• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Taj sam video vidio davno i veću glupost nisu mogli napraviti. Kasnije su to i sami skužili. Šteta utrošenog vremena i truda
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa taj kombajn je stvarno glupost,kome treba neki veči kombajn za u klipu onda če kupit neki samohodni,a ne da se zajebavaš da smontiraš ga na traktor,odmontiraš a i pitanje al na svaki se da pripasati...

nego dečki kaj mislite da kombajn se tjera na 1000 obrtaja kardana,bili se šta dogodilo osim kaj bi pokoji klip dobio u glavu? i normalno brže bi mogao iči po zemlji...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Nekada su bili slični berači dvoredni . Proizvodnja neke Češke firme ako se dobro sječam reklame iz gospodarskog lista .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
nego dečki kaj mislite da kombajn se tjera na 1000 obrtaja kardana,bili se šta dogodilo osim kaj bi pokoji klip dobio u glavu? i normalno brže bi mogao iči po zemlji...[/QUOTE]

Ja sam protiv takvih stvari! Ako na stroju piše 540 okretaja kardana onda ga tako i tjeraj jer nije to budala napisala da bi sad netko drugačije radio! A ako bi se svi strojevi tako tjerali više od dopuštenog prije bi odlazili i više bi se kvarili jer nije napravljeno za tu brzinu...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ne vejrujem da ga i on planira vrtiti sa 1000okr/min, ali na kardanu koji vrti 1000 okr/min na max broju okretaja motora, dakle na pola gasa 500okr/kardana.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tako je na to sam mislio kak kaže kolega @powershif,zašo bi motora tjeral da se bezveze brzo vrti kad bez ikakve brige ide i na pol gasa...i odma je razlika i u potrošnji goriva i u svemu...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
tako je na to sam mislio kak kaže kolega @powershif,zašo bi motora tjeral da se bezveze brzo vrti kad bez ikakve brige ide i na pol gasa...i odma je razlika i u potrošnji goriva i u svemu...

A onda ok. Pa tako ja radim na proximi kardan na 1000, a ler gas tako da to ispadne oko 400 okretaja kardana... To bi i ja mogao, ali zašto brati sa traktorom od 90ks kad mogu brati sa 3511 koji potroši 40 litara goriva na cijeli dan branja...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa dobro ide i tak,ali kakva je razlika u potrošnji goriva između TD75 i malog IMT 539 pa fergo više potroši nego TD jer netreba ga tjerati po gasu,a i ovak je velika razlika u potrošnji...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
pa dobro ide i tak,ali kakva je razlika u potrošnji goriva između TD75 i malog IMT 539 pa fergo više potroši nego TD jer netreba ga tjerati po gasu,a i ovak je velika razlika u potrošnji...

ok svako radi onako kako mu je najisplativije i najefikasnije...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
pa dobro ide i tak,ali kakva je razlika u potrošnji goriva između TD75 i malog IMT 539 pa fergo više potroši nego TD jer netreba ga tjerati po gasu,a i ovak je velika razlika u potrošnji...

Daj malo pojasni velika razlika u potrosnji ne kuzim!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa fergo potroši skoro ko moj torpedo cjeli dan dok ga tjeraš,a duplo je slabiji
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Koliko tvoj Torpedo troši na cjeli dan branja kukuruza? Uzmi u obzir da je 539 okretniji od Torpeda, kraći je.. Mana kod 539 u branju kukuruza je da mu fali brzina..

a ovaj video od ovoga 6-torednog berača pa gdje je njemu kukuruz, tera 6 redi, a baca manje nego moj jednoredni..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam,nisam jos tak dugo brao sa njime,samo sam probao i super ide ,a i dosta je okretan ,a okretanje je mačji kašalj dok si za hidroulikom a ne dok navlačiš mehanički volan...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Moj 539 u sezoni, dok je bilo posla pravo ujutro rano se kretalo i navečer kasno završavalo, znači nekih 12-15 sati radi brije 30 litara goriva, godišnje je brao 70 jutara samo usluga... a što se tiče okretanja, kočnice razdvojene, ruke mi i ne trebaju kod okretanja..:(happy):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mali plavi pa ti usporedujes nebo i zemlju razliku od 35ks i klip manje i razlicit izbor brzina!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
pa taj kombajn je stvarno glupost,kome treba neki veči kombajn za u klipu onda če kupit neki samohodni,a ne da se zajebavaš da smontiraš ga na traktor,odmontiraš a i pitanje al na svaki se da pripasati...

nego dečki kaj mislite da kombajn se tjera na 1000 obrtaja kardana,bili se šta dogodilo osim kaj bi pokoji klip dobio u glavu? i normalno brže bi mogao iči po zemlji...


sa rusom sam išao sa 1000 obrtaja kardana......i pola gasa, gdje je imao oko 500 obrtaja, malo slučajno dodam više gasa, klip dobijem u zadnje staklo......
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
ja sa zetorom idem na pol gasa, 3 ili 4 sporohodna i imam optimalnu brzinu i potrošnju (3 rali 40 litara) sa tornadom 40.. 1000 okretaja kardana uništava i hidrauličnu pumpu, i ležajeve i sklopove na beraču.. bolje i jedan dan radit duže neko dati cijelu hrpu para na djelove i cjeli dan šerafati...i nikad se nevozi kuruza u beraču doma s polja.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Moj je vozio kukuruz kući u bunkeru, kad ne stane u prikolice više pa se natrpa pošteno i bunker, šteta da ide prazan!! Prošle godine pukao tamo iznad freze gdje drži kotač!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
mislim da ferguson troši sa beračem isto ko i u oranju sa jednobraznim plugom, ista stvar......

1000 obrtaja kardana naravno da nije dobro, a npr, kod zmaja dvorednog imaš prvi reduktor, koji ide sa kardana, unutra možeš mjenjati zupčanike,samo se zamjene pogonski i gonjeni.......time dobijaš da berač možeš tjerati sa 720 obrtaja kardana, što je npr kod imt 560 pun gas,a kada vratiš zupčanike, onda tjeraš sa 540 kardana.......jer na 540 kardana, imt 560 nema punu snagu, nego možda 40-45ks, što nije dovoljno za dvoredni.......
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
ja sam ih najviše vidio da im se ruda savije pošteno i to ispod vratila kardana... a vjerojatno i popucaju... sam se to nevidi izdaleka
 

Najnoviji postovi

Na vrh