• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
ovo bi volio imati kod sebe na beraču.....



Nemoj misliti da je ovo nešto spektakularno jer kada sam orao iza ovoga tarupa proklinjao sam saam sebe :(devil):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zašto????

meni to izgleda OK rješenje.....samo se bojim, ako ima puno trave da se mota oko osovine što drži nož.....pa si onda u velikim problemima.........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ova samo izkomada stabiljku i onda plugovi stalno štopaju , muke neviđene :(devil):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gledam kako to funkcionira na berko beračima, pa mi se čini da je dobro....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ujak neki dan uteral Bourgoina u kukuruze, malo za probu i grupu 300, drugi tjedan bude obral to sve, gotovo je zrelo več.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro da sam pitao, da nisam krenuo u prepravku.....

moj fao 290 oberem do kraja tjedna.......prije 10 dana sam obrao jedan red, za probu berača, i već tada je bio skoro zrel......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Eto i mene ste ponukali da malo procunjam i danas sam gledao dok sam išao njive koje se pored puteva , već ih ima koje bi se mogle brati gledajući iz daljine
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Universal 530,ovisi ako nema puno smeča i lišća onda u 4 sporoj to večinom dopodne dok je rosno,a onda 3spora.Potrošnju nisam nikad mjerio,mogao bi ove godine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
E ja sam večeras uspio naći vremena da izvučem berač iz garaže , za koji dan pregled i podmazivanje :drink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koja je brzina berača???? kada je dobar kukuruz, u km/h???? prošle godine sam mogao voziti skoro i 10km/h, al nisam nikada brao kada je kukuruz odličan.....
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Traktor je iz 97god i nepokazuje kolko ide km/h. Mogu ja terat berač i u 2 brzoj,al šta mi vrijedi ako mi klipovi lete svugdje okolo samo ne u košaru i ako mi ispadaju iz onog vraga što bere klip
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ferguson je malo nezgodan za branje......jer nekada je 2 spora, jako spora, a 3 spora opet brza, za branje bi najbolje bilo nešto između.......al budem sada vidio kako će se ponašati u radu.......ako tako bude i kod mene, napravit ću kod kardana jedan prijenosnik, kako bi mogao dobiti određenu brzinu.......mislim da čak tako nešto ima i za kupiti.......u šidu na vašaru, savo????
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
Najoptimalniji traktor za vuči jednoredni berač bi bio neki od 150 ks, i 6 tona težine sa prvim 30" a zadnjim gumama 40", još da je okretan ko mali ferguson, potrošač ko polo 1.4 tdi, i najoptimalnijm brzinom od 20 km/h i to u 4 ili 5 dirketnoj.. onda bi to bil poso :-D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
ferguson je malo nezgodan za branje......jer nekada je 2 spora, jako spora, a 3 spora opet brza, za branje bi najbolje bilo nešto između.......al budem sada vidio kako će se ponašati u radu.......ako tako bude i kod mene, napravit ću kod kardana jedan prijenosnik, kako bi mogao dobiti određenu brzinu.......mislim da čak tako nešto ima i za kupiti.......u šidu na vašaru, savo????

Nisam vidio da ima neki originalni sklop ali i drugi su mi rekli da to neko tamo donosi
U principu to su ti dva lančanika i jedno kućište sa ležajevima , improvizacije su moguće :wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh