• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Tak je: KK25 ili vjerojatnije KK30.
Savo je napisal većinu bitnih stvari.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prije 10 godina se takav berač kk30 mogao dobiti za 1000€, u odličnom stanju, da odmah ide u berbu, barem sam imao takvih ponuda, a danas su 3 puta skuplji i 10 god stariji......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači KK30, aha!

Kaj postoji i KK25??

Ajd recimo da me je punica pitala dal bi ursus mogel brati kukuruzu, pa sam došel na ideu da se malo raspitam o nekim jako malim i laganim beračima i pal mi je na pamet taj SIP 30, odnosno KK30, kad bi se tak nekaj dalo najti za jedno 10.000 kn, malo poriktati pa terati po ovim malim komadićima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Njoj možda i bi (znaju joj svakakve gluposti pasti na pamet) ali ja definitivno nebi kaj takvoga dal deti an traktor, pa makar bil i mali ursus :)

Sad malo gledam taj KK30, pa to je za maloga ursusa ili recimo 533/539 rođeno, a imam mjesta gdje s dvorednim zmajom više pogazim koliko je tjesno nego što uberem, sad bum navel punicu na razmišljanje, možda kupimo berača na pol (nek potroši malo ušteđevine :D:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve po to na prodaju, najgora varijanta bourgoina je 2 reda, nema mjesta ni za sebe, a kamoli tek za okrenuti se na maloj zemljici :)
A Zmaj nesme videti blato, odnosno s malim traktorom nemreš onda delati, a veliki opet treba puno prostora za okretanje.
Lako je brati na komadu od ral i pol ili od 3 i pol rali, ali na komadiću od 300-500 čhv je umjetnost u okretanju i napeljavanju u redove.

Malo razglabamo koliko nam treba za Bourgoin 4 reda da se doda dok se ova dva prodaju, s tim bi rješil sve probleme, al do tad kemijamo s čim imamo :) eventualno kakov mali sip.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
jel to punica hoće kirijati malo. . . kolega ima sipa tornada 40 i tera ga sa malim ursusom već 10 godina,traktor je rođen za taj berač..okretan brz i što je najvažnije troši ko upaljač, ima on mogućnosti i za bolji i veći a i udobniji traktor al neće i gotovo,znači da je zadovoljan
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nebi to punica ni pogledala, ona da bere kukuruzu...heheheh, sve bi to ja teral i popravljal :)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Ma nek ona donese hladne pive samo na njivu. . E da on je na ursusu uradio neke preinake.recimo ručicu za uključivati kardan je produžio,stavio je volan od velikog brata,i kuglu na volanu,naslon za ruke i za pivu i sjedalo od mercedesovog kamiona,mogu reći da me je mali iznenadio prošle godine u berbi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana ide mali Ursus malo sporije ali ide kod mene dva 533 ni su mogla izvuči vršilicu iz blata i otišli došel tip sa malim ursusom i sam ju izvukel .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Za tog eka, na dosta mjesta sam već čuo kaj ljudi pričaju iz iskustva, da je to i najbolji berač koji je sip napravio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Misliš na eko 35??

Zeljko, pa nije ni za uspoređivati vučna svojstva malog ursusa i 533.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ne postoji EKO35.
Postojali su:
KK25 (nisam ga nikad videl, al prethodnik je KK30 i vrlo je sličan).
KK30 (bunker bez teleskopa, mali lijevi kotač). Lagano potone, radi malog kotača, nemre kipati u visoku prikolicu, premalo limova oko hedera, pa znaju padati bati na visokoj kukuruzi.
EKO3500 (bukner isti kao na KK30, no s teleskopom; širi kotač na lijevoj strani, bolje riješeni limovi oko hedera)
Tornado 35 (mehanika gotovo identična kao na EKO 3500, samo ima dugačiji teleskop, bolji i veći bunker)

Nebi se složil da je EKO3500 najbolji model: po meni to je Tornado 35.

Šanana, ak išćeš malog SIPa, gledaj ili EKO3500 ili T35. Izbjegavaj KK30.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Šanana ide mali Ursus malo sporije ali ide kod mene dva 533 ni su mogla izvuči vršilicu iz blata i otišli došel tip sa malim ursusom i sam ju izvukel .
Vi u tvom kraju neznate raditi ni sa jednim tipom traktora kojine nosi naljepnicu Zetor ili Ursus.
Čitava bivša Juga je s IMT traktorima preorana i samo kod vas nevalja :icon_axe:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač pa cijelu Jugu se nekad preorali konji a može naljepnica biti (i večinom je) Fend,JD, MF, DF, pa makar i Same bino da ni je IMT :(giggle)::(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Za onoliku zemlju koju imate u svojoj okolici bilo bi vam dovoljno desetak IMT traktora i jedan pravi gospodar koji bi vas na posel nateral.
Pri vama savaka hiža ima par komada (jedan MORA biti Zetor) a vi se zvozikavate za bezveze i ruke držite kak zagorski purani da se nebi slučajno zamazali.
Da nemate tih jadnica koje vas trpe .... :icon_axe::icon_axe: ne zovu vas badava T........... :icon_rofl::icon_rofl:

Tema je berači, jedan dobar dvoredni Burgon ostruže čitavu okolicu dok se vi iz grada vratite :(snooze):
 

Najnoviji postovi

Na vrh