• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ako se moze orati s traktorom, ne vidim razloga zasto se nebi moglo i brati..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno tako se zvao . Tko je bio proizvođać?

Privatna firma iz mjesta Torčec berače je počel raditi oko 1974 godine prošle godine je radil ako kaj trebaš imam kolegu u Torčecu mogu se raspitat firma se zvala Maj Torčec .
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Ne trebam ništa samo nisam nikad čuo za to mjesto i ti beraći mi izgledaju interesantni ali nigdje ni slike a kamoli da netko radi s njima .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
volio bi i ja vidjeti sliku od tog torčeca........vidio sam samo da ima sve gumene komušače, nema metalnih.....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ove sezone jedino kaj nam se raspalo do sad je lager na španeru od vanjskog uvlačnog lanca i lopatica mi je jedna skoro doletjela u glavu...jbš ti bratvu na ruke,več se spije i popije pa da ti toga dojde više trošak nego vrijedi kukuruz,ajd jedino ako se familija skupi onda ide...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne trebam ništa samo nisam nikad čuo za to mjesto i ti beraći mi izgledaju interesantni ali nigdje ni slike a kamoli da netko radi s njima .
Mjesto je kad ideš od Koprivnice prema Mađarskoj oko 7 km od Koprivnice .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
to je od onog švercera strizivojne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije to loš stroj, da je garažiran, samo ovaj stoji na kiši sigurno 4-5 godina, pa sada procjeni jel se isplati uzeti......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo ja malo modernizovaio moj berač :icon_thumright:
Kamera koja je postavljena u svrhu da vidim stvari iza sebe , prvenstveno kada idem u rikverc pošto ljudi vole da se šunjaju iza berača pa onda i u saobraćaju jako dobro dođe jer na retrovizor (koji sam slomio i nemam ga) ne vidim ima li auto iza mene kada skrećem ulijevo

Displej sam imao sa neke rasprodaje CONRADa koji je plaćen čini mi se nekih 10 evra , kameru sam kupio od video nadzora neku najjeftiniju za 18 evra tako da cijela investicija je prilično malo koštala
 

Prilozi

  • photo0218.jpg
    photo0218.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 405
  • photo0215.jpg
    photo0215.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 301
  • photo0214.jpg
    photo0214.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 335

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
potpisujem kolega
hehe svaka čast na ideji,samo je sad malo teba bolje paziti prilikom provlačenja kroz neko granje,mada na tom mjestu gdje je postavljena nebi smjelo biti problema :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Problem! Heder na beraču mi se stalno spušta, pošto nisam stručnjak u hidrauliku pitam tu dok ne potrošim novce na kupovinu nečega nepotrebnoga! Dakle radi se o sip tornado 40 beraču i ima onaj razvodnik hidraulika, kada namjestim visinu hedera taj razvodnik okrenem na drugu stranu da heder stoji, ali on više neće da stoji, kada dižem bunker heder stoji u zraku, kada spuštam bunker pada i heder, sam heder kada dignem i okrenem ručku na razvodniku na drugu stranu treba da se spusti ma ni pola minute, dali je problem u tome razvodniku, ili!? Da napomenem on nije nikada mjenjan od 95!

i ja sam razmišljao o nekoj kameri, dvije na beraču, samo što sam ja razmišljao o nečemu manjem i lako prenosivom na drugo mjesto.. Uglavnom, sve pohvale..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pogledaj da ti negdje iza preklopnika ne slini ulje.
Ako ne slini, onda ti preklopnik propušta. Skini crijeva i vidi kakvom su stanju kugla i brtveni tefloni, iako mislim da tu nema pomoći.
Cilindri su jako mali, pa se malo propuštanje jako osjeti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa ako ulje nigdje ne curi (računajući i sam cilindar) onda je siguno razdjelnik , a kako ZJ reče mala zapremina klipa pa veoma malo propustanje ti se drastično odrazi

Kamera je bomba stvar , u saobraćaju je stvarno fantastično pomagalo iako se radi o najjeftinijoj slika je sasvim zadovoljavajuća
 

Prilozi

  • Photo0219.jpg
    Photo0219.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 204

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Svaka čast za kameru,jako pametna i korisna stvar!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Problem! Heder na beraču mi se stalno spušta, pošto nisam stručnjak u hidrauliku pitam tu dok ne potrošim novce na kupovinu nečega nepotrebnoga! Dakle radi se o sip tornado 40 beraču i ima onaj razvodnik hidraulika, kada namjestim visinu hedera taj razvodnik okrenem na drugu stranu da heder stoji, ali on više neće da stoji, kada dižem bunker heder stoji u zraku, kada spuštam bunker pada i heder, sam heder kada dignem i okrenem ručku na razvodniku na drugu stranu treba da se spusti ma ni pola minute, dali je problem u tome razvodniku, ili!? Da napomenem on nije nikada mjenjan od 95!

i ja sam razmišljao o nekoj kameri, dvije na beraču, samo što sam ja razmišljao o nečemu manjem i lako prenosivom na drugo mjesto.. Uglavnom, sve pohvale..

taj razvodnik, preklopnik usmjerava ulje pod tlakom da ide ili za dizanje bunkrea ili dizanje hedera ovisno o polozaju. najpije da propusta ili traktorski razvodnik ili cilindar. kako se ponasa bunker kad kipas, podigni ga punoga i zauistavi kipanje u tom polozaju,ako i on pada razvodnik traktora je, ako ne onda cilindar hedera je u pitanju. nemam berac, niti iskustva sa njim, ali bi trebnalo da ovako radi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
SAVO kamera je vrh :icon_pray:

Ovo je ideja koja se može iskoristit na puno strojeva,večinom se cijena tih kamera koje su namjenjene za poljoprivredne strojeve kreče od 500e pa na dalje a ovo je niti pola od toga,a koliko vidim slika je jako dobra..

E sad sam opet dobio ideju za izradu nečeg novog..:rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh