• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ne samo van,može i unutra propustat i Niš ne slini a Zeza.
Nemere.
Na beraču su jednoradni, plunger, cilindri, bez klipa i gumica, pa ak puštaju to se vidi na njima.
Najčešće je curenje na kiper ventilu ili na preklopniku (da mali pumpaju ulje u cilindre hedera), kaj je gotovo nevidljivo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
E to ZJ tvoj sam odgovor čekao! Tako sam i mislio.
Rekel bi Puknuti: pa stisni onda Hvala :D: (šalim se).

Ak delaš s IMT-om, njegov kiper niti nemre držati cilindre u zraku, već moraš podići i zatvarati preklopnik. Ak on pušta, ulje ti se vraća u getribu, a da to i ne primjetiš.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma evo ti dva ''Hvala''! :(y):

Ma može se držati gore heder, ali to stalno moraš kockicu(onu na IMT-u) gore dolje, a onda i pumpa stalno pumpa. Kad IMT nema ventil da drži na željenoj visini, a ne bi to bilo ni komplicirano za napraviti, samo eto ne treba mi. Treba samo dok berem kukuruz, a to je onda jednostavnije da je gore ovaj razvodnik.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Šima, kupi onu kocku kakvu je Željko kupil, pa spoji kiper prek nje.
Na njoj imaš položaj blokiranog kipera, pa onda možeš na njoj zatvarati, možeš napajati dva jednoradna cilindra preko dvije cijevi, pa ti onda preklopnik niti netreba preklopnik na beraču.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Za tog eka, na dosta mjesta sam već čuo kaj ljudi pričaju iz iskustva, da je to i najbolji berač koji je sip napravio.

Može se reći da je dobar ali uvijek postoji bolji od boljeg , recimo da je najbolja kombinacija jednostavnosti i učinkovitosti
Normalno da bi bio bolji da ima ventilator , pa podizanje hedera , pa veći bunker , pa više valjaka , pa i dsenu gumu balonku i još koješta .Ali i kao ovakav služi dobro svojoj svrsi :icon_pray:

Evo ja sam danas aktivirao berač , bilo je i probno branje , neznam šta se dešava ali klip puca lako i kruni se lako , dali je do toga što i nije baš najzreliji ili su na klip uticali ovi ''čudni'' vremenski uslovi d sjetve do žetve
Uglavnom berač radi bez greške , jedino moram opet ufaziti eleminitaroske valjke jer mi se dvojica kuckaju onim ispupčenjima

Prilično je meka zemlja , biće muka za vući
 

Prilozi

  • IMG10116.jpg
    IMG10116.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 224
  • IMG10117.jpg
    IMG10117.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 216

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo skica onoga španera glavnog lanca , to su mjere koje sam uspio pohvatati , da bi sve detaljno izmjerio morao bi ga rastaviti a nije mi baš do toga
Uglavnom mislim da ima dovoljno podataka za prekopirati

Ma slici se ne vidi da je ona gornja osovinica kompletno duga 40mm , znači od ploče pa do kraja
 

Prilozi

  • IMG10127.jpg
    IMG10127.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 126

KAMIKAZA

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
24
Mi imami tornado 40 i do sad se pokazao jako dobrim za branje. Dobro guli perušinje i nije težak za vući. Vučem ga sa Zetorom 4320.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo, polako pocela sezona... u akciji IMT 533 & SIP Eko 3500, 3. spora, 1400-1600 okretaja.
Jos sitna dostelavanja i radit ce perfektno..

4tlz5t.jpg

1zg55pg.jpg


Hvala kolegi @Savoris s kojim su vrsene konzultacije.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dosta čisto ja sam za probu 560 i sip eko prva spora gas 2000 dosta čisto ali sporo (zelena kokuruza Osječka Drava)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Evo ja malo prije dosao s branja, bral sam cijeli dan i ide dobro, da ne velim super..
Danas sam imal mali kvar, zapravo nije kvar nego nezgoda..
Pala mi je matica sa spanera remena freze i spaner otpao i remeni se izuli..
Tu smo izgubili jedan sat dok nismo otisli doma i nasli drugu maticu..


Sad, zanima me par stvari..
Kako da rijesim da mi se ovdje ne namotava trava i listovi kukuruza:

Tu sam odrezao brusilicom one coskove i sad je bolje, ali jos nekad omotava travu..

I koliko smije onaj kratki dvoredni lanac koji tjera reduktor raketa i uvlacnih lanaca biti labav?
Moj je toliko labav, da dok berac ne radi, spoje se gornja i donja strana, a sa spanerom ga vise ne mogu nategnuti..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni se namotavalo isto sam svašta probal pa nako 20 let odustal ako je španer nemočan ili poluspojnica ili ga odreži i privari gdje paše .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Krupan je to korak , mora biti baš baš istegnut da bi mogao izbaciti jedan članak

Možda ti je lanac istegnut
A ovo namotavanje oko zvijezde , i meni se tu namotava ali ništa strašno , po rosi i većoj vlagi namotava više
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kod nas je ovih dana bas dobro vrijeme za berbu kukuruza, onako je dosta vlazno i berac komusa ko suza, skoro svaki klip je cist, a ovo dok se bas jako namota, uzmem noz i malo razrezem i pocupam..
A i vjerojatno mi se namotavalo jer je bilo dosta visoke ambrozije u kukuruzu i jos k tome, vlazno..

A koliko bi taj mali lanac kostao nov?
Berac radi tiho, jedino mi se on onako cuje da zuji kad je dosta labav, pa plese..
 

Najnoviji postovi

Na vrh