• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A ti imas isto t 40? Zasto bi ga rjesaval, el je tak podrt strasno ili?

Nije, moj je odličan, i nije radio bog zna što, ali za neki sitniju nadoplatu imao bi skoro 14 godina mlađi stroj i moderniji malo :)

Godišnje, prosjek oko 5-10 rali, jel me jebe posao u firmi, tj, uvjek budu remonti u ini kad je sezona berbe pa i svoje jedva uloviš da pobereš, kupljen je 2005 god, tad je bio star 5 godina (3700 eur plačen) i obrao je oko 50 rali, i tolko još kod mene negdje, prvih par godina 3-4 rali jel ga je vukao 533 pa nije baš bio za uslužno nešta raditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Pusti modu ako je dobar i malo radil.
Ovaj novi je mekaniji
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Sa tornadom 3500 berem oko 30Ha sezonski , otprilike , ne sabiram na papiru
Cijena ? Kako se dogovoriš . Ravnica jeftinije a brdo malo skuplje , mada po meni je bolje ravnicu brati i mnogo jeftinije nego brdo po bilo kojoj većoj cijeni , razlika u učinku je znatna
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Sad si nešto računam pa mi ispadne oko 110-120 rali godišnje u grubo ( uračunata moja kukuruza ) sa T-40. U fino nisam nikad računal. Lani 500-600 kn po rali
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
jb...pa ti i spavaš u traktoru kad je berba,,ili imaš prave velike i dugačke parcele..kod mene ni s dvorednim toliko ne poberu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja godišnje berem oko 10-15 rali sa T40. 80% odradi Z3511, a ostatak Z6245. Čak smo probali brati i sa proximom i ide to nije traktor presirok. Najbolje mi je brati sa 35-takom jer je daleko najokretniji i najmanje potrosi jedino mana u toj kombinaciji je velika buka. Probao bi brati na 1000 ok kardana na ler gasu sa proximom da vidim kolika bi bila potrošnja msm da ne bi smio trošiti previše. A tetak je uzeo novoga T80 tamo negdje 2003. i bere godišnje oko 10,12 rali i nije ništa ulagao u njega, stao mu je ventilator i jako loše peruša tako da bi trebao zamjenu raketa i guma.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Za berbu uzmem godišnji mjesec dana i nek poberem svaki dan 3 rali a to je rjetko jer bude više. Sve ovisi o komadima. Svaki dan od oko 8 sati ujutro do skoro 22 sata sam na traktoru. Nekad prije završim a nekad i kasnije. Bude svega. Ponekad i nočna smjena.
Ja sam lani probao brati na 1000 obrtaja pa berač oče poletiti ako je gas malo jači od lera. Probaj pa budeš videl
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Dado..svaka čast...ja mislim da je ovo za Guinessevu knjigu....samo čuvaj zdravlje nije sve u parama...kaj je previše ni s kruhom nevalja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A i sve je relativno, kod mene na selu je sirak dosta preuzeo kuruzu kod svih, pa nemožeš ti onda brzo ni ići nešto, kratke i široke parcele, negdje bude i dobar komad bez trave.... 600-700 kn se vrte sa vučenim cjena,samohodni su malo jeftiniji. Sirak je vrag, kad naštopa frezu, skuriš remene, naštopa rakete, pa stojiš i po pola sata dok sve oslobodiš...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Nije, moj je odličan, i nije radio bog zna što, ali za neki sitniju nadoplatu imao bi skoro 14 godina mlađi stroj i moderniji malo :)

Pa nebi imao 14 god mladi stroj nego samo 6 god mladi, kad velis da je tvoj 2000. a ovaj je 2006..
Ajd, koliko bi cjenio svoj berac da ga sada prodajes, ali ono bas zadnja cijena ispod koje ga nebi dao, ako velis da si ga pred 10 g platio 3500 eur..

Dado6340, pa ti se onda nagledas kukuruza svake jeseni, jel ima puno kvarova po sezoni?

Kod mene ni nema nesto vucenih beraca, a i nitko nece da mu vrsis usluge sa istim jer mora obrati rucno dva reda sa svake strane i uvratine..
A branje se krece oko 500 kn ral..

