• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Istina, ali na ravnici. Na brijegu/dolu sve ide pod jednu stranu, pa su niži valjci prepuni, a oni viši su gotovo prazni.
Zato mi se više sviđa Zmajev sistem s cik cak postavljenim valjcima, jer je manje osjetljiv na opisani problem.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ima u mojem selu 2 T 40 8V, ima jaču šasiju, neki mehanizam za lakše podešavanje razmaka otkidajučih letava, i gumene zvijezde nad valjcima umjesto lopatica. Idu dosta brže kad rade s jačim traktorima, al kad je jako suho, ni ventilator ne pomaže, ima dosta kukuruzovine u bunkeru.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Taj t 40 je sad skup boli glava.. a dok smo mi dogovarali kupnju 2000-te t 40 bez ventilatora je bio mislim 42000 kn.. a jos je stari imao i povlasticu koju je mogao iskoristiti.. i nesto se stari premisljao i nismo ga uzeli.. sad ga vise nikad necu novoga kupiti, a za polovnog moram dati koliko bi onda dao za novog.. eh
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ja sam davno za T35 dal 6500DM, za T80 oko 8000€. U to je vrijeme T80 bil oko 12000€ novi.
Sad da ovaj košta 15t€??? Pa za te novce kupiš 100 tona kukuruze, i još ti ju dopeljaju na dvor...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Kad smo ga kupili, rastavili smo ga do šarafa, pojačali određene dijelove šasije, modificirali i pojačali/povećali bunker, suzili i zamijenil vanjski kotač, ugradili veći unutanji kotač i proširili mu trag, modificirali pogon freze, ugradili mazalice na rakete,pojačali limove hedera, napravili druge lopatice, ugradili multiplikator kardana, ugradili CV zglob na kardan...i pofarbali ga po dijelovima. Potrošili smo, tata i ja, oko 800h na obnovu, koja je trajala skoro godinu dana.
Bil je bolji neg' novi. 4 sezone, koliko sam ga imal, niti jednog kvara.
A onda me vrag natental kaj sam kupil T80, a 35-icu prodal. Promašaj života!
S T80 sam delal 3 sezone i onda se sretno rastal od njega :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam imao T 70,da vidiš koje je to zlo od berača,težak prazan 3,5 tona,16 valjaka na dva reda a čim ga malo poteraš brže zaštopa ga stabljika ili perušina,isto sam se sretno rastao od njega lani poslije berbe.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Znam, vidjeh ga. Šasije su pucale ko šibice na njima.
Meni je T80 bil za traktor taman, no naša polja mu nisu išla u prilog. Em mala, em nagnuta.
Ak je išlo polje, gazda nije imal adekvatne prikolice za 3m3 bunker.

Na nekima je T35 bil efikasniji, makar s jednim redom.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Evo ja sam od juser postao vlasnik ovog beraca



fvci.jpg


nqp9.jpg


kf8y.jpg


2l84.jpg


cv8m.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitke na kupovini,nek te dugo služi :drink:
Vidi se da je dosta radio,kolika je bila cijena za stroj ako se smije pitat?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Cijena je dosta mala,po toj cijeni se mogu nač samo t35 ovo je vrlo povoljno.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Berac je probani bere ok.Kardan sam dobio sa njime.Fali mi jedino razvodnik za prebacivanje na dizanje kipe i hedera pa ako ima tko sliku da mi malo pojasni bio bi zahvalan ili di ga nabaviti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja sam davno za T35 dal 6500DM, za T80 oko 8000€. U to je vrijeme T80 bil oko 12000€ novi.
Sad da ovaj košta 15t€??? Pa za te novce kupiš 100 tona kukuruze, i još ti ju dopeljaju na dvor...

prošle godine na jesenskom sajmu t-40 je bio 97 hiljada za keš, a t-80 170000, za ješ 158000 to nemoš otplatiti nikad..
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
jedno pitanje heder na T40 mi se sam spušta polako dole dal je to u redu tak il je nešto otišlo probal sam ga i otkopčanoga ostaviti podignutoga ali je ipak se spustil i podignul kiblu
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Heder se ne bi smio sam spuštati ako ga ostaviš dignutog, spušta se samo kad ga na razvodniku prebaciš. Njega u zraku drži ulje u sistemu, a ak ti se spušta, onda ti neš nevalja il sa spojevima na crijevima, razvodniku ili na samim klipovima. Pogledaj najbolje jel ti masti gdje,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Berac je probani bere ok.Kardan sam dobio sa njime.Fali mi jedino razvodnik za prebacivanje na dizanje kipe i hedera pa ako ima tko sliku da mi malo pojasni bio bi zahvalan ili di ga nabaviti.
S kojim traktorm bi ga vozio , jer ako nije IMT onda možda imaš više izlaza na traktoru pa ne treba nikakav razvodnik .
Ako je u igri IMT onda trebaš ovo
http://www.trgo-agencija.hr/razvodn...apacitet-60-litara-max-pritisak-350-bara.aspx

dakle na sredinu spajaš izvod trakora a na druga dva izlaza ide kipa ili heder .
To je najdenostavni ničin , može biti i puno kopliciranije i skuplje , ali ljepše za rukovanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh