• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Kuda sve prolazi njime mislim da mu je sasvim dovoljan,nije ovo ravna slavonija.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
neznam da li pogađam postaviti pitanje na pravo mjesto??

Šta napraviti da se ovdje prestane namotavati trava? ..zmaj 222rpm

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
neznam da li pogađam postaviti pitanje na pravo mjesto??

Šta napraviti da se ovdje prestane namotavati trava? ..zmaj 222rpm
Napraviš jedan prsten oko cijevi rotora, koji je pičvršćen na ovu desnu ploču.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Pa beraca, pa rekao si da beres sa zetorom..
Reko, mozda je kupac dosao s imt-om po njega pa da ga odmah isproba..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
ma ne, ovo sam imal neki mali komad ispod kuće, radio sam neke sitnice na njemu pa sam išao viditi kak bude radio.. Nije 533 za to vuć... Prodaja bi možda eventualno išla poslije berbe, ovisi sve kaj budem dogovorio sa kolegom za eol-a, sad se i on nećka jel bi ili ne bi, isto mu škripi u poduzeću pa je svakak onda...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
u tornada 40 stane 900kg vagano,ako ti to šta pomaže. u 70 vjerujem nekih 1300kg da stane
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
U tornada 40 stane 1040 kg, točno ravan bunker BC572, a volumen je 1,8 m kubnih, pa izračunaj koliki je volumen od dvorednog..iz moje i prethodne kilaže od 900 kg, vjerojatno zavisi i o sorti..naravno i vlagi.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Svi imamo razne podatke, naravno da težina ovisi o sorti i vlagi. Ja sam prošle subote bio na vagi s 4 bunkera T 40, ne na vrh punih.. onak da bi još stalo nešto, i vagnuli su 3200 kg, znači 800 kg bunker. Kukuruz je bio ossk 515.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ljudi, kako spremate berace za zimu? Tj jel ih perete ili samo ocistite, ispusete ili...?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Minivašom ni blizu jer ga na prolječe ni sveta voda ne pokrene.
Počupaj kaj možeš, ispuši, podmaži, pusti u pogon prije pospreme i parkiraj
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Operem i posle toga malo opšpricam pištoljem za farbanje kombinaciju nafta-ulje ali pazim da ne pršćem po gumenim dijelovima , obično samo pošpricam beračku sekciju tamo oko privodnih lanaca i raketa

Ovih dana usled teških uslova za branje smo isprobali više kombinacija , u igri su bila dva berača , moj EKO i drugarom Z224
Te nekoliko traktora : 539,T40,Rus 52,vladimirec i hurliman 358
Definitivno Rus i Z224 a hurliman i EKO , rus vuče dvorednog zmaja tamo gdje 539 i vladimirec nemogu ni da pomisle da provuku EKOa
Za najekstremnije uslove smo koristili T40 i EKO , t omože da ide na mjesec ali potrošnja nafte nije na našoj strani a još je i ''nespretan'' za ulazak u redove
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
I po mogućnosti kroz godinu ga koji put samo upali malo, čisto da malu gamad protjeraš iz njega! Uvjek nešto ostane, ne možeš očistiti baš sve, a miševi sve to nađu, a nije im problem ni gume izgristi, meni su na jednoj gumi na elevatoru napravili rupu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh