• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Mr. Sima i ja sam imao problem sa razvodnikom na T 40 koji je propuštao jer se na teflonu napravio zarez. Bilo je pitanje kupiti novi razvodnik za oko 300 kn ili kemijati. Normalno, išla je kemija u pogon. Za oko 30 kn kupio sam vodovodni kugl ventil i njegove teflone sam stavio u razvodnik. Radi već 6 godina bez problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
PS, imt nema razvodnik koji može držati tlak. Dakle, tlak (ne)drži samo ovaj kuglasti preklopnik.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa kako regulira visinu hedera u radu, nije valjda da ga podesna zeljenu visinu i preklopi razvodnik, i vise nema stelanja dok ponovo ne preklopi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Neznam...nikak valjda.
Netreba to namještati često.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa kako regulira visinu hedera u radu, nije valjda da ga podesna zeljenu visinu i preklopi razvodnik, i vise nema stelanja dok ponovo ne preklopi

Upravo tako , IMT je to :(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Zato je T35 i starija braća (KK30 i EKO3500) prikladniji za imta, jer nemaju hidraulike na hederu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa mogli su to malo doraditi, osim oranja traktor treba da sluzi i za druge svrhe, nismo u 60- tim
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U pravu si iako imam IMT-a hidraulika je nula bodova .:icon_hang:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kad se malo prilagodiš IMT-eju uživancija je radi s njim..:)

Jedan je kod mene na T 40 navario neke graničnike ispod kljunuva na neku srednju visinu koja mu najbolje odgovara i tak radi ,hidrauliku koristi samo za kipanje...

Radio sam s njegovim kombajnom i traktorom koji nije IMT i ima dobru hidrauliku ali svejedno su kljunovi popuštali kak god sam okrenuo razvodnik...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
I gdje je onda prednost T40 nad ovima prije?
U duljim raketama? Pa to baš i nije prednost...

Na T80 heder podiže jedan plunger, promjera klipa od 50mm, iako je heder triput teži.
U vrijeme kad sam ga imal, izbacil sam troputni razvodnik i priključil ga s dvije cijevi na Samea. Nikad nije popuštal, iako sam imal slavinu za zatvaranje ulja hedera (za transport po cesti).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam za to da se stavi neki veći cilindar čisto radi preciznosti dizanja , radio sam sa koleginim zmajom 224 i hurlimanom 358 i hidraulika je jednostavno prebrza za toliki cilindrić , nikako da se uštelujem negdje ne pola , ili gore ili dole
Samo veći klip uglaviti i dobit će se sve što treba
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
digneš ga gore skroz do kraja , i onda ga na razvodniku pomalo popuštaš do željene visine, nekužim u čem je problelm onda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Savo, prigušnica čuda čini. Imal sam ju ugrađenu na Tornadu, no na spuštanju. Za dizanje se moglo dovoljno precizno podesiti na razvodniku.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Mr. Sima i ja sam imao problem sa razvodnikom na T 40 koji je propuštao jer se na teflonu napravio zarez. Bilo je pitanje kupiti novi razvodnik za oko 300 kn ili kemijati. Normalno, išla je kemija u pogon. Za oko 30 kn kupio sam vodovodni kugl ventil i njegove teflone sam stavio u razvodnik. Radi već 6 godina bez problema.

a sto ce se desiti kad dignes do kraja pa dok sigurnosni prpusti u sistemu digne tlak od 180bara koliko raktori rade,a ovaj ventil namijnjen max mozda do 20,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Mr. Sima i ja sam imao problem sa razvodnikom na T 40 koji je propuštao jer se na teflonu napravio zarez. Bilo je pitanje kupiti novi razvodnik za oko 300 kn ili kemijati. Normalno, išla je kemija u pogon. Za oko 30 kn kupio sam vodovodni kugl ventil i njegove teflone sam stavio u razvodnik...


PS. nije.
Taj preklopnik ti je za min 250 bara.
Čovjek je iskoristil sam teflonske brtvene prstene, a ne i tijelo kuglastog ventila.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imao sam prvi kvar na beraču brao kolegi i na zadnjem redu pobrao trnje koje se je omotalo oko valjaka tako da je na pogonskom pukla osovina promjenio sam osovinu i kuplung uz pomoč ručne hidraulike za rastezanje auta i EKO je spreman za novu akciju :icon_super:
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
marko93-neznam što je taj kod tabe navarivao kad ispod ima dva šarafa za regulaciju donje visine hedera, inače kod mene se isto polako spušta heder a ulje nigde ne curi
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mene zanima da li se mogu stelat one rakete sta uvlace stabljiku od kukuruza ali ne sirina nego visina nisu mi u istom nivou jedna je nize a druga je vislje i mislim da mi ne uvlaci kukuruz kako treba vec se tu zna nekad par stablljika zaredat i onda ih odjednom povuce:Rakete sam sirio ali nisam nista dobio,,,,....

Da li se to moze na cilindrima postelat ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh