• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Kaj se tiće sipovih cilindara i izvoda na zetoru...

Dečki, nemrete tak delati. Nekaj se bude sje....

Majku mu, SIP ima sve jednoradne cilindre i oni zahtjevaju jednoradne izvode traktora, svaki posebno, svaki treba imati svoju komandu.
A zetor ima jedan dvoradni par koji se koristi za jedan dvoradni cilindar ili jedan jednoradni i tu je priči kraj.
Nebi se baš složil s tobom Šanana.
Zetor ima mogučnost opskrbljivanja jednog dvoradnog ili dva jednoradna cilindra na svojem postoječem razvodniku.
Ako ima 0 onda može i hidromotor terati, a ko nema može se negde drugdje 0 izvesti
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
I po mogučnosti da su po beraču postavljeni solarni paneli, a u slučaju lošeg vremena da ima mini nuklearni reaktor.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Ajde Puknuti, nabroji par prednosti da vuceni berac ima svoj motor, izvedivo je, ali po meni, totalni promasaj, tj duplo trosenje goriva..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
po meni je najbolji samohodni berač, od 2 reda, sa pogonom 4x4.......netreba brati do susjeda, i brže bere, lakše okretati.....itd
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni je lani bral samohodni 4reda u klipu,i sve super,al ove godine ako potone,ode sve k vragu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ove godine ćemo svi da potonemo kakav god je berač i traktor:mad::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj se tiće sipovih cilindara i izvoda na zetoru...

Dečki, nemrete tak delati. Nekaj se bude sje....

Majku mu, SIP ima sve jednoradne cilindre i oni zahtjevaju jednoradne izvode traktora, svaki posebno, svaki treba imati svoju komandu.
A zetor ima jedan dvoradni par koji se koristi za jedan dvoradni cilindar ili jedan jednoradni i tu je priči kraj.
ŠANANA netočno može raditi bez problema skroz gore pritisak na prvi celinder , malo dole zakočena oba , još dole protok oba , skroz dole pritisak na drugi celinder tak sam spojil kolegi Fiat balirku iradi bez problema (nemoj plašit vlasnike Zetora ):icon_fU:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zeljko ti bi trebal znati ili muha,zeko ima jos jedan izlaz dole na pumpe,tj.poklopcu di je pumpa,za kaj bi se taj dal iskoristit???
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Znam da sam otišao u off, ali da li to znači da ja svoju rolobalirku mogu spojiti na 1,2 i nulu i da sve normalno?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo slike kome su trebale

@karlo , ovaj lančanik je 13 zuba kod mene , takvog sam ga dobio neko ga je prije mene ubrzao , to nije fabrički ali je po meni idealna brzina
Ako želiš možeš povećati i brzinu zvijezdi na komušačkom stolu prije ovog generalnog ubrzavanja , znači ako dobro čisti i zastoj ti je na stolu slobodno okreni lančanik na manji
Čak i nakon ubrzavanja da bude kao kod mene neki ljudi se žale da je onda zastoj na elevatoru , ja sa elevatorom apsolutno nemam problema a iako ti se pojavi problem zamjenom još jednog lančanika na pogonu možeš i njega lako da ubrzaš
Evo lančanika za elevator
http://www.termometal-ada.com/products/view/lancanik-z20-19-05-ubrz-elev_72-0102
A evo i onoga pogonskog kao kod mene
http://www.termometal-ada.com/products/view/lancanik-z13-25-4-donji-ubrz_72-0140
Imaju takvi još sa različitim brojem zuba za različita ubrzanja


Nekome je trebala slika španera glavnog lanca , evo i nje koliko je to moguće jer sam slikao ispod stotinu krševa na beraču

Bilo je priče i o ovome reduktoru , evo kako izgledaju i njegovi nosači , znači moraju biti sa obje strane
 

Prilozi

  • IMG10108.jpg
    IMG10108.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 87
  • IMG10109.jpg
    IMG10109.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 80
  • IMG10110.jpg
    IMG10110.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 84

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Zeljko ti bi trebal znati ili muha,zeko ima jos jedan izlaz dole na pumpe,tj.poklopcu di je pumpa,za kaj bi se taj dal iskoristit???
Za dodatni razvodnik, s tim da treba par ventiliča ili takav razvodnik da bi istovremeno mogel koristiti osnovnu hidrauliku i dodatnu hidrauliku.

Znam da sam otišao u off, ali da li to znači da ja svoju rolobalirku mogu spojiti na 1,2 i nulu i da sve normalno?
Koje komponente ta rolo balirka koristi?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
jest da zmaju nema ravnog ali samo dvoredni..jednoredni zmajevi mi se nesviđaju,,imao kolega pa boga molio dok ga nije prodao
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Za dodatni razvodnik, s tim da treba par ventiliča ili takav razvodnik da bi istovremeno mogel koristiti osnovnu hidrauliku i dodatnu hidrauliku.


Koje komponente ta rolo balirka koristi?

Naputka koristi pick up tj. vile i vrata. Znači dva crijeva s razvodnikom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh