ima veze što je fergin kardan brži pa motor ne radu i piku i samim time nema punu snagu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zaboravljaš jednu, možda najvažniju, stvar: Rusi deklariraju iskoristivu snagu, a ostali snagu na stolu, bez pumpe za vodu, alternatora, ventilatora...
Pri njima se nije šparalo :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
E jbga , povlačim se iz te rasprave jer ruski konji su neuporedivi sa ovim ponijima :supz: :lol:
a vidim ja on vuče kao lud :roll:
 
B

Bobo

Guest
OGROMANJSKI kukuruz :shock::shock:

Majko mila, pa sto je ovo???

Ovdje se slazem, 2. spora i nista vise...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pa i ne treba puna snaga na kardanu :scratch ako se dobro sjećam sa uputstva da je beraču potrebna snaga za normalan rad 18 kw , pričam o EKO3500 ali ne ide ta sva snaga na kardan

kako netreba, ako se radi o 558 sa dvorednim beračem kojeg je bobo spomenuo, onda 558 ima 30ks pri 1500 obrtaja......i njemu fali snage, dok rajka ima 540 na 2000 obrtaja......dok jednoredni bi vukao bez ikakvih problema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
OGROMANJSKI kukuruz :shock::shock:

Majko mila, pa sto je ovo???

Ovdje se slazem, 2. spora i nista vise...

Bobo, o takvom kukuruzu stalno govorimo. Kaj takvoga nema pri vama?
Pri nama su uglavnom ili tak visoki, ili ne valjaju niš.
 
B

Bobo

Guest
Tako visok sam vidio samo dva puta u zivotu... Gustoca je OK, ali visina... boze dragi... pa tu se tarup potupi za dva dana rada...

Najvislji kukuruz koji sam osobno brao je imao klipove u visini kosa na beracu. A najvislji koje sam vidio su bili vrseni zmajem 142 i iz kabine kombajna se nije moglo vidjeti kud se ide, cak je na hered bila zasarafljena letva poprijeko da rusi kukuruze da ne lupaju po staklu prednjem...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Bobo, o takvom kukuruzu stalno govorimo. Kaj takvoga nema pri vama?
Pri nama su uglavnom ili tak visoki, ili ne valjaju niš.
Ili je kak tre ili nikak,tak je i u mom kraju..
 
B

Bobo

Guest
I ja kazem...

Kod nas kukuruz lijepo urodi ali ovolike stabljike nikad vidio nisam...


Kod mene je prosjecan kukuruz visok koliko i bunker beraca a iznad kukuruza viti samo elevator od beraca i eventualno auspuh, ako je visok...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam lani išao kumu brat uslužno kukuruz, ostalo mu od sliaže, zemlja je u nekom vlažnom području, bio je 4 i pol metra visok, moj Zmaj i 565 u 1. sporohodnoj.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja danas dotjerao berač, stari zmaj 2K.......sa ugrađenim hidrauličnim košem......ima par sitnica za napraviti i onda će u probno branje.......sa MTZ 82

stanje je i bolje nego što sam mislio, al sve ću vidjeti na njivi kada ga upregnem......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajde samo što prije postavi slike na forum, imam i ja takav Zmaj :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh