• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Misliš si kupiti Tornado 40?? Ako je ravan tera ga bez problema jer ja ga u ravnu teram sa Z3511 tj. 35 ks i ide bez problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Malom brusilicom (fi 115...125) s reznom šajbom od 3mm. Ne previše tiskati da oštrica ne poplavi.
Na isti način brusim nože strižne kose.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Da,ali su po 40 000,a jos bi ih sve trebalo malo sredit

Mogu ljudi njih cjeniti toliko, ali to ne znaci da mogu toliko i dobiti..
Ima takvih koji cijeni npr 40000, a dodes mu sa gotovinom i on odmah pusta 10, 15 tis kuna..
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
309
pozdrav ekipi, trebao bih malu pomoć od znalaca :)





da li netko zna zbog čega ovaj lančanik na slikama stoji ovako ukoso?
taj problem sam uočio na kraju prošle sezone kada mi je prestao raditi komušački stol. kada sam maknuo taj reduktor i lančanik vidio sam da je malo bio pojeđen utor za kajlicu na osovini na koju se taj lančanik stavlja

želio bih riješiti taj problem prije početka sezone u miru pa ako netko zna od kuda početi neka pomogne :)

P.S. radi se o beraču sip eko 3500
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Joj , skroz teško je sa slike utvrditi šta je deformisano ali meni nekako izglada da su stradali ležajevi u ovom reduktoru , + tome imam osjećaj da su i ricnovi na osovini bliže kljunovima skrljani

Koliko se sjćam ta dva lančanika imaju ricnove kao osovina kardana a ne jednu kajlu , u svakom slučaju taj reduktor lapaćki skini pa vidi šta je problem
i pri montaži probaj ucentrirati osovine , one veće rupe na ovom prednjem nosaču za to služe
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nutovi , kao na kardanu onih 6

images
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Molio bih pomoc posjedujem berac eko 35 t sad me zanima sta se sipa u reduktore dali mast ili ulje puno hvala?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nema te ricnove kao na kardanu, ima kajlu, 100% sam siguran
Onda je to već nekome crklo pa navario i urezao kajlu , i kajla će raditi radnju jer nema tu velike obrtne sile ali najbitije od svega je da je sve u centru inače :mur:


@mika , mast , ulje neće ostati jer je sipanje sa donje strane , ja lično koristim tečnu mast
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Neznam da ste vec raspravljali o tome al imam jedno pitanje! Imam tornado 35 i mjenjal bi gume na valjcima, sad su gore one duge gume(trodjelne) al sad bi stavil one pojedinacne, uske gume! Dal neko ima iskustva sa njima i koje su bolje!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nemoj.
Na T35 sam imal originalne, pa sam ih dal narezivati. Velika greška.
Na T80 su bile one sječene od autoguma

Nijedne ne čiste kao originalne. Bar je moje iskustvo takvo...
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Ja ih nisam narezival mada sam cul da i to rade, tu kod nas covjek iz susjednog sela je prosle godine stavil te male gume i veli da mu cisti bolje, na oko izgleda da bi te gume morale bolje cistit, em imaju vece utore i vise je tih utora! A znate kak se veli "sto ljudi,sto cudi!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam imal te narezane dobro čiste ali se brzo potroše poslije njih sam stavil originalne i traju duže i dobro čiste ali treba prepoznati originalne (valčaste) njihova rupa ni je okrugla več elipsasta okrugle rupe imaju kineske i sl kopije tak da se slažem sa ZJ-om da orginalne su najbolje riješenje .
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Slazem se kolega Željko s tobom,ništa bolje ne čisti od orginalnih kolko sam barem ja vidio
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Hvala ljudi! Bum videl kaj bum zmislil, s tim da su orginalne gume dosta skupe od zamjenskih!
 

Najnoviji postovi

Na vrh