• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ma ja sam mislil u komadu gumu kupiti pa si sam izrezavati, pa me zanima na koju mjeru da zrezem te lopatice..
Znam gde ima toga u originalu za kupiti, al vjerujem da bi mi ovak bilo jeftinije..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
pozdrav
imam jedno pitanje
kako se kreću cijene uslužnog branja kukuruza sa jednorednim vučenim beračem kukuruza
da li ide cijena prema površini,ili na sat,ili prema količini ubranog kukuruza?
unaprijed hvala

Pa prema povrsini normalno,a ja sam isao po 500 kn jutro,dok sam ga imao.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
netrebaš to mjenjati ako to baš ne jako poderano ili su ispucale,samo je spusti malo na niže i bude funkcioniralo,kaj se tiče visine to odrediš tak da deneš jednog srednjeg klipa na valjke i prema njemu poštelaš visinu
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ma ima gde fale, a ima i ispucanih, a trebal bi zamjeniti i one napred na hederu, onih 5,6 kom..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
mislim da se one napred moru samo okrenuti gornja strana dole i opet su ko nove:icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Gdje bi bilo za kupiti ove gume za lopatice koje guraju klipove na valjke, ali ne pojedinacno, nego bi ja kupil gumu u cjelosti pa bi sam izrezival kak bi mi trebalo?
I koliko bi ta svaka gumena lopatica morala biti dugacka, da pritisce klip, ali da ga ne pritisce prejako?
Bilo koji kaj se trakama bavi.
Naprimjer ovaj iz tvoje okolice http://revulk.com/hr/transportne-trake
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Kupi tanju gumu, 8mm, i napravi ih 1.5cm dulje od originalnih. Videl buš zakaj.
.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Sve dok su u jednom komadu ne diraj , ako izgubiš privlačenje svornjaka ili silu povlačenja raketa na dole onda razmisli prvo o navarivanju , jeftinije je
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Kad se u pravilu trebaju mjenjati rakete i onaj svornjak na vrhu?
Kad u kuruzi pokupiš deblji kolac od graha kak je kolega s Burgonom, ni preša nije pomogla.
Mada mislim da se nebi tak savinula da nije bila tanka
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mislio sam da se i one mjenjaju s vremenom jel se istupe, potroše ili tak nešta.. Znači, dok je sve u komadu, nema diranja :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Predpostavljam da o Sip-u pričamo?
Kolega ih je poderal, nekad kad je Sip-a imal (normalno na sredini) pa smo ih nadovarili ali nismo baš puno dobili jer su bile tanke pa su se vijale i sudarale.
Morale su se mjenjati, inače bi još vozile .... dugo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ja sam na svojem one ulazne kosine, koje se i najviše troše, navaril kromovom elektrodom.
Za prvu ruku možeš im zamijeniti mjesta, da se podjednako potroše.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kad se u pravilu trebaju mjenjati rakete i onaj svornjak na vrhu?
Vidim da ima svakavih odgovora, pa da i ja pokušam..prvo "svornjak na vrhu" nekužim na kaj misliš..postoji svornjak na raketi ali koji je drži u donjem djelu za heder..ali on nema veze s tim kaj si ti pital. vj. si mislil na puž koji je pri dnu rakete..njega mislim da nebuš istrošil..jer je iz nekog kao gusnatog materijala..jedino neki lom...a rakete u pravilu mjenjati kad se toliko razderu da ih više nemožeš približit s onim vijcima sa strane hedera.. kako bi ti stabljiku kukuruza povukle malo iznad sredine rakete...a o zamjeni mjesta raketa..kako je naveo kolega...nije baš jednostavno jer moraš izbijati van puževe i njih stavljat ponovo kak su bili levi i desni..a čini mi se da su i rakete različite ljeve od desne. Bilježim se s štovanjem..
Dali netko zna kakve su cijene za rakete Tornado 40 u Srbiji i BiH? i kakav je kvalitet npr. Plamenove?
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Cujem da je T 40 dosta pojeftinel ove god.. Cini mi se da je netko napisal da kosta cca 70000 kn a prije je kostal 100 tisuca..
Pa normalno, nebude ga niko ni kupoval po toj cijeni, jos on bude dosel na cijenu koju je kostal prije 15 god i to bude onda realno..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo jednog zanimljivog branja kukuruza......:icon_jook:

[YT]www.youtube.com/watch?v=4MECpJmmIuA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da, na puž sam mislio, zato kaj ga ima skoro u većini dućana za kupiti skup s raketom, noževima za frezu, itd.. zato sam mislio da se mjenja. Da, 79000 kn je ove godine, 97 je bio predlani, ali je jeftiniji valjda zato što ima 6 umjesto 8 valjaka.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja mislim da je jeftiniji zato sto ga nitko ne kupuje.. A nebude ga kupoval ni po 79000 kn..
Da je 40000-50000 kn novi i to je to..
I ovak poljoprivreda propada, a i ovi koji rade, poceli su svi pomalo prelaziti na kombajne, a oni zaracunaju takav stroj takvo bogatstvo, pa gdje tu ima logike..
 

Najnoviji postovi

Na vrh