• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
ja sam mislil da ima i ovaj hidraulično kipanje, tek sad vidim da se otvara na dnu kible i tako kipa. Zato i je bunker tako visoko postavljen.
A kako da si prodal 2-rednog kad ti je tak dobro delal?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prodao sam rusa 82, i taj berač 2km, pa nemam traktor koji bi ga vukao.......ostao sam na fergusonu, pa sam uzeo jednoredni berač za njega......
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,169
Griješiš.
Z3511 ti ima punu snagu na 2000 rpm, tak da kardan postiže 540rpm na nekaj manje od 2000rpm motora i brži je begp na 62-ojki.

da tek sam sad malo bolje pogledao. Znači i na 3511 i na 6245 i na proximi 90 mi je na 2000o/min 540 obrtaja kardana. A kad berem s 3511 tjeram ga oko 2000/min, a tako i na 6245.
 

Denis01

Novi član
Tu od
24 Lip 2009
Poruka
14
imam nekoliko pitanja:
bere li ko sa utb 445 dv
gdje kupit kardan s dulim zglobom i koje su prednosti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Prednosti tog kardana su takve da nemožeš ni zamisliti , vrijedi svaku paru ma koliko bio skup
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Vidim da se nešto prije pisalo o ovome samohodno-montažnom čudu od BERKA
:icon_lol: pa ja se na sajmu nisam čudom mogao načuditi da je neko napravio toliki promašaj , to toliko grozno izgleda da nemam riječi da vam opišem , najžalivije od svega mi je što sam stvarno dosta vremena posvetio njemu da ga detaljno analiziram
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Jel zna neko gdi bi mogel kupiti gume za valjke, za sip tornado 40?
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa trebalo bi biti u svim boljim poljoapotekama ..i mi baš ove godine smo zamjenili gume na valjkima na kumovom beraču(kod nas je na remontu) komadu su po cca 30-35 cm,a cjena mislim da je 75 kuna za taj jedan komad...bar kod nas... a sad kolko ih ide na komplet na veljke nezz...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
misliš na ovog od kolege @ivanz? pa to je takov nekov ,ali ak su več i predelavali na osovinu pa mogli su to predelati toga bunkera da bu na na ostalima,na kipanje..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa mogao ga je staviti i na tomo vinkoivča 418 .
Danas vjerojano postoje bolji i moderniji berači ali vjeujem kad je to došlo u polje da su ljudi klicali isto kao i danas na x rednog talijana .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
On je to uzeo više za uslužno, a svi su ga zvali jel zgazi minimalno, za razliku od vučenih berača, sam je problem i u korpu toj, tu nije stalo više od 500-kg kuruze, sječam se da je u gumenjak znao kipat 3-4 puta, a normalni berač 2. ja sam na svojem neki dan pravio čahure za osovinu za frezu i promjenio ležajeve, 50 kn komad
 
Posljednje uređivanje:

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Vidim da se nešto prije pisalo o ovome samohodno-montažnom čudu od BERKA
:icon_lol: pa ja se na sajmu nisam čudom mogao načuditi da je neko napravio toliki promašaj , to toliko grozno izgleda da nemam riječi da vam opišem , najžalivije od svega mi je što sam stvarno dosta vremena posvetio njemu da ga detaljno analiziram
Inženjeri su imali sličnu ideju :icon_lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
misliš na ovog od kolege @ivanz? pa to je takov nekov ,ali ak su več i predelavali na osovinu pa mogli su to predelati toga bunkera da bu na na ostalima,na kipanje..


biti će i na kipu prepravljen......u subotu sam ga probao, dobro radi, i zadovoljan sam kako čisti klipove.......meni je bitno da berač dobro radi, i da je malo novca, te da je što jednostavniji.......jer odraditi će posao isto kao i sip t40, koji je barem 10 puta skuplji od tog zmaja, a ima puno manje djelova, pa time i manje kvarova........sada me još zanima brzina u usporedbi sa sipom.......a to ću znati kada budem ušao u polje.......
 

Najnoviji postovi

Na vrh