• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako imaš tri izvoda predpostavljam da je jedan jednoradni a drugi dvoradni .

Onda nije frka , kipa na jednoradni izvod a heder na drugi dvoradni .
Trebaš samo dva crijeva i dvije spojke (ako nema)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
jeftinije mu je razvodnik da ugradi, i onda može berač vuč s bilo čime poslje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Berač neizgleda loše za tu lovu, čestitke na kupovini i puno radio s njime heheh... Jel varen gdje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Varen je ispod elevatora za kukuruz ostalo nisam primjetio.Potrgan je noz na frezi koliko sam vidio.Kombajn je stajao 5 godina.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nije to ništa strašno, sam nemoj nikad kuruzu voziti u njemu, i ne bi smjelo biti nikakvih pucanja više.. Odličnu si kupovinu napravio, s obzirom da tornado nikakav nemožeš nači ispod 25000 kn
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Ja se nadam da bude sluzio_Ovaj tjedan ga malo pretresem i idemo u berbu.Ima nesto da moram posebno obratiti pozornost
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
jedno pitanje heder na T40 mi se sam spušta polako dole dal je to u redu tak il je nešto otišlo probal sam ga i otkopčanoga ostaviti podignutoga ali je ipak se spustil i podignul kiblu
odspoji oba cilindra ispod hedera i odneseš u gumiimpex u vž, oni ti naprave po mjeri semeringe. obično tu propušta ali provjeri sva crijeva i spojeve prije ovog što sam ti rekel. a sigurno imaš i u međimurju semeringe.
sorry sad sam videl da podigne kiblu..onda je greška u razvodniku..ona metalna ručica s kojom reguliraš tiblu ili heder.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa i nema baš, prekontroliraj si ulje u getribi, i češće s mazalicom obiđi ležajeve, naročito na raketama i frezi, i gledaj da su lanci uvjek masni.. drugo nemaš šta.. Ja na svom svakdonevno podmazujem sve, a nekad i u poslu znam stisnuti u rakete i frezu..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
nemoj čovjeka dovodit u zabludu, na raketama nema mazalica osim ako ih je dodatno ugradio, kao neki i na ležajevima valjaka.
Moja preporuka novom vlasniku berača...izmjenjati sve lance, naročito uvlačne, provjeriti istrošenost utora kroz koji prolazi kajla na lančaniku koji pogoni valjke, isti takav utor je i na pogonu raketa..jer se s vremenom ti utori jako istroše, zatim skinuti cijelu frezu, rastaviti je i očistiti te tako skinutu podmazati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kod mene na raketama mazalice imaju na nosačima ležajeva od njih, i to na spoju rakete i svornjaka naprijed, uostalom , pa reko je da je berač probao i da je ok, čemu onda ići sad u remont...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
I kod mene su na tom mjestu mazalice ali dodatno ugrađene, nije to nikakav veliki remont samo preventiva koja košta znatno manje nego kad pukne uvlačni lanac zbog dotrajalosti, onda će biti kidanja svega i svačega.srečom nije kod mene jer imam prijatelja koji servisira berače pa mi je dao korisne savjete koje ja sada djelim s vama. ja sam od 2000 promjenio 3 puta uvlačne lance i sad imam spreman 4 par.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
koliko radiš godišnje kad si mjenjao 3 puta uvlačne lance
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa kad kad se i trebaju promjeniti ,al mislim da 3 put v 13 godina i nije puno put zamjenjeno
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
moj je 13 god kod mene a promjenio lani prvi put uvlacne lance trece gume na valjcima i lani pogonski lanac ( onaj pokraj remenice za frezu ) i svake god ga varim barem malo. sad sam ga malo pojacao ba bumo vidjeli na kraju sezone. kad pocne berba svaki dan je u pogonu oko mjesec dana i svaki dan od 3-5 rali skinem. lani mi je tako reci otpao heder. sa nutarnje strane pukao nosac
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja na zmaju od 1995. nisam promjenil još ni jedan uvlačni lanac, a bere godišnje do 20 rali...to samo ide :)

Nego kaj sam htel reći za kiper izvode na Zetoru.
Zetor ima jedan dvoradni par i 3. izlaz je slobodan povrat.
Tako da kolega nikaj ti drugo ne preostaje nego nabaviti si nekakv razvodnik jer moraš biti spojen kak je u originalu. Iz jedinice napajaš ulje a s razvodnikom šaltaš bunker-heder.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kad smo ga kupili, rastavili smo ga do šarafa, pojačali određene dijelove šasije, modificirali i pojačali/povećali bunker, suzili i zamijenil vanjski kotač, ugradili veći unutanji kotač i proširili mu trag, modificirali pogon freze, ugradili mazalice na rakete,pojačali limove hedera, napravili druge lopatice, ugradili multiplikator kardana, ugradili CV zglob na kardan...i pofarbali ga po dijelovima. Potrošili smo, tata i ja, oko 800h na obnovu, koja je trajala skoro godinu dana.
Bil je bolji neg' novi. 4 sezone, koliko sam ga imal, niti jednog kvara.
A onda me vrag natental kaj sam kupil T80, a 35-icu prodal. Promašaj života!
S T80 sam delal 3 sezone i onda se sretno rastal od njega :)

Znaci kupil ste ga polovnog? el su se bas morali raditi svi ti zahvati na njemu ili ste htjeli da samo bude bolji? ja kad bi kupio berac, ako bi bio u radnom stanju nebi previse oko njega prckao sve dok bi dobro brao..

Evo ja sam od juser postao vlasnik ovog beraca

Jel se moze znati gdje je taj berac kupljen, ako nije tajna? nekako mi se cini poznat..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
E vidš dado, moj nikad nigdje nije varen, ako kažeš 3-5 rali, za 3 vjerujem ali 5 ???? s jednorednim malo teško..jedino ak je parcela u komadu, a ne kod mene..komadići od 100 do 800 čhv, rijetka je parcela od 1600 čhv(1 ral)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh