• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
kak nije imao? vidiš na slikama razliku između novog i starijeg..

na novom je bunker pomaknut u desno nema unutarnjeg kljuna pa se cini da nema šasije ali šasija je ista i na jednom i na drugom
 
B

Bobo

Guest
Berac "bez sasije" se tako isporucuje. unutarnji kljun skinut i prebacen desno i vidi se na slikama iza bunkera, i bunker je pomaknut skroz u drugu stranu zbog lakseg tovarenja (bunker je na sredini i ne strsi van gabarita beraca, a i lakse je vilicarom utovarati/istovarati kad je bunker na sredini).

Sasija je i na jednom i na drugom na istom mjestu tako da nema problema.

Sto se pucanja rude tice, ne slazem se s vama. bunkere uvijek punim dok se ne krene iz njih prosipati ali po njivi ako i moram voziti s punim bunkerom uvijek u brzini u kojoj i berem, eventualno 1. direktna na malom gasu. Druga stvar je kad se skipa zuri iskipat pa s jednog kraja njive na drugi opletu po gasu, berac krene poskakivati a za takve "manevre" je svaka ruda slaba. Ista stvar kad se zapadne s beracem i jos s punim kosem, i na zmajevima i na sipovim se ruda kida kao da je od papira...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
na novom je bunker pomaknut u desno nema unutarnjeg kljuna pa se cini da nema šasije ali šasija je ista i na jednom i na drugom

Kak je tebi šasija ista a fali cijev sa ravne strane koša? kljun ima ali nije namontiran bio,
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
Nema veze hoce li bit pucanja ili nece najvaznije je da su im nabildali JAKO "popularnu" cijenu, nesto sitno preko 100tkn... van svake pameti!


101 000kn......cjena me jako iznenadila......dok BERKO jednoredni novi dođe oko 70 000kn, a dvoredni oko 110 000kn i prije bi ga uzeo nego sipa.........a zmajevi su dosta jeftini, samo ih treba dobro uraditi i radit će bez problema za puno manje novčića..........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Kak je tebi šasija ista a fali cijev sa ravne strane koša? kljun ima ali nije namontiran bio,

Šasija je skinuta, jel shvačaš, spaja se na šerafe, točo je tako kaj je Bobo napisao.
Točno se sječam kad smo pred 2 god. tovarili susjedov T40 na kamion pod ceradu, skinuli smo nutarnji kljun i taj komad časije da bi se bunker sa njegovom šasijom pomaknuo prema vanjskom kljunu i tako je onda jedino mogao zaći u kamion pod ceradu. Kraj priće.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Šasija je skinuta, jel shvačaš, spaja se na šerafe, točo je tako kaj je Bobo napisao.
Točno se sječam kad smo pred 2 god. tovarili susjedov T40 na kamion pod ceradu, skinuli smo nutarnji kljun i taj komad časije da bi se bunker sa njegovom šasijom pomaknuo prema vanjskom kljunu i tako je onda jedino mogao zaći u kamion pod ceradu. Kraj priće.

Nju nisam tam ni vidio.. Ebeš to, daš sto hiljada kn i još moraš šerafit po njemu :p
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
nije šasija skinuta jer je šasija zavarena imam ja tornada 40eol novog kupljenog pa znam kak je dovežen i kak je bio na onoj slici tamo gdje ti je ona plava crta ispod te plave crte se nalazi šasija ali se nevidi zbot toga što je bunker pomaknut na kljun
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
slažem se sa kolegom ja sam kupio novog prije 2 god i došao je u ovakvom transportnom položaju.Šasije su iste kao i na starijoj 40-ki stim da je u ovog novijeg 0d 2010 šasija pojačana sa još jednim redom profila,ne u istoj dužini ali su pojačana mjesta gdje je volio cvrknit.Obratite pažnju i kod montiranja koša pošto imaju 2 opcije za traktore šireg i užeg traga.Prva je za šire a druga rupa (pri kraju) za traktore užeg traga.
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
L

ler

Guest
Tko je uvoznik za Hrvatsku

101 000kn......cjena me jako iznenadila......dok BERKO jednoredni novi dođe oko 70 000kn, a dvoredni oko 110 000kn i prije bi ga uzeo nego sipa.........a zmajevi su dosta jeftini, samo ih treba dobro uraditi i radit će bez problema za puno manje novčića..........

Tko je generalni uvoznik Berko berača za Hrvatsku zamolio bi da mi ako tko zna tu informaciju da mi odgovori :(handshake):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Evo par slika od mog berača-Sip tornado 40:




i ruda koja je bila pukla pa smo je samo pojačali i povarili:


Godišnje pobere oko 10ha.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Obratite pažnju i kod montiranja koša pošto imaju 2 opcije za traktore šireg i užeg traga.Prva je za šire a druga rupa (pri kraju) za traktore užeg traga.

te rupe nemaju veze sa širinom traktora nego zbog rada na nagnutom terenu i mislim zbog transporta a rudo se pomiče zbog širine traktora
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Zbog čega je puklo rudo ?

Ja sam ga kupio polovnog i radio sam s njim sa Zetorom 3511 i prve godine mi je pukla. Vjerovatno zbog prebrze vožnje sa punim košem po neravnom terenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh