• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

B

Bobo

Guest
po pravilo "kuglica" treba biti na FAST a kockice polako dizes i kipas... ako nikad do sad nisi kipao s IMT traktorom, jako ces se razocarati, jer koliko god bio precizan s kockicama (radi se o mikronskoj preciznosti) UVIJEK ce ti kipa ili malo dizati ili po malo spustati... dok ga jednom ne "nadjes" da stoji kako treba ali to je vise umjetnost...

Jednom prilikom sam digao kipu do pola punu psenice i stojala je mirno kao led, sve dok nije kolega samo uhvatio za stranicu i poceo je traktor polako podizati prikolicu...

Beri s ursusom i suti...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
po pravilo "kuglica" treba biti na FAST a kockice polako dizes i kipas... ako nikad do sad nisi kipao s IMT traktorom, jako ces se razocarati, jer koliko god bio precizan s kockicama (radi se o mikronskoj preciznosti) UVIJEK ce ti kipa ili malo dizati ili po malo spustati... dok ga jednom ne "nadjes" da stoji kako treba ali to je vise umjetnost...

Jednom prilikom sam digao kipu do pola punu psenice i stojala je mirno kao led, sve dok nije kolega samo uhvatio za stranicu i poceo je traktor polako podizati prikolicu...

Beri s ursusom i suti...

hehe ma ne nisam ja to zbog beraca vec zbog prikolice kiperice to me zanimalo kako funkcionira a sad ovo kako si opiso ne vjerujem da cu to na njega ni stavljat brat cu i kipat sa ursuso i sutit naravno !
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Stvarno neznam, svi se žale na te IMT-ove, a ja nikad problema nisam imao s kipanjem, sve uredno radi i zadovoljava sve potrebe. Bez razvodnika...za sada...još uvijek ;)
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Stvarno neznam, svi se žale na te IMT-ove, a ja nikad problema nisam imao s kipanjem, sve uredno radi i zadovoljava sve potrebe. Bez razvodnika...za sada...još uvijek ;)
Vidim da se lepo raspravljate e sad cu vam reci gde je fora pojedine serije IMT imaju hidraulicnu pumpu sa karikama a neke samo sa kulisama one sa karikama mogu da kipuju bez opterecenja poluga a ove sa karikama nema sanse tu je sva fantazija
 
B

Bobo

Guest
Ima li nacina da se iz vana nekako otkrije razlika izmedju pumpi?

Prvi put cujem za ove s karikama...


Inace, u branju kukuruza su mi na gruboj rucki poluge dignuta skroz a kipa mi napaja razvodnik na nekih pola protoka, jer mi za kljunove vise ni ne treba, kad kipam dam razvodniku pun protok i deri dalje...

Sanana, s kipanjem prikolica ni je nemam problema na 539 i 549... Radi kao san, mene je samo mucilo odrzavanje kljunova na odredjenoj visini, sto ovdje neki odradjuju preklopnim ventilom s beraca, dignu kljunove do kraja i preklopni ventil stimaju koliko im treba visine i ostave ga u srednjem polozaju i on trpi sav teret... To dura dvije sezone i kupuje se novi i tako stalno... ovako ja na razvodniku zadam visinu hedera i teraj, ako je negdje polegnut kukuruz spustim i pokupim ga dignem i teram dalje... s osnovnim hidraulikom i 539 ili 549, to bi bila zajebancija ziva...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Vidim da se lepo raspravljate e sad cu vam reci gde je fora pojedine serije IMT imaju hidraulicnu pumpu sa karikama a neke samo sa kulisama one sa karikama mogu da kipuju bez opterecenja poluga a ove sa karikama nema sanse tu je sva fantazija

Nisam te razumio :confused:
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
221 sam vidio u prolazu 20km od mene, i slični su mi naizgled, nisam ulazio u detalje.....samo sam vidio da ima puhalnik, kao 223.......

znači K2 je onda bolji od 221......

kakav je sipov KK30???? taj što se prodao za 900€ sada vidim u oglasniku da mu je cjena oko 1700€......zanimljivo



što mislite o ovom beraču:

http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...ktorski-zmaj-2-reda-ili-mjenjam-oglas-1288089

tu je zmaj tek počeo radit, takve berače su u americi koristili 50-ih godina 20-og stoljeća, NEW IDEA, IHC, JOHN DEERE, HESSTON, itd su ih proizvodili
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ne razumem se u berace, ali trazim glavcinu za IMT prikolicu jednoosovinku, 5 sarafa felna ide, i zvao sam jednog coveka kaze da je to isto kao na beracu, sad ja neznam koji je to berac, da li to odgovara i da li je to isto pa molim za vasu pomoc
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Vrlo moguće da je isto , zavisi koja felna ti treba , koliko coli guma ide ?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
482
zmaj 214 ima 5 rupa.
3474506_6_644x461_culegator-de-porumb-zmaj-214-.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Svi kažu kako je tornado 40 sklon pucanju šasije i elemenata. Prošle godine sam gledao u Gudovcu kod Panexa izložen Tornado 40, i zamjetio sam jednu stvar, da on uopće nema šasiju ispod bunkera nego samo rudu... Ako je sa šasijom pucao, pitanje šta se bude sad kad je uopće nema..
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Nema veze hoce li bit pucanja ili nece najvaznije je da su im nabildali JAKO "popularnu" cijenu, nesto sitno preko 100tkn... van svake pameti!
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
ne razumem se u berace, ali trazim glavcinu za IMT prikolicu jednoosovinku, 5 sarafa felna ide, i zvao sam jednog coveka kaze da je to isto kao na beracu, sad ja neznam koji je to berac, da li to odgovara i da li je to isto pa molim za vasu pomoc

pa iisti ti je rspon rupa i sve na imt-ovoj prikolici kao i na imt-u 577 i na zmajevom jednorednom beraču i na zadnjem točku od zmaja 142....
ako ti treba felga ili glavčina samo me kontaktiraj...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Svi kažu kako je tornado 40 sklon pucanju šasije i elemenata. Prošle godine sam gledao u Gudovcu kod Panexa izložen Tornado 40, i zamjetio sam jednu stvar, da on uopće nema šasiju ispod bunkera nego samo rudu... Ako je sa šasijom pucao, pitanje šta se bude sad kad je uopće nema..
tornado 40 nikada ni nije imao drugačiju šasiju nego je ova. ja ga imam novog od 2000 i nikada nisam imao problema, ali sam vidio x budala koji s praznom prikolicom stanu na obrani kukuruz koji je bio zagrtan, pa ovaj s punim beračem preko tih redova i ako neide jako polako normalno da će nesto popucati.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
tornado 40 nikada ni nije imao drugačiju šasiju nego je ova. ja ga imam novog od 2000 i nikada nisam imao problema, ali sam vidio x budala koji s praznom prikolicom stanu na obrani kukuruz koji je bio zagrtan, pa ovaj s punim beračem preko tih redova i ako neide jako polako normalno da će nesto popucati.

kak nije imao? vidiš na slikama razliku između novog i starijeg..
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Meni je pukla ruda na tornadu 40. Zavarili je, malo pojačali i to je to. Samo bih preporučio da se koš ne navršava jer je slaba ruda na tornadu 40.
 

Najnoviji postovi

Na vrh