• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas kupljena nova remenica po akcijskoj cijeni :icon_pidu:
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jel ima netko katalog rezervnih dijelova ili bilo kakvu knjižicu o beraču zmaj 222.....konkretno me zanima 1987. godina (ako ima više tipova istog ovisno o godini proizvodnje), ali nije uvijet...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam kačao negdje uputstvo za Z224 ali nisam siguran da ga ima negdje , čak nisam ni siguran da ga imam na računaru
Ako ono može da ti pomogne reci pa da potražim po mojim dokumentima
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Imam ti ja u papirnatom obliku. Ako ti treba nesto posebno skeniram ti a ako bi cijeli javi na pp pa cemo smislit nesto.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Koje su bitne razlike izmedu sip-a T 35 i T 40?
T 40 ima drugaciji heder, tj hidraulicni, ali zanima me ovo oko freze, komusackog stola, elevatora i to, jel ima tu kakve razlike izmedu ta dva stroja?
I na sta da opcenito pazim pri kupnji sip-a T 35?
Mozda je vec negdje pisano u ovoj temi o tome ali ima toga puno za procitati..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
T40 (govorimo o starijim modelima)
duži
ista oba kotača 10/75-12
dulje rakete
hidraulično podizani heder
2 valjka za izbacivanje stabljike
visina gurajućih lopatica na valjcima dade se podešavati.
Pomični bunker (s gornjom šasijom) se dade pomicati po nosivoj šasiji. Namjena mu je sužavanje za transport.

T35
kraći i okretniji
desni kotač uži 6.00-16, 6 rupa
kraće rakete
fiksiran heder. Visina branja dade se promijeniti ulošcima ispod osovina (dade se dići za cca 5cm).
4 valjka za izbacivanje stabljike
Fiksno montiran bunker.
Vele da je sporiji od T40.

Moj je izbor bil T35 i nisam požalil.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Cini mi se da bude i kod mene T 35 prevagnul jer je 10-15 tis kn jeftiniji od T 40, a sigurno nije toliko i gori.
Nasao sam jednog T35, star 20 godina, a pobrao je svega 50 jutara kukuruza, 100 % provjereno, kao novi je. Covjek se jos dvoumi bi li ga prodao ili nebi.
Koliko da mu ponudim za taj berac?
Danas sam ga cijeloga pregledao i od ulaganja bi trebao mozda samo promjeniti gume na valjcima, jer su ove otvrdnule od stajanja.
E sad, zanima me par stvari: vrh rakete se moze podici rukom 2-3 cm prema gore (i jedna i druga raketa), jeli to normalno ili je u pitanju neki nedozvoljeni luft?
Onda, elevator, jel istina da uzbrdo kad se bere ispadaju klipovi s lopatica i skupljaju se dolje na dnu, jer cini mi se da je elevator dosta strm?
Ne razumijem se bas u berace pa bi trebao uzeti nekoga tko zna da ga pregleda..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
...- vrh rakete se moze podici rukom 2-3 cm prema gore (i jedna i druga raketa), jeli to normalno ili je u pitanju neki nedozvoljeni luft?
Nije normalno, ali se da popraviti. Luft najčešće uzrokuje poderani bolcn na kojem stoji raketa. Često ljudi izgube taj bolcn, pa gurnu prvi šaraf koji im se najde pri ruci. To se lako riješi tak da se prerajba rupa i T šaraf na prvu veću mjeru, te se ugradi poboljšani bolcn. Drugi razlog mogu biti poderane osovine na raketama. I to se da riješiti navarivanjem i ponovnim tokarenjem na mjeru. Ja sam na svojem dodal mazalice za lagere raketa i za te bolcne. Lufta više nije bilo.


