• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nema više rajtanja žice po mašineriji :)
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Gdje si kupio? Treba i meni par komada. Ja sam svoj berac nedavno izvezao van i moram okrpiti gumu, a ostalo je sve ispravno.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Panex, 16, 50 kn komad. Moj je bio vani prije mj dana, novo ulje u getribi, novi noževi na frezi, remeni, crijevo hidraulike. 2 ležaja, nova rasvijeta, gabaritna svjetla...nisam sve zajedno tolko svih godina uložio kak ove godine, al sad je to kak treba.. Drži ga na klocnama dok neradi, kak ja svog ;)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam mijenjao crijeva prošle godine... da moraću ga na klocne jer svake godine neka guma busna. Jel ostrite nozeve na malceru svake godine??

Ove kopce si naručio poštom??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Tri godine ih nisam oštrio , djeluju oštri i traktor ne osjeća opterećenje
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Zetorboy, meni bi bilo žal zakačiti taj tvoj berač za traktor..... Znamo, se dobri smo si, ali brate pretjeruješ... znam kak je sve kod tebe doma apoteka, strojeve čuvaš bolje do žene....ali što je puno puno je...bez ljutnje, lijepo je to sve, odžavanje, lickanje, kerefeki, ali nemožeš gume na beraču glancat kremom za cipele ..nemožeš....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa po špagi je, sve se konzervira uljem poslje pranja nakon rada i sve na svom mjestu.. ali malo pretjeruješ, nije tak baš sad :)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kak nije? To možeš pričat nekom drugom, meni ne.... Jel imaš ratkape na beraču? Jel imaš ratkape na samoutovarki? Stavi sliku ak te nije sram....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Hm, ovo budemo na povjerenje :) sreća i bog kaj nisi vidio sve onda :p pa šta, nije grijeh vidjeti da netko ima maženi i paženi stroj i da drži do njega i njegovog izgleda i ispravnosti :) Tornado i za 20 let bude izgledao kak novi ;)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Vidio sam ja i previše....... i da si čošak nelegalne gradnje del na susjedin vrt, ali to je sada van teme......

Ali lijepo ti to održavaš... Svaka čast
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kad sam uzimao berač, najviše na što mi je nekolicina ljudi rekla da obratim pozornost na ovu ploču, da se tu najbolje vidi kolko je berač radio...e sad, jel to drži vodu, ili ne u praksi, neznam....
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Što se to vidi na toj ploči?? koliko je berač radio.. dali je istrošena, ili farba otpala?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ja mislim da bi ta pločica trebala imati oblik noža na strižnoj kosi?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ravna bi trebala biti, ali se s radom okružuje sve više i više.. Na mom ima lagano već, samo se slabo vidi.. Ali mi kaže čovjek koji je godinama uslužno brao, a i sam sam vidio na njegovom beraču koliko ta ploča može biti istrošena da skoro fali i cijeli polukrug na njoj.. Ali taj se i naradio. Moja je predpostavka da je i ona komplicirana za promjeniti, za razliku ostalih potrošnih dijelova, pa se valjda zato ravnaju po tome..S tog njegovog berača fali već dobar dio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nekad sam kolegi pomagal nekaj oko te getribe na kojoj stoji ta pločica i znam da je bila oblika noža ali je imala vrhove popigane prema dole, mi smo mislili da takva mora biti pa smo ju samo poravnali.
Stvarno se ne sječam koji bi zahvat bil potreban da se ona zamjeni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Nije to puno posla ali to nitko nebu mijenjal.
Koliko se sjećam, otkidačke ploče se daju okrenuti (lijeva na desno), pa se istrošenost na prvi pogled ne vidi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Osim te ploče ima još puno pokazatelja koliko je berač radil tak neznam zakaj bi ploča bila bitna ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh