• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pre skupi je novi berač,pa kada češ ga otplatiti,zato ih i na prodavaju nikako.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Skupo je sve sipovo, roto kosa 165, 18 000 kn.. Al realno i nije, pa kiperica tehnostroj, 5 tona dođe ko i on, kompliciraniji je berač za izraditi i napraviti, zar ne? Vidio sam unutra u beraču umjesto lopatica gumene zvjezdaste prstenove... Jel se to da ugraditi na postojeće osovine di su bile lopatice?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo jednog zanimljivog branja kukuruza......:icon_jook:

E ovi mi nikada neće biti jasni , vuku konjima a pogone motorom , isto tako i još neke radnje rade
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Vidio sam unutra u beraču umjesto lopatica gumene zvjezdaste prstenove... Jel se to da ugraditi na postojeće osovine di su bile lopatice?
Naravno, skineš lopatice s nosačem sa dvije osovine i staviš na svaku osovinu po tri para zvjezda..jedna uz drugu, sa čaurama između njih. a na zadnjoj osovini ostaju lopatice.
 

Prilozi

  • berač.jpg
    berač.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 80

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ima smisla jedino radi ventilatora.
Ak ga nemaš, ne trebaju ti ni zvijezde.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Koji Zetor?? Pa imas valjda razvodnik na kojem mijenjas heder ili kos što ti treba samo okreneš rucicu na to mjesto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jedno jutro ili ral imaju 5600 kvadrata a hektar ima 10000 kvadrata pa si sam izračunaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Možeš se i ovakvim poslužiti, ili staviti onaj s više ručica pa raditi ko gospodin

260_260.jpg
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Pa kak si dosad radio s njim? Svaki T-40 morao bi imati.

Kombajn je kupljen prosle godine u sezoni i nije bio gore razvodnik!A prosle godine sam brao samo sa jednim crijevom za kipati.
A sada sam probao spojiti jedno crijevo da kad povucem rucicu u traktoru prema gore dize heder a prema dolje kada pritisnem onda dize kipu ali kad dize heder traktor dosta osjeti pa mislim da to nije bas normalno pa ako ko zna??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Normalno je, jer su to cilindri vrlo malog volumena, pa se odmah rastegnu. Zato čuješ da radi iberdruk ventil. S komandom toga moraš biti nježan.
Možeš tak raditi, bez brige. Jedino pazi da ti heder putem ne padne dolje (odnosno da ne zapne).
 

Najnoviji postovi

Na vrh