Ja planiram brati 15-20 jutara sa T 35, znaci samo svoje i kojemu kolegi mozda..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Bhorv ti to mene malo stručno ?
Prije par godina sam završio sezonu sa 1400 kuna zarade. Ali ako nejdem ode mušterija drugom
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ivan Kc, da, u pravu si, nije 14 neg manje..3 i 700 je plačen.. Da ga sad prodajem, ne bi išao ispod 30 hiljada kn, jel im je cijena trenutno takva, i po 35, 40 000 što se vrte po njuškalu, traže, a nisu ni približno stanju mome
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Za berbu uzmem godišnji mjesec dana i nek poberem svaki dan 3 rali a to je rjetko jer bude više. Sve ovisi o komadima. Svaki dan od oko 8 sati ujutro do skoro 22 sata sam na traktoru. Nekad prije završim a nekad i kasnije. Bude svega. Ponekad i nočna smjena.
Ja sam lani probao brati na 1000 obrtaja pa berač oče poletiti ako je gas malo jači od lera. Probaj pa budeš videl

Teško da možeš skinuti 3 rali u danu. Ja prvo skidam el. pastira pa dok proberem okolo i onda se dosta kasno krene... Pa otac je brao na 1000 ok i ide. mislim da bi to lijepo išlo na 900-1000 o/min gasa, e sad kojom brzinom to baš i ne znam... Koja bi bila ista kao i 4 spora na 1800-1900 o/min?? Prva, druga direkt?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Zetorboy
Da, 3700 si napisao u prijasnjem postu, moja greska..
Dobro, tih 30000 kn je realna i normalna cijena nasparm ovih nekih astronomskih..
A i velim po neznam koji put, ovo sve kaj je na oglasnicima je prenapuhano i dok covjeku dodes s gotovinom spusta se cijena, pogotovo ako kupujes od vlasnika, sa svercerima je malo teze, oni ne spustaju cijenu samo tako..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Bhorv ti to mene malo stručno ?
Prije par godina sam završio sezonu sa 1400 kuna zarade. Ali ako nejdem ode mušterija drugom
NIti slučajno..ja ti se divim..jer znam kakav je to posao, ja ga imam od 2000 novog, i sad imam prek 50 proljeća i boga molim da imam što manje mušterija..ti si vj. još mlad..pa imaš elana..ali 1400 kn. zarade?? to stvarno nekužim...jedino kvar..i kvar..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Zetorproxima90. Nisi prvi koji to kaže da se nemre. Isto kao i oko težine bunkera od T-40. Čak je bilo teških riječi predlani u selu pa su se poslje izvinjavali.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Zetorboy
Da, 3700 si napisao u prijasnjem postu, moja greska..
Dobro, tih 30000 kn je realna i normalna cijena nasparm ovih nekih astronomskih..
A i velim po neznam koji put, ovo sve kaj je na oglasnicima je prenapuhano i dok covjeku dodes s gotovinom spusta se cijena, pogotovo ako kupujes od vlasnika, sa svercerima je malo teze, oni ne spustaju cijenu samo tako..

ja baš takvih iskustava nemam, di sam god došao (samoutovarka, zetor, berač, plug zadnje šta sam uzeo) nije se spustila ni lipa dole, cjena je kakva je, hočeš-nečeš, nema cjenkanja.. Samo, šta je kod mene takav princip trgovine da već u startu nađem stroj koji tražim i koji je daleko ispod cjene na njuškalu, tak da nema ni smisla šta pregovarati kad ga dobivam jeftinije. U tim godinama kad se berač uzimao, tornado 40 je isto držao cijenu kao i sad, za te novce si mogao nači dobar 35.. ovaj je ispao ispod cijene i nema tu više šta razmišljanja, probao sam, i uspio skinuti nekaj sitno, i to mi je opet gazda uzeo za dovoz doma :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Zetorproxima90. Nisi prvi koji to kaže da se nemre. Isto kao i oko težine bunkera od T-40. Čak je bilo teških riječi predlani u selu pa su se poslje izvinjavali.
mislim da bi to išlo zato što sam tjerao roko naputku svuda na 1000 ok kardana i 1000 o/min gasa i to nije išlo samo u jednom velikom brdu, svugdje ostalo je išlo samo što sam išao dosta sporo. Recimo mislim da bi berac morao ići prvom ili drugom da bude kao 4 spora na 1900 o/min.
 

Najnoviji postovi

Na vrh