• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Lijep berač, čestitke na kupnji :)
Osobno radim s EKO 3500 i s Torpedom 62, branje kukuruza ovisi o više faktora, visini stabljike, veličini parcele, urodu, vremenu, travi.... tak da koliko vremena treba da se obere 1 jutro,
ili 1 ha je širok pojam :)
Mogu brati jedno jutro od 4 sata pa na više, al manje teško :)
npr. jednom sam brao 1 jutro od 7 do 7, znači 12 sati.... 1 sporom i sve u jednu stranu jer je kukuruz polegao

Hvala :eek::

prvi puta sam brao sad u subotu sa njime, tj. prvi puta u životu sam brao opće sa beračem, i zadovoljan sam, 4h za jednu ral mi je trebalo, a s time da sam se dosta igrao malo brže, pa sporije, pa dok sam neke stvari naučio, ali sve u svemu misim da će mi sad ići ipak malo brže, skužio sam u kojoj brzini moram ići itd.itd... i slažem se sa tobom veličina stabljike i trava su mi radili probleme malo ali ništa strašno

za vikend ću opet ići pobrati jednu parcelu, pa ću ga staviti na 540E okretaja, to bi trebalo biti cca 700 ako sam dobro shvatio, pa radim na manjem gasu i trebalo bi to biti OK, ja se nadam

LP :(happy):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
slika nije, viš kak u desnom donjem kutu piše bolha.com, tekst je sumnjiv, a i cijena presmješna
 
Posljednje uređivanje:

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
309
pozdrav ekipi na forumu..imam jedno pitanje za poznavaoce berača SIP EKO 3500..pogonim ga sa IMT533 i kada kipam kukuruz, bunker se jako sporo diže i spušta. Zanima me da li se može uraditi nešto po tome pitanju pa da se to malo ubrza?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Neznam šta je za tebe sporo, ni moj EKO po tom pitanju nije baš neki sprinter.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa šta bi vi htjeli,nemaju imtjci pumpe po 50litara u minuti ko veći traktori od 100ks. Ni meni universal sa t40 eol nediže posebno brzo,doduše brže digne nemo što mu treba da se spusti
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
meni je dečko brao sa štore-tom 402 i isto je sporo digao...
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Jel zna neko kakvi su berači SIP DKO, ak neko ima kakva su iskustva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
...Ni meni universal sa t40 eol nediže posebno brzo, doduše brže digne nemo što mu treba da se spusti
Ugasi motor ili ugradi slavinu za spuštanje, pa bu išlo brže.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ma baš ću za svaki put što kipam gasit traktor,ja odma spuštam kad idem od prikolice i ulazim u red,tako da meni nesmeta
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Znaci kupil ste ga polovnog? el su se bas morali raditi svi ti zahvati na njemu ili ste htjeli da samo bude bolji? ja kad bi kupio berac, ako bi bio u radnom stanju nebi previse oko njega prckao sve dok bi dobro brao..



Jel se moze znati gdje je taj berac kupljen, ako nije tajna? nekako mi se cini poznat..

Berac je kupljen na Vratnu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
ma baš ću za svaki put što kipam gasit traktor,ja odma spuštam kad idem od prikolice i ulazim u red,tako da meni nesmeta
Tebi ne smeta, al smeta pumpi hidraulike.
Bar onda drugu cijev spoji na povrat u getribu, da ti hidraulika nije na iberdruku dok spuštaš.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Imam tri izlaza na traktoru

Imaš tri izlaza ali na broj tri ti je samo povrat,i veča je utičnica,a možeš spojiti heder na broj jedan,i ručku guraš nazad kada hočeš dići heder a za spuštanje gurneš ju napred lagano a bunker spojiš na broj dva utičnicu i kada hočeš kipati piše ti na ručici od kipanj broj dva,znači guraš ručicu skroz napred,kada želiš stati sa kipanjem vratiš ju za dva zuba nazad,kada iskipašgurneš ju jedan zub napred i bunker se pušta,i lagano voziš do ulaza u red,kada bunker dođe do kraja opet digneš heder koliko ti treba i beri,tak sam ja sa ZETOROM brao,inače svaka čast za kupovinu tog berača,dobri su to berači,popraviš kada šta treba i deri.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
pozdrav ekipi na forumu..imam jedno pitanje za poznavaoce berača SIP EKO 3500..pogonim ga sa IMT533 i kada kipam kukuruz, bunker se jako sporo diže i spušta. Zanima me da li se može uraditi nešto po tome pitanju pa da se to malo ubrza?
Njega pogoni ulje iz traktora, transhidrol, možda imaš neko drugo pregusto ulje ili dugo nisi mjenjao, a slijdedeće to se dešava ako je sve u redu, u jutarnjim satima dok je još ulje hladno, poslije dok se zagrije nakon više kipanja ide znatno brže.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
@ Bozic.hrvoje
Možda je problem u brzoj spojci.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Kakvi su u radu, od kolko konja najmanje traktor treba, kolko stane u bunker i kolko košta rabljeni jednoredni ili dvoredni?
 

Najnoviji postovi

Na vrh