Onda, elevator, jel istina da uzbrdo kad se bere ispadaju klipovi s lopatica i skupljaju se dolje na dnu, jer cini mi se da je elevator dosta strm?
Kad bati krenu u tunel, nemaš brige. Uostalom, pri vama (pretpostavljam) nisu takvi bregi kakvi su pri nama. To nije problem. Bar meni nije bil.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Neznam kak bi se poderale osovine na obadve rakete, a berac je obrao svega 50 jutara u svojih 20 g. A ovaj prvi slucaj bi mogao biti, ali bas na obadve rakete da je isti luft? Znaci rakete moraju biti skroz fiksne?
Evo ovdje dok primim raketu s prstom ju podignem 2,3 cm prema gore, i jedn i drugu:

PS. to nije taj berac, slika je posudena sa neta..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
probaj pogledati one "noževe"kaj idu uz raketu iz nutarnje strane..kad su oni dobro stegnuti,nesme to mrdati nikud,a da zabil sam pitati,dal ima cjela raketa lufta sa kučištem lagera(na T šarafu) ili samo ovaj spiralni vrh?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
E to se sad uopce ne mogu sjetiti dal se cijela raketa pomjera, al mislim da da..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Osovine se poderu jer se lageri okreću na njima. Okreću se jer je premala tolerancija pri ugradnji, a i ponekad lageri zahrđaju. Često su loše kvalitete i suhi. Ja zato uvijek volim zalijepiti lagere na osovinu.
Neznaš, dok ne otvoriš. A otvori čim dopeljaš doma, jer bu u konačnici manja šteta.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Moze biti, jer danas dok sam ga pregledaval uopce nije mastan oko mazalica, tako da sumnjam da ga je taj covjek i jednom podmazao, al dobro da nije puno radio.
Sad koliko da mu ponudim za to, jer ni sam nezna koliko bi me trazio, a nebi da zakinem ni njega ni sebe?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Stigao berac doma..



U svojem radnom vijeku pobrao je cca 50 jutara kukuruza, ali cini mi se da nikad nije bil podmazan ni opran..
Sad jedan dan ga budem detaljno oprao i podmazao da vidim kako igra onda.
Ova uska guma mu je za zamjenu jer nikad nije bila pripumpana pa je ispucala, par limova treba pritegnuti i staviti par serafa koji su popadali, treba zamjeniti ovih par guma koje pritiscu klipove na komusacki stol i ove gumene lopatice napred na hederu i dva noza na frezi..
Jedino danas kad sam ga stavio u pogon, desna strana hedera, gledano odozada, se dosta trese, tj vibrira.. Sto bi to moglo biti?
Jel je mozda uvlacni lanac prenapet ili je nesto drugo u pitanju?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Kolega čestitam ti na kupnji, nek te dugo i dobro služi, vidi se da jeljepi strojček i jel se može znati kolko $ ?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
To sto ti heder trese, moglo bi biti da ti je puknuti nosac hedera. To je kod mene bilo, ali nisam skuzio dok nisam rastavio kombajn totalno na strahi hedera. Heder se objesio, lanac se prenapeo i rastegnuo. Onda sam nadovario pojacanja, zamjenio uvlacne lance i sad je oke. Ja imam takvog, ono sto ti preporucam, pogledaj stanje lancanika na glavnom pogonskom reduktoru, onom sto pokrece uvlacne lance, da nisu mozda osovine pojedjene. I ono sto vidis i smatras da je pohabano ali bi moglo izdrzati, MJENJAJ, jer ce te izdat u sezoni ako mislis sta usluzno brat i onda ces morat stajati u praznom hodu. Nek te sluzi dugo i sretno... Cestitam na kupnji..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dali su svi noževi na frezi čitavi? Zbog toga ti može tresti. Možda je i neka osovina dobila pa malo zabacuje i trese. Uglavnom, svu sreću u radu sa strojem i da te dugo služi.. :icon_pidu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Imam ja nekoliko noževa za prodati, jer nemam više berača, pa ak nekom treba...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, ajd nek si ga i kupil napokon! :)

To je taj o kom si pričal?? Jel to tu iz Prugovca ili gore z bilogore?? Koja cjena na kraju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh