• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
To bi mu i ja napisal da znam stučne nazive djelova balirke :s:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pik ap (up) je onaj dio sa federima koji uzimaju masu sa polja ili livade a vrata ili košara je ono kaj se otvara da bala može ispasti i može imati jednoradne i dvoradne celindere .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Đabe vam muka, ja se ne sječam kaj je za večeru bilo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
koji je se berač od sipovih jednorednih berača najbolje pokazao,,

Ja kao objektivni promatrač mogu reči nijedan , ZMAJ


Imao zmaja i sad imam sipa , Niti jedan jednoredni zmaj nemože niti jednom sipu da prismrdi a kamoli da konkuriše koliko god vama to zvučalo subjektivno sa moje strane
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da su vrata dvosmjerna jer treba pritisnuti kako bi se kvake zakljucale.
Dvosmjerni su na varijabilnima cilindri drže pritisak a ako imaš "kvake" koje drže onda bi trebali biti jednosmjerni no uvijek može biti i drukčije dvosmjerni cilindar ima dva crijeva a jednosmjerni jedno .
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sa imao prije zmaja jednorednog,pa poslije sipa,zmaj ima cetiri valjka za perusanje,koma od beraca,kojom god beres njemu je prebrzo,sip je puno bolji,sest perusaca je ipak na sipu puno bolje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Željac, Fiatova balirka ima kuke, a svejedno ima dvosmjerne cilindre za vrata, ali samo da zatvori kuke, znači dva creva, a pick-up jedno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja sa imao prije zmaja jednorednog,pa poslije sipa,zmaj ima cetiri valjka za perusanje,koma od beraca,kojom god beres njemu je prebrzo,sip je puno bolji,sest perusaca je ipak na sipu puno bolje.


imao sam dvorednog zmaja k2, sada imam jednorednog 212.......dvoredni je puno brži, čak i više nego duplo......jednoredni nije loš, nema puno djelova koji se kvare, dosta pouzdan, al ga treba na nekim mjestima ubrzati, meni se čini komušački stol dosta spor, rađen je za 720 obrtaja, a glupo mi fergusona stalno držati na 2000 obrtaja, kada nije potrebno, al onda berač i radi kako treba, zato izgleda da je spor......i svakako nebi bilo loše da ima 6 valjaka, i to da nema metalnih, da su svi valjci gumeni......za par jutara, i cijenu jednorednog zmaja, je jako isplativa investicija......a za neke ozbiljnije poslove, jednoredni nebi ni gledao, pa da ima i 8 valjaka.......

222 i 223 zmaj su druga priča, samo treba naći nešto očuvano, jer znam par ljudi da su radili s njima, i kupili berače, brzo su i prodali, jedan je imao problem sa stalnim kvarovima, a drugi se žalio na veliku potrošnju traktora, i da mu nije bilo isplativo.....
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Kaj znaci na beracu da ima reduktor, to je reduktor za povecanje broja okretaja kardana, beres sa manjim gasom, a kaj se tice onog oglasa taj tip sverca sa kombajnima tak da treba vidjeti uzivo berac kaj se tice cijene sad je novi 79000 kn.!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh