• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Toliko je tajno da se ni ti ne sjećaš , svaka čast :(giggle):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nisam nikog htio uvrijediti a pogotovo ne tebe. Bio je neki zetor u pitanju (mislim 6340) kao i moj. Isto nije ragirala ručica za protok ulja ( ona sa desne strane )
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ugradi pumpu veče litraže i riješil si sve probleme oko brzine dizanja.

Ama nije mi uopce to sporo. Tako kako je tvornicki tako ce i ostati. Ako mi treba brze zakopcim Z6245 i gass.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
@Dado
Da bum iskren stvarno se ne sječam.
Nije ni važno, kvar je najvjerojatnije na ventilu kojim određuješ protok ulja kroz razvodnik.
Da bi otkril kakav, treba skidati poklopac i izvaditi razvodnik van.

Mislim da ti je ono Savino rješenje ok za sad dok se kaj drugo ne pokvari na hidrauliku pa buš onda i ventil rješaval.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Tražio sam malo po starim postovima pa nemogu naći. Oprosti ako sam te uvrijedio.:drink::icon_pidu: Ništa onda od toga rastavljanja. Nisam ni glave riješio. Za sad ga neču raskapati a savin savjet ču isprobati možda več sutra. Sutra mi valjda počinje sezona. Danas navalili za branje a stroj još nije kompletan. Još treba postaviti neke limove na heder, malo podmazati i popodne krenuti u biznis
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kaj bi me uvredil.
Ono kaj znam rado podjelim javno pa mi zato bilo čudno.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Danas vidio malo čudnu kombinaciju traktora i berača al nisam nažalost uspio slikat jer bio na previše prometnoj cesti

Radilo se o nekom landiniju večem u kombinaciji da je bunker berača(ne tako malen) bio iza na hidraulici a naprijed 3 reda heder i preko cijelog traktora kanal do bunkera,znači preko haube i kabine do iza,malo to sve čudno izgleda al ne čini mi se ko neka sklemarija,izgleda ozbiljno napravljeno:s:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Nekad davno je u Gospodarskom listu bila reklama za sličan berać ali dvoredni . Proizvođača se ne sijećam .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Moja greška i ovaj je bio dvoredan,sad mi došlo u glavu da su bila naprijed tri kljuna,znači dvije redi
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Da nije možda berko jer oni su napravili takvi berač samo sa više redova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Danas vidio malo čudnu kombinaciju traktora i berača al nisam nažalost uspio slikat jer bio na previše prometnoj cesti

Radilo se o nekom landiniju večem u kombinaciji da je bunker berača(ne tako malen) bio iza na hidraulici a naprijed 3 reda heder i preko cijelog traktora kanal do bunkera,znači preko haube i kabine do iza,malo to sve čudno izgleda al ne čini mi se ko neka sklemarija,izgleda ozbiljno napravljeno:s:

Takav ti je nekad bil berač Maj Torčec, 2-redni, i u originalu je išel na 558.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Stane 3m3.
Oko 2,5...3 tone, nisam nikad vagal, a uglavnom sam ga punil do vrha.
Ispravak: Napisal sam glupost. Naravno da je oko pol tone kubik


Snupy,
Maj (valjda firma ili zadruga) iz Torčeca
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Pozdrav! Jel zna netko kolko kg. klipa stane u bunker Tornada 80?
Tornado 80 ima bunker od 2,9 m3, u kubik stane od 450 do 500 kg klipa što znači ravan bunker max 1500 kg.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tornado 80 ima bunker od 2,9 m3, u kubik stane od 450 do 500 kg klipa što znači ravan bunker max 1500 kg.
Tako je max 1500 kg,jel ja sam prodavao u klipu dosta prije i vagao sam baš da vidim koliko iznosi jedan bunker.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Sinoć sam imao defekt na beraču , raspao se ležaj koji pogoni lijevi privodni lanac gone na reduktoru
Noćas je reduktor izvađen , ležajevi zamijenjeni , ulje zamijenjeno i sve sklopljeno
u radu sam vidio da mi je napukla i velika remenica koja pogoni tarup , ni ona neće dugo izdržati
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
haha ma fučkaš te vaše jednoredne-dvoredne berace :icon_madu::icon_fU:

ja imam 10 redni berac od 5 ljudi heheh :icon_fU:
i ja kante nosim i sipam h prikolicu,jednostavno s beracem se nemre kod mene delati
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Tino,,ja se kladim da moj jednoredni pojede tvojih 100 berača u poslu. Normalno ak se zbog konfiguracije terena nebre s beračem onda ok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh