• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Jesu li ti oba nosača (roga) paralelna ili je jedan viši od drugoga? Prvi korak; poravnaj ih.
Skini rakete i daj razbušiti nosače lagera i T šarafe, te ugradi nove bolcne. Onda bu knap kak mora biti
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
e to mi je prekomplicirano sad usred sezone a na cilindrima se neda stelat...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Na mome beraču ne bude ravno samo kada dignem skroz gore heder, al to je iz raloga što je bio puko berač, a nije nikada vraćen u prvobitan položaj, samo je pojačan! I onda kada dignem skroz jedan cilindar ide višlje, oni šarafi što drže visinu kada je heder u najnižem položaju su također različite visine da bi heder bio ravan i kada ga dižem ne smijem do kraja jer onda suče se heder i nešto će pući..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
pa ja kad dižem heder uvijek ga dignem do kraja i jednu stranu mi na kraju digne malo više od druge i tak stalno radim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa nije ti to baš pametno, prošle godine je heder bio dolje zbog izmjene osovine(ona iz reduktora što vrti uvlačne lance, rakete i ne znam el još šta) i kako je bio dolje tek sam onda vidio koliko je ispucao, pola dana sam vario po njemu! mora nešto pući kada ide jedna strana višlja.. Al ne znam kako ti može ići višlje ako je sve ispravno, na mome dok nije puko je sve to bilo ravno..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
ne znam to je tako već 10 godina otkad smo ga kupili polovnog :) znači sve je ravno dok ne dignem do kraja i onda digne jednu stranu više
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Provjeri nosače cilindara. Men je lani vanjski, donji pukao. Ako nisu u istoj visini normalno da diže neravnomjerno. Vjerujte mi da puca na najmanje očekivanim mjestima, a neka se i nevide dok se ne raskopa. Svake godine ga varim a pazim preko rupa i nikad ga ne punim do kraja. Sad sam ga pojačao sa šipkama 10 mm pa bumo vidjeli kad završi sezona šta bude
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ima li tko rješnje za onaj šaraf što drži remenicu od freze pričvrščenu za osovinu, danas sam ga opet izgubio, srečom na vrijeme sam primjetio, pa nije dobila osovina kao prošle godine..remenica je pojela kajlu i osovinu, te sam morao mjenjati i osovinu i remenicu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Moj berač danas dobio novi glavni lanac od col i onaj prvi mali lanac koji pogoni zvijezde iznad komušačkog stola (eko3500)
A sinoć je dobio novu (remontovanu) vodilicu privodnog lanca koji je često spadao , neznam jesam li pisao da sam neku noć rasturio skoro cijeli berač morao sam da zamijenim ležajeve na osovini koja pogoni privodni lanac , to je cijena kineskih ležajeva :(rofl):
Posle ove sezone najvjerovatnije ću da rasturim ponovi cijeli berač i ponovo stavim sve nove ležajeve , opet kineske jer ovi su već izdržali tri sezone uslužnog branja :cool2:
Ako slučajno ne uzmem neki samohodni berač u klipu pošto me jako izaziva :(wasntme):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nam pak je danas otpala cjela vanjska raketa na EKO tj.propucala je poprek i otkinula se...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma budemo sve rastavili i dobro zavarili sa CO2 prvo gdje je popucalo,i onda još navarimo dobra pojačanja okolo da nemrda...
ali jbmu kak su ih to napravili te berače ,ko od papira ...pa pucaju gdje god stignu,a umjesto da su inžinjeri ojačali šasiju,ako se več vidjelo da pucaju i da treba stalno variti nekoga vraga...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Moj berač danas dobio novi glavni lanac od col i onaj prvi mali lanac koji pogoni zvijezde iznad komušačkog stola (eko3500)
A sinoć je dobio novu (remontovanu) vodilicu privodnog lanca koji je često spadao , neznam jesam li pisao da sam neku noć rasturio skoro cijeli berač morao sam da zamijenim ležajeve na osovini koja pogoni privodni lanac , to je cijena kineskih ležajeva :(rofl):
Posle ove sezone najvjerovatnije ću da rasturim ponovi cijeli berač i ponovo stavim sve nove ležajeve , opet kineske jer ovi su već izdržali tri sezone uslužnog branja :cool2:
Ako slučajno ne uzmem neki samohodni berač u klipu pošto me jako izaziva :(wasntme):

Koliko godisnje oberes jutara; ili hektara?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
kak t-40 nema nikakvih mazalica na gornjim ležajevima raketa i zupčanika pogonskih lanaca, ja ih još nisam vidio
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ako mislimo na isto onda su ti zubčanici u kučištu a unutra je mast i ima jedan šaraf kroz koji se ubacuje mast
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
E svaka ti čast kolega....20ha se mi čini puno, a kamoli 30. Puno je to drndanja i skakanja po traktoru. Ali opet sve zavisi i od terena. Za naš teren je to puno :icon_pray:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Skini zaštitni lim, spusti heder. podigni označeni lim i ispod njega na sredini getribe na donjoj strani imaš šaraf kroz koji gurneš mazalicu i udri dok ide

how to do a screenshot on a pc
Nisam znao da će to trebati nekom. Prije sezone sam tu getribu kompletno razvalio i promjenio sve ležaje ali nisam ništa slikao
 

Najnoviji postovi

Na vrh