• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Najbolje riskiraj koju kn uzmi si razvodnik i spoji crijeva na beraču i samo jedno do traktora, i nemaš brige onda. I drugo ti ostane u rezervi, taman kolko budeš razvodnik platio. Skupa su, 1.80m crijeva s maticama za holender, ravno 200 kn.....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Neznam, nisam tako imao priliku raditi. Po meni, možda i griješim, trebao bi imati i 0 onda za povrat ulja nazad. Ak tebi diže kipu primjer na 1, na 2 ju trebaš spusititi, a tebi je na 2 uključen heder, i obratno... Po tom ispada da jedno spuštaš, drugo dižeš i nešta tu mora trpiti jel tebi ulje cirkulira non stop u crijevima umjesto da se vrati u traktor.. Mislim, logčiki bi trebalo tako biti i mislim da bez 0 to nije dobro nikak.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma može tako raditi bez problema,ja sam tako radio kada mi je otišao taj ventil na beraču,a isto sam sa zetorom brao.Ručica za kipanje na zetoru ima 4 položaja.Ako gura ručicu prema broju jedan,kako kaže diže heder,kada ju pusti,ona se vrati u mrtvi položaj,heder stoji,kada ju gurne za jedan zub napred,heder pada dole,i za još jedan zub napred,ili u položaj broja 2 diže koš za kipanje,i to sve radi bez problema.Jedina je razlika što kada hoče kipa da stane,ili kada dođe do kraja,mora ručicu sam vratiti dva zuba nazad ili u mrtvi položaj ili kako to tko zove.Puštanje kipe ide kao i puštanje hedera,za jedan zub ručicu gura napred,kipa padne,ili koš,diže hedre koliko mu treba ili ga ne diže i bere dalje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ako sam ja skužio dobro, pa to što on radi je sasvim uredu, taj razvodnik je tu za traktore sa jedim izvodom hidraulika(tipa IMT). I nema veze gdje će uključiti heder, a gdje bunker, bitno da on zna dali je heder na 1 ili 2, isto tako i bunker. Može recimo uključiti heder na 1 i kada diže heder stavi ručku u položaj 1 i diže do željene visine i onda stavi ručku tamo gdje se isključi protok ulja(gdje i inače stoji ručica) a kada spušta heder samo pomakne ručicu na slobodan protok ulja i to je cijela fantazija. Kada digne heder on ne bi trebao spadati kada se isključi protok ulja jer kod Zetora dobro drži da ulje ne prolazi, kao što taj razvodnik drži kod IMT traktora da heder ne spada. Kod IMT-a taj razvodnik je potreban onome tko ima standardnu IMT hidrauliku.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
IMT-a sam naveo jer ja berem s njim i kažem da bez razvodnika se ne može brati ko ima standardni IMT hidraulik.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kolko sam ja radio i još radim sa zetorima bilo šta da je uštekano u 1 ili 2, neće dizati niti spuštati ako ručica nije u krajnjem položaju, ak na 1 diže, na 2 spušta, i obratno, jedino na srednjem položaju stoji.. Ja neznam za nikakve međupoložaje između, ako govorimo o liniji xx20 xx40...Moguće da i ima, ali nisam se u praksi susretao s time, manje više svi strojevi s više crijeva imaju na sebi razvodnike.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ove jeseni ako ovako ostane 4320 nema šta tražiti s tim beracem. Inače moj tetak bere s Torpedom 65 ks solac s T80 i kad je bila kisna godina ja sam ga vukao sa Z6245. Po meni taj berac je za traktore 80-90 ks u brdu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja znam da ću sa 539 brati kukurzu, a sada dali će biti potreban još jedan traktor napred, vidjet će mo, no mislim da neće.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Mislim da najbolje da stavite gusjenice umjesto kotača, ak nejde, onda čekajte zimu da se smrzne.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja nemam parcela u brdu, sve su u ravnici.. Čuo sam od jednoga agronoma da ko bere kukuruz u 1. mjesecu da ima u kukuruzu aflatoksina, e sad koliko tu ima istine ne znam, ja osobno svoj do sada sam uvjek do 11. mjeseca pobrao, a prošle dvije do 10. mjeseca je berba bila gotova.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kak sad stvari stoje, nikakav 539 još dugo ne bude mogel sam u polje kamo li s beračem, Nema veze dal je ravnica, dovoljan je običan jarak od oranja da sve potone, tko zna kako će na kraju ova berba izgledati, bit će to ko prolazak kroz minsko polje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene nije takvo stanje što se tiče kiše, padala je danas, ali ne pretjerano, a utorak u silaži 539 je bez problema vukao prikolicu silaže gdje staje 4t pšenice, a ove godine je i silaža malo teža nego inače.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uvjek postoji opcija branja na ruke kao nekad .
To bi bio nabolji udarac ovima koji na silu rade kišu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se tiće sipovih cilindara i izvoda na zetoru...

Dečki, nemrete tak delati. Nekaj se bude sje....

Majku mu, SIP ima sve jednoradne cilindre i oni zahtjevaju jednoradne izvode traktora, svaki posebno, svaki treba imati svoju komandu.
A zetor ima jedan dvoradni par koji se koristi za jedan dvoradni cilindar ili jedan jednoradni i tu je priči kraj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh