• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nisam to ni raskapao nikad, kolko sam uspio vidjeti, mazalica nema nigdje, tak da sve skupa nisam ni znao za to da se tak može :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
nemaš drugog načina. neznam jeli imaš uputstvo za upotrebu ? u njoj piše da tu ide mast, viskoma R, a drugog načina da ju uguraš unutra nema osim mazalicom kroz tu rupu. ja sam stavio malo hipenola i grafitne masti. sve i podmazujem sa grafitnom
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nisam dobio uputsvo, neg tak, neš saznaš, pitaš, čuješ, i tak... to je onda kod mene debelo suho, kad nije dirano kak je kod mene
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
nevjerujem da je suho. imaju semerinzi pa nemože mast samo tako van. ako očeš skeniraću ti uputstvo sa popisom djelova pa ti pošaljem ili ako kome treba stavim ga ovdje na forum pa nek se ima
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Možda bolje da staviš tu na forum, možda dosta njih nema to, pa si svako skine sam sliku.. ako nema tog puno...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
nisam dobio uputsvo, neg tak, neš saznaš, pitaš, čuješ, i tak... to je onda kod mene debelo suho, kad nije dirano kak je kod mene

Ja sam prošle godine to rastavljao jer je ta osovina mi dobila pa ju je trebalo zamjeniti, također nikada nisam rastavljao od kad imam berač. a to je više od 15 godina, ima masti unutra sasvim dovoljno, al sam još malo natrpao i vozi dalje..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ljudi, trebam pomoc... Radi se o kombajnu EKO 3500. Imam tu dva videa pa pogledajte... Zanima me da li je ovoliko slobodnog hoda na kardanu normalno ili nije normalno?

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=b4TYpRnTsyk[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_g6kjDymh8s[/YT]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
u kakvom su ti stanju lančanici koji se spajaju sa dublim lancem prije kutnog reduktora? na ovom kaj ja radim ima tu dosta potrošene lančanike pa ima lufta tak..

sve u svemu nebi smjelo biti tak ,al može se raditi bez problema,osim ako nije neki problem pa da ima lufta u reduktoru..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ono sta mi se pocelo desavati danas iznimno da se ukljucuje kuplung na kardanu svako malo preskoci...

A kaj se reduktora tice, kad uhvatim ovu osovinu na drugoj slici i program okrenuti kardan prostorucno isto ima lufta...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Danas akcija.......

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=M4GxCcouXNA&feature=youtu.be[/YT]


99ao.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ono sta mi se pocelo desavati danas iznimno da se ukljucuje kuplung na kardanu svako malo preskoci...

A kaj se reduktora tice, kad uhvatim ovu osovinu na drugoj slici i program okrenuti kardan prostorucno isto ima lufta...
Inace ta osovina izlazi iz reduktora a na ulazu je kardanska osovina.. i velim kad jednu uhvatim drugu mogu rukom okrenuti kao i na videu...
Jel to oke ili nije?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
e sad kolko sam ja skužil tebe reduktor zahebava,tj. nekad preskače,a to nebi smjelo biti tako nikak..
ako su okolo dobri lančani spojevi i njihovi lančanici ,onda najbolje rastepi reduktor i vidi kaj je s njim i zupčanicima nutra...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne ne, kolega krivo si skuzil. Na prethodnoj stranici imas dva vide... Kolko lufta ima kardanska osovina (1.video) i osovina koja izlazi iz reduktora (2. video).
A danas je poceo preskakat kuplung na samom kardanu...
Uglavnom velim, kad uhvatim osovinu z 2.videa, i dalje mi kardanska osovina z prvog videa ima lufta.. Sad me zanima dali je to ok ili nije? Taj luuft...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Pa valjda zato što imaš lufta u getribi najvjerojatnije zubčanici se zacvikaju i kardan odrađuje svoje. Ako sam dobro skužio po meni je getriba u pitanju. Šta god bilo toliki luft nesmije biti.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Tome sam i bil strahu... Al reko idem da pitam... Sva sreca pa je sezona kod nas pri kraju pa nece radit vise... Hvala..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa valjda zato što imaš lufta u getribi najvjerojatnije zubčanici se zacvikaju i kardan odrađuje svoje. Ako sam dobro skužio po meni je getriba u pitanju. Šta god bilo toliki luft nesmije biti.

Može biti i da su kajle proklimale , u svakom slučaju predlažem obavezno otvaranje prvog reduktora
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo pronadjen je problem, slobodnog hoda kardanske osovine. Reduktor je sproban bez nje i nema opce lufta tak da je to oke...
Problem je do tih zupcanika, ali se izgubio i natezac lanca koji dolazi na kraju osovine poslije reduktora.

39u1